طریقه اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از مبدل گیگاور

تصویر مبدل گیگاور برای اتصال لپتاپ به تلویزیون

امروزه رسانه های زیادی در اینترنت دردسترس است، از جمله ویدیوها. سایت هایی مثل یوتیوب و هولو امکان مشاهده قست های مختلف سریال ها و فیلم های سینمایی آرشیو شده را فراهم ساخته است. تنها مشکل این است که مجبوریم این فیلم و سریال ها را روی صفحه مانیتور یا لپ تاپ مشاهده کنیم. برای جبران این مسئله، می توان کامپیوتر یا لپ تاپ را به صورت استاندارد به تلویزیون وصل کرد یا از مبدل گیگاور (Gigaware converter) استفاده کرد.

برای اتصال لپ تاپ یا پی سی به تلویزیون از طریق مبدل گیگاور به صورت زیر عمل کنید:

  • مبدل Gigaware PC-to-TV converter را از طریق پورت USB به کامپیوتر یا لپتاپ خود وصل کنید.
  • سر دیگر کابل مبدل را با استفاده از ورودی S-video، کامپوزیت یا کامپوننت (با توجه به ورودی که تلویزیون شما پشتیبانی می کند) به تلویزیون وصل کنید.
  • تلویزیون را روشن کرده و ورودی را روی اتصال ذیربط تنظیم کنید.
  • دکمه Fn کامپیوتر را فشرده و نگهدارید، در حالی که دکمه ارسال خروجی به نمایشگر خارجی را می زنید. این دو دکمه بر روی صفحه کلید لپتاپ و بعضی از کیبوردهای اکسترنال وجود دارد. دکمه ارسال خروجی به نمایشگر خارجی دارای تصویر تلویزیون یا مانیتور است. اگر کیبورد شما این کلیدها را ندارد، مرحله بعد را انجام دهید.
  • روی دسکتاپ کامپیوتر یا لپتاپ خود کلیک راست کرده و گزینه Properties یا Personalize را کلیک کنید. حالا گزینه Display را انتخاب کنید. بایستی عکس دو مانیتور را ببینید. حال دکمه Advanced Settings را بزنید تا منوی کارت ویدیو ظاهر شود. می توانید از گزینه Set Up Multiple Displays کنترل پنل نیز استفاده کنید.

زمان اتصال لپتاپ یا کامپیوتر به تلویزیون می توان تصویر را در دو حالت کلون (تکرار یک تصویر بر روی هر دو صفحه نمایش) یا به صورت بسط تصویر (Extended) یا نمایش تصاویر مجزا بر روی دو صفحه نمایش داشت. این تنظیمات همگی در پنجره تنظیمات کارت گرافیک می باشد، هرچند با توجه به نسخه ویندوز 10، ممکن است محل تنظیمات متفاوت باشد.

در نسخه های جدید ویندوز 10 می توان روی صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و از زیر منوی ظاهر شده گزینه Output to را انتخاب کرده و سپس در زیرمنوی آن لپ تاپ، تلویزیون یا هر دو را انتخاب کرد.

ممکن است به خواندن مقالات زیر علاقمند باشید:

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا