چگونه پورت S-Video روی کارت گرافیک Nvidia را فعال کنیم

عکس سیم رابط پورت گرافیک اس-ویدیو برای اتصال لپتاپ به تلویزیون

بسیاری از کارت های گرافیک کامپیوتر دارای خروجی یا درگاه S-Video است که امکان اتصال کامپیوتر به تلویزیون را از طریق کابل S-Video فراهم ساخته است. خروجی S-Video فقط از سیگنال SD پشتیبانی می کند و سیگنال HD را پشتیبانی نمی کند، اما اکثریت تلویزیون های موجود از هر دو سیگنال پشتیبانی می کنند.

پورت S-Video چیست؟

درگاه S-Video که مخفف سوپر ویدیو (Super-video) است یک نوع قدیمی از سیگنال های ویدیویی است که به صورت درگاه S-Video بر روی کارت های گرافیک و وسایل صوتی تصویری قدیمی وجود دارد. این درگاه فقط سیگنال آنالوگ یا SD را منتقل می کند که دارای رزولوشن یا شفافیت حداکثر 480 یا 576 پیکسل است.

تفاوت ویدیوی آنالوگ با دیجیتال در این است که هنگام انتقال سیگنال ها از خروجی و کابل، کیفیت آن کاهش نمی یابد و کیفیت تصویر و ویدیو مبدا و مقصد یکی است. به هر حال هنوز وسایل الکترونیکی در حال استفاده است که دارای پورت یا خروجی S-Video می باشند. بنابراین مواردی وجود دارد که بخواهیم تلویزیون یا پروژکتور خود را از طریق پورت S-Video به لپ تاپ یا تلویزیون وصل کنیم.

چگونه پورت S-Video روی کارت گرافیک Nvidia را فعال کنیم

درگاه S-Video روی اکثریت کارت های گرافیک NVIDIA موجود است و پیکربندی صحیح آن می تواند به اتصال کامپیوتر به تلویزیون کمک کند. ممکن است قبل از اتصال کامپیوتر به تلویزیون، لازم باشد که کامپیوتر خود را ابتدا به مانیتور دومی وصل کرده و تنظیمات تصویر را انجام دهید، سپس به تلویزیون وصل کنید.

برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون از طریق درگاه S-Video مراحل زیر را انجام دهید:

  • جدیدترین درایور کارت گرافیک NVIDIA خود را دانلود و نصب کنید. به روز بودن درایور کارت گرافیک اهمیت دارد. سپس کامپیوتر خود را از طریق کابل رابط S-Video به تلویزیون وصل کنید و تلویزیون را روشن کنید. حالا ورودی تلویزیون را روی S-Video ست کنید و کامپیوتر را ریستارت کنید.
  • روی دسکتاپ کامپیوتر خود کلیک راست کرده و گزینه NVIDIA Control Panel را انتخاب کنید. روی علامت به علاوه کنار آیکون Display در سمت چپ پانل Select a Task... کلیک کنید.
  • گزینه Set up multiple displays را کلیک کنید. حالت نمایشگر Clone را انتخاب کنید. اگر آیکون نمایشگر دوم به صورت خاکستری و غیرفعال بود، روی آن کلیک کرده و سپس TV را انتخاب کنید.
  • در پانل Select a Task... روی Video & Television کلیک کنید و گزینه S-Video - SDTV را در بخش Connector Selection انتخاب کنید.
  • روی گزینه Adjust screen size and position کلیک کنید و با استفاده از فلش های مکان نمای کیبورد برای تغییر سایز و جابجایی تصویر بر روی صفحه تلویزیون استفاده کنید تا زمانی که تصویر در وسط صفحه تلویزیون قرار گرفته و صفحه نمایش را پر کند.

ممکن است به خواندن مقالات زیر علاقمند باشید:

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا