طریقه اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون با استفاده از درگاه USB

تصویر مبدل USB به HDMI برای اتصال لپ تاپ و کامپیوتر به تلویزیون

می خواهید لپ تاپ خود را به تلویزیون وصل کنید؟ لپ تاپ شما خروجی HDMI ندارد؟ می خواهید بیش از یک نمایشگر به کامپیوتر خود وصل کنید؟ لپ تاپ شما خروجی VGA ندارد؟ چگونه لپ تاپ خود را از طریق پورت USB به تلویزیون وصل کنیم؟ اینها سئوالاتی است که در این راهنما پاسخ داده می شود و طریقه اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون با استفاده از درگاه USB بحث می شود.

صرفنظر از اینکه طراح گرافیک باشیم، فیلم میکس و ادیت کنیم، محتوا تهیه کنیم یا به امر ترجمه وبسایت مشغول باشیم، تلویزیون همیشه یک مانیتور دوم در دسترس است و مایلیم کارمان را بر روی صفحه بزرگ انجام دهیم یا فیلمی بر روی صفحه بزرگ تلویزیون بجای لپتاپ مشاهده کنیم.

اگر کارت گرافیک جدید و قدرتمندی داشته باشیم یا لپتاپ به روز داشته باشیم امکان اتصال تلویزیون به کامپیوتر با سهولت فراهم است در غیر اینصورت مقداری مشکل است. خوشبختانه امروزه رابط ها و مبدل های زیادی در بازار در دسترس است که می توان با استفاده از آنها براحتی لپ تاپ یا کامپیوتر خود را به تلویزیون وصل کرد از جمله مبدل هایی برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون با استفاده از درگاه USB 2.0 که به شرح زیر انجام می شود:

اتصال کامپیوتر به تلویزیون با استفاده از درگاه USB 2.0

  1. مبدل را به یکی از پورت های آزاد USB کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید. صبر کنید تا کامپیوتر مبدل را شناسایی کرده و درایور آن را نصب کند.
  2. حال سر دیگر مبدل را به پورت VGA، DVI یا HDMI تلویزیون وصل کنید. اگر از PC استفاده می کنید مرحله 3 و اگر از Mac استفاده می کنید مرحله 4 را انجام دهید.
  3. به کنترل پنل ویندوز خود رفته و گزینه Appearance and Personalization را انتخاب کنید. سپس روی Connect to an External Display کلیک کرده و نوع اتصال نمایشگر دوم خود را انتخاب کنید که می تواند دوبله یا تکرار تصویر نمایشگر اول باشد یا بصورت بسط نمایشگر بوده و تصویر لپ تاپ با تلویزیون متفاوت باشد. گزینه مناسب را از منوی Display انتخاب کرده و دکمه OK را کلیک کنید.
  4. در مکینتاش System Preferences را باز کرده و روی Displays کلیک کنید. سپس Arrangement را کلیک کرده و دستورات بعدی را انجام دهید. می توانید یکی از حالات duplicate برای تصویر یکسان بر روی هر دو نمایشگر یا حالت extend برای داشتن تصویر متفاوت بر روی هر یک از نمایشگرها انتخاب کنید.

نکته: به تعداد پورت های USB آزاد می توانید نمایشگر وصل کنید. حداکثر آن در PC شش تا و در Mac چهار مبدل است. البته اگر سیستم شما این تعداد درگاه آزاد داشته باشد.

توجه: اگر حالت Extended را برای نمایشگر دوم انتخاب کنید، هر یک از نمایشگرها به طور مجزا عمل خواهند کرد. بنابراین اگر برنامه ای را روی نمایشگر دوم باز و بسته کنید، دفعه بعد در نمایشگر دوم باز خواهد شد. اگر قصد دارید نمایشگر دوم را گاهی استفاده کنید یا می خواهید کسی یا کسانی ناظر کار شما باشند، از گزینه Duplicate استفاده کنید که نمایشگرها یکی شده و عملکرد شما بر روی نمایشگر اول روی نمایشگر دوم نیز ظاهر می شود.

مطالعه مقالات زیر می تواند به شما کمک کند:

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا