طریقه اتصال به اینترنت در ویندوز 10

وایفای، شبکه بی سیم، مودم وایفای، اتصال به اینترنت، آنلاین شدن، مشکلات استفاده از اینترنت و مطالب مشابه. در این مقاله طریقه اتصال به اینترنت در ویندوز 10 آموزش داده می شود. برای اتصال به شبکه بی سیم (Wi Fi network) در ویندوز، آیکون شبکه را بر روی نوار ابزار ویندوز کلیک کنید.

برای رفع مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز، شبکه وایفای که می خواهید به آن وصل شوید را انتخاب کنید (معمولا نامی که برای شبکه بی سیم خود در کانفیگوریشن مودم انتخاب کرده اید در اینجا ظاهر می شود) و سپس دکمه Connect را بزنید. در این مرحله یک جعبه متن باز می شود که از شما رمز عبور اتصال به وایفای را سئوال می کند. حال رمز عبور را وارد کرده و دکمه کانکت را بزنید. در مرحله بعد از شما در مورد اشتراک فایل و پرینتر سئوال می شود که با توجه به نیاز خود یکی از گزینه های بله/خیر را انتخاب کنید. حال آیکون اتصال به شبکه بیسیم عوض شده و شما به اینترنت وصل هستید.

طریقه اتصال به اینترنت در ویندوز 10

بعد از اتصال، حال آماده اید که ایمیل خود را باز کرده، وب را جستجو کنید و یا کارهای آنلاین خود را انجام دهید. برای اینکار مرورگر Edge در ویندوز 10 را باز کنید (در صورت تمایل می توانید مرورگر مورد علاقه خود مثل گوگل کروم یا فایرفاکس را نصب کنید) و مرور وب را انجام دهید.

اگر آیکون وایفای وجود نداشت، یا مایل به اتصال از طریق شبکه باسیم هستید، کابل شبکه یا اینترنت را به کامپیوتر خود وصل کنید و سپس تنظیمات آن را انجام دهید. در این وضعیت بجای آیکون شبکه بیسیم، آیکون شبکه با سیم در نوار ابزار ظاهر می شود که قاعدتا بایستی بطور خودکار وصل شوید. در غیر اینصورت، روی این آیکون کلیک راست کرده و گزینه open network and sharing center را بزنید. در پنجره جدیدی که باز می شود یک کانکشن جدید ایجاد کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس دکمه connect را بزنید.

اگر در اتصال به اینترنت مشکل دارید، مقاله چرا من نمی توانم به اینترنت وصل شوم را بخوانید و مشکلات احتمالی را رفع کنید.

بعضی از کامپیوتر و لپ تاپ ها دارای خشاب سیم کارت هستند و می توانند همانند تلفن به اینترنت وصل شوند. برای تشخیص اینکه کامپیوتر شما هم سیم کارت می خورد یا نه، آیکون شبکه را انتخاب کرده و بدنبال آیکون Cellular network در بالای لیست آن بگردید.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا