آموزش طریقه ورود به Safe mode در ویندوز 10

نحوه بوت لپ تاپ در حالت Safe mode چیست؟ چگونه Safe mode را فعال کنیم؟

آیا می دانید Safe mode چیست؟ چگونه سیستم ویندوز 10 را در حالت Safe mode بالا بیاوریم؟ چرا Safe mode لازم است؟ راه های کاربردی و ساده ورود به Safe mode چیست؟ چگونه در وضعیت Safe mode سیستم را بوت کنیم؟ نحوه بوت لپ تاپ در حالت Safe mode چیست؟ چگونه Safe mode را فعال کنیم؟ اینها سئوالاتی است که در این راهنما پاسخ داده می شود و نحوه بوت ویندوز 10 در حالت Safe mode آموزش داده می شود.

Safe mode چیست؟

Safe mode دروازه ای به عملکرد داخلی ویندوز بود: در نسخه های قبلی ویندوز، اگر مشکلی پیش می آمد، به صورت Safe mode ویندوز با امکانات جزئی بوت می شد و امکان تشخیص مشکل و رفع مشکلات احتمالی فراهم می شد. Safe mode بالا آوردن ویندوز با کمترین امکانات و داریورهای اورجینال میکروسافت ویندوز است.

در ویندوز 10 نیز Safe mode وجود دارد اما مثل گذشته نیست. میکروسافت اقدامات ریستور و ریکاوری ویندوز 10 را به حدی بهینه سازی کرده است که دیگر Safe mode از اهمیت قبل برخوردار نیست. همزمان گزینه بوت سبک (clean boot) را اضافه کرده است که مشابه بوت Safe mode است. بخصوص ریست کردن ویندوز 10 تمام کاری که در Safe mode یک کاربر عادی انجام می داد را انجام می دهد، بدون اینکه به سواد و توان خاصی نیاز باشد.

ویندوز 10 با گزینه های متنوعی برای ریستور ویندوز 10، مشکل زدایی و ترمیم ویندوز 10، ریست و پشتیبان گیری ویندوز 10 عرضه شده است. اگر نمی توانید در Safe mode بوت کنید یا فعال کردن Safe mode برایتان مشکل است می توانید از این گزینه ها یا امکان بوت سبک (clean boot) استفاده کنید.

بهترین گزینه برای بوت ویندوز 10 در حالت Safe mode روش هشتم معرفی شده در این راهنما است که توسط میکروسافت توصیه شده است. هرچند در همه سیستم ها عمل نمی کند. به هر حال بوت Safe mode در ویندوز 10 مقداری پیچیده تر شده است و امکانات کمتری نسبت به نسخه های قبلی ویندوز در فعال سازی Safe mode در دسترس است. در ادامه روش های بوت ویندوز 10 در حالت Safe mode بحث شده است.

هشت روش بالا آوردن سیستم در حالت Safe mode

همانطور که می دانیم Safe mode یک حالت تشخیصی و مشکل زدایی در ویندوز است و امکان استفاده از درایورها و برنامه های اصلی ویندوز را می دهد. زمانیکه با مشکلی در سیستم عامل ویندوز مواجه می شویم، ریستارت و بالا آوردن سیستم در وضعیت Safe mode یا بوت مشکل زدایی به ما امکان بالا آوردن سیستم و رفع مشکل را می دهد. در Safe mode هیچ نرم افزاری نصب نمی شود و ویندوز صرفنظر از نسخه آن متفاوت به نظر می رسد. زیرا در حالت Safe mode ویندوز از کمترین گرافیک و امکانات نمایشی و جلوه ویژه استفاده می کند. همچنین عبارت Safe mode در چهار گوشه صفحه نمایش لپ تاپ یا کامپیوتر ظاهر می شود.

در ویندوزهای نسخه قبل می توانستیم با زدن دکمه F8 یا شورت کات SHIFT + F8 وارد Safe mode بشویم، اما اگر دقت کرده باشید در ویندوز 10 مدتی است که این شورت کات ها عمل نمی کند و نمی توان با زدن آنها بوت Safe mode داشت. اما راه های دیگری برای ورود به Safe mode در ویندوز 10 وجود دارد که در اینجا آموزش داده می شود.

وقتی با Safe mode بوت می کنیم، ویندوز 10 یا سیستم عامل شما کمترین واسط های کاربری را بارگذاری می کند و تنها سرویس ها و درایورهای ضروری برای کارکرد ویندوز بارگذاری می شود. بدین ترتیب رفع مشکلات ویندوز 10 راحتتر می شود زیرا برنامه ها و درایورهایی که کاربر نصب کرده است یا هر گونه تغییر و سفارشی کردن ویندوز 10 که ممکن است علت مشکل باشد، بالا نیامده و غیرفعال است.

در این مقاله هشت روش بالا آوردن سیستم در حالت Safe mode را می خوانیم:

طریقه بالا آوردن کامپیوتر یا لپ تاپ در Safe mode

تصویر بوت ویندوز 10 در Safe mode

اگر میخواهید همه روشهای بالا آوردن ویندوز 10 در Safe mode را بدانید، این راهنما را تا آخر بخوانید. در این مقاله ابتدا روش های بالا آوردن سیستم و بوت Safe mode را موقعی که ویندوز 10 بالا نمی آید را پوشش می دهیم. اگر نمی توانید ویندوز 10 را بالا بیاورید و امکان لاگین در ویندوز 10 ندارید، چهار روش اول را بخوانید و اگر ویندوز بالا می آید و می خواهید وارد Safe mode شوید، روشهای 5 تا 7 را بخوانید. روش هشت فقط در کامپیوتر یا لپ تاپ های قدیمی امکانپذیر است.

روش اول: استفاده از کلید Shift در زمان ریستارت کردن ویندوز 10 در صفحه لاگین ویندوز

اگر امکان لاگین ویندوز 10 وجود ندارد و سیستم شما تا صفحه ورود به ویندوز (Sign In screen) بالا می آید، کلید Shift صفحه کلید خود را نگهدارید و همزمان دکمه Power در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش را زده و از منوی باز شده گزینه Restart را بزنید.

تصویر صفحه لاگین ویندوز 10 برای ورود به Safe mode

با ریستارت ویندوز 10 درحالیکه دکمه Shift را گرفته اید، لپ تاپ ریستارت شده و صفحه انتخاب گزینه های بوت ویندوز 10 بالا می آید. در این صفحه گزینه Troubleshoot (مشکل زدایی) را انتخاب کنید.

تصویر گزینه های مشکل زدایی ویندوز 10

در صفحه جدیدی که ظاهر می شود گزینه Advanced options را انتخاب کنید.

تصویر دسترسی به گزینه های پیشرفته مشکل زدایی ویندوز 10

حال در صفحه Advanced options ، گزینه Startup Settings را انتخاب کنید. با توجه به نسخه ویندوز 10 شما، ممکن است در ابتدا این گزینه را مشاهده نکنید، دراین صورت لینک See more recovery options در پایین صفحه را کلیک کنید.

گزینه های مشکل زدایی ویندوز 10 در سیف مد

بنابراین دکمه تنظیمات استارت آپ (Startup Settings) ویندوز 10 را که حالا ظاهر شده است، کلیک کنید.

تنظیمات استارت آپ ویندوز 10 برای مشکل زدایی

در پنجره جدیدی که باز می شود، ویندوز 10 امکان ریستارت لپ تاپ یا کامپیوتر را به حالات مختلف فراهم ساخته است. این گزینه ها شامل موارد زیر می باشد:

 • فعال سازی مد تصویر شفافیت پایین که ویندوز با گرافیک اورجینال بالا می آید (Enable low-resolution video mode)
 • فعال سازی مد دیباگ یا رفع خطا (Enable debugging mode)
 • فعال سازی لاگین بوت (Enable boot logging)
 • فعال سازی مد مشکل زدایی یا سیف مد (Enable Safe Mode)
 • غیرفعال سازی اجرا امضای درایورها (Disable driver signature enforcement)
 • غیرفعال سازی بارگذاری محافظت زودرس ضد بدافزار (Disable early-launch anti-malware protection)
 • غیرفعال سازی ریستارت خودکار در زمان خرابی سیستم (Disable automatic restart on system failure)

یکی از گزینه های دردسترس در پنجره تنظیمات استارت آپ ویندوز 10، فعال سازی بوت Safe mode است. در این پنجره کافی است دکمه Restart را بزنید.

تنظیمات استارت آپ ویندوز 10 برای مشکل زدایی بوت ویندوز 10

حال ویندوز 10 دوباره ریستارت می شود و وقتی بالا می آید گزینه های بوت ویندوز 10 حالا فعال هستند و می توانید از آنها انتخاب کنید. برای رفتن به Safe mode سه حالت در دسترس است:

 • حالت Safe mode استاندارد (Standard Safe Mode): در این پنجره گزینه 4 یا دکمه F4 صفحه کلید را بزنید تا Safe mode استاندارد فعال شود
 • حالت Safe mode با امکانات شبکه (Safe Mode with Networking): برای اینکه امکانات ارتباط با شبکه در حالت مشکل زدایی یا Safe mode ویندوز 10 را داشته باشید، بایستی گزینه 5 یا کلید F5 صفحه کلید را بزنید.
 • حالت Safe mode با کامند پرامپت (Safe Mode with Command Prompt): در این وضعیت سیستم در حالت Safe mode بوت کرده و به پرامپت DOS دسترسی خواهید داشت. برای اینکار بایستی گزینه 6 یا کلید F6 صفحه کلید را بزنید.
تصویر بوت ویندوز 10 در Safe mode

برای اعمال تغییرات مورد نیاز و مشکل زدایی سیستم خود، بایستی با حساب کاربری که دارای مجوز مدیریت است، در Safe mode ویندوز 10 بوت کنید. اگر حساب کاربری که با آن وارد می شوید مجوز مدیر (administrator permissions) نداشته باشد، خیلی از تغییرات و اصلاحات را نمی توانید انجام دهید.

تذکر: بخاطر داشته باشید که از امکان Bit locker ویندوز 10 در حالت عادی استفاده کرده اید، زمان بوت کردن Safe mode رمز عبور آن را از شما می خواهد.

روش دوم: سه بار ریست کردن بالا آمدن نرمال ویندوز 10

اگر ویندوز 10 سه بار متوالی بطور عادی بوت نکند و بالا آمدن ویندوز متوقف شود یا خودتان عمدا سه بار متوالی حین بوت کردن ویندوز 10 آن را ریبوت کنید، بطور پیش فرض بار چهارم وارد حالت ترمیم خودکار (Automatic Repair) سیستم خواهد شد. بار چهارم که سیستم بوت می کند، صفحه گزینه های استارت آپ ظاهر می شود و می توانید وارد Safe mode شوید.

برای اینکه کامپیوتر یا لپ تاپ شما مد ترمیم خودکار را ماشه کند، بایستی فرآیند بوت نرمال ویندوز سه بار متوالی متوقف شود. برای وقفه انداختن در فرآیند بوت ویندوز 10 سه بار پیاپی دکمه Power یا دکمه Reset کامپیوتر یا لپ تاپ ویندوز 10 خود را بزنید قبل از اینکه بارگذاری ویندوز 10 تمام شود و سیستم بالا بیاید.

اگر برای متوقف کردن بوت و بالا آمدن ویندوز 10 از دکمه پاور سیستم استفاده می کنید، احتمالا بایستی آن را 4 ثانیه نگهدارید تا سیستم را مجبور به خاموش شدن بکنید. وقتی ویندوز 10 وارد حالت ترمیم خودکار (Automatic Repair mode) می شود، اولین چیزی که خواهید دید پنجره Preparing Automatic Repair سیستم عامل است.

تصویر پنجره ترمیم خودکار ویندوز 10

در مرحله بعد ممکن است از شما بخواهد که حساب کاربری مورد نظر خود را انتخاب کنید. بایستی حساب کاربری را انتخاب کنید که مجوز مدیر داشته باشد و رمز عبور آن را تایپ کنید. اگر ویندوز 10 فقط یک کاربر داشته باشد، ممکن است این صفحه ظاهر نشود بنابراین این مرحله را نادیده بگیرید.

تصویر انتخاب کاربر برای لاگین و ورود به Safe mode

حال بایستی صبر کنید تا ویندوز 10 تشخیص خودکار مشکلات احتمالی کامپیوتر یا لپ تاپ را انجام دهد.

تصویر پنجره تشخیص خودکار مشکلات ویندوز 10

بعد از این مرحله، پنجره Automatic Repair ظاهر می شود. در این پنجره دکمه Advanced options را بزنید.

عکس پنجره دسترسی به گزینه های پیشرفته رفع خطا و مشکل زدایی ویندوز 10

سپس گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید

تصویر پنجره مشکل زدایی ویندوز 10

از این مرحله به بعد همانند روش اول عمل می شود. مسیر Advanced options -> Startup Settings -> Restart پیگیری شده و سپس گزینه 4 یا دکمه F4 کیبورد را برای شروع بوت در حالت Safe mode استاندارد، گزینه 5 یا دکمه F5 کیبورد برای بوت در حالت Safe Mode with Networking و گزینه 6 یا دکمه F6 برای بوت در حالت Safe Mode with Command Prompt زده می شود.

روش سوم: استفاده از درایو نصب ویندوز 10 و کامند پرامپت

اگر DVD یا فلش مموری حاوی نصب ویندوز 10 را در اختیار دارید، یا می توانید یک فلش مموری یا DVD با امکان بوت (Bootable) بسازید، می توانید از آن برای بوت کردن سیستم در حالت Safe mode و مشکل زدایی ویندوز 10 استفاده کنید.

برای ساخت DVD یا فلش مموری نصب ویندوز 10 می توانید فایل ISO ویندوز 10 را دانلود کرده و با استفاده از نرم افزارهای موجود روی فلش مموری یا DVD به صورت Bootable رایت کنید. سپس از آن برای بالا آوردن محیط نصب ویندوز 10 استفاده کنید.

بعد از گذاشتن DVD در درایو کامپیوتر یا لپ تاپ خود و یا اتصال فلش مموری به سیستم، کامپیوتر یا لپ تاپ خود را ریبوت کرده و از DVD یا فلش مموری بالا بیاورید. اولین پنجره ای که ظاهر می شود، پنجره انتخاب زبان و لیوت صفحه کلید است. احتمالا نیازی به تغییر این گزینه ها ندارید، پس کافی است دکمه Next را کلیک کنید.

تصویر صفحه نصب ویندوز 10 – پنجره ست آپ ویندوز 10

در پنجره بعدی که روی صفحه نمایش ظاهر می شود، لینک Repair your computer را در پایین پنجره در گوشه سمت چپ پایین صفحه کلیک کنید.

تصویر پنجره ریپیر و ترمیم ویندوز 10 کامپیوتر

برای ترمیم یا ریستور ویندوز 10 خود، در پنجره بعدی گزینه مشکل زدایی (Troubleshoot) را انتخاب کنید

تصویر پنجره مشکل زدایی ویندوز 10

حال پنجره Advanced options ظاهر می شود. در این پنجره گزینه Command Prompt را انتخاب و کلیک کنید (برای مشکل زدایی پیشرفته بایستی از کامند پرامپت یا همان پرامپت DOS استفاده کنید).

تصویر کامند پرامپت برای ورود به Safe mode در ویندوز 10

حال پنجره کامند پرامپت (Command Prompt) باز می شود. دستور زیر را در پرامپت داس تایپ کرده و دکمه Enter صفحه کلید را بزنید. بعد از چند لحظه پیام موفقیت عملیات در خط بعدی ظاهر می شود:

bcdedit /set {default} safeboot minimal

تصویر کامند پرامپت ویندوز 10 برای فعال کردن Safe mode

حالا پنجره کامند پرامپت را ببندید و در صفحه بعدی که ظاهر می شود دکمه Continue را کلیک کنید.

ادامه راه اندازی ویندوز 10 در Safe mode

سپس کامپیوتر یا لپ تاپ شما ریبوت خواهد شد و ویندوز 10 در حالت Safe mode بالا می آید. حالا می توانید با حساب کاربری دارای مجوز مدیر لاگین کرده و در ویندوز 10 که بصورت Safe mode بالا آمده است تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

توجه: مشکل این روش در این است که با هر بار خاموش و روشن کردن یا ریستارت سیستم، ویندوز 10 در حالت Safe mode بالا می آید تا زمانیکه دستی بوت Safe mode غیرفعال شود. برای غیرفعال سازی این تنظم و بالا آمدن نرمال ویندوز 10 در ریستارت یا ریبوت های بعدی، همین رویه را یکبار تکرار کرده و بجای دستور فوق، دستور زیر تایپ و اجرا می شود:

bcdedit /deletevalue {default} safeboot

بدینوسیله ویندوز 10 در حالت عادی بارگذاری می شود و مجددا به مد نرمال بر می گردد و سیستم بوت Safe mode نخواهد داشت.

روش چهارم: بوت از درایو ریکاوری فلش USB ویندوز 10

در ویندوز 10 می توانید یک فلش درایو ریکاوری سیستم بسازید. از آنجایی که کامپیوتر یا لپ تاپ شما ممکن است کار نکند و ویندوز بالا نیاید، می توانید این USB درایو ریکاوری سیستم را در کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری بسازید که ویندوز 10 دارد.

عکس پنجره ایجاد درایو ریکاوری ویندوز 10 برای ریکاوری ویندوز 10

زمانیکه USB درایو ریکاوری ویندوز 10 را ساختید، می توانید از آن برای بوت کامپیوتر یا لپ تاپ ویندوز 10 خود استفاده کنید و زمانیکه از شما در مورد بارگذاری محتوای آن سئوال می کند، بله را کلیک کنید.

اولین صفحه از شما در مورد لیوت کیبورد و انتخاب زبان کیبورد سئوال خواهد کرد. می توانید یکی از موارد پیشنهادی را با توجه به زبان خود استفاده کنید. معمولا نیازی به تغییر نیست چون این بخش از ویندوز 10 از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند. به هر حال می توانید با کلیک لینک See more keyboard layouts لیست کامل لیوت های دردسترس را مطالعه کنید و لیوت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پنجره انتخاب زبان در ویندوز 10

پس از اینکه لیوت کیبورد مورد نظر خود را انتخاب کردید، حال در صفحه Choose an option به گزینه Troubleshoot بروید.

عکس پنجره مشکل زدایی ویندوز 10 و تعیین لیوت کیبورد

گام بعدی که برای بوت کردن در Safe mode نیاز است همانند مراحلی است که در روش اول آموزش داده شد که همان پیروی از مسیر Advanced options -> Startup Settings -> Restart می باشد.

بعد از ریستارت سیستم می توانید کلید 4 یا F4 را برای بوت در Safe mode استاندارد یا کمینه، کلید 5 یا F5 را برای بوت Safe mode با امکانات شبکه یا کلید 6 یا F6 را برای بوت در Safe mode با کامند پرامپت بزنید.

روش پنجم: استفاده از ابزار پیکربندی سیستم (msconfig.exe) برای فعال کردن Safe mode

اگر می توانید سیستم خود را بوت کنید و ویندوز 10 بالا می آید، یکی از ساده ترین روش ها برای بالا آوردن ویندوز 10 در حالت کمینه Safe mode استفاده از ابزار پیکربندی سیستم (System Configuration tool) ویندوز 10 است. بسیاری از کاربران ویندوز 10 ابزار پیکربندی سیستم را به اسم فایل آن یعنی msconfig.exe می شناسند.

راه های زیادی برای باز کردن ابزار پیکربندی سیستم وجود دارد: در فیلد جستجوی نوار ابزار ویندوز 10 عبارت System Configuration را تایپ کنید و از لیست نمایش یافته ابزار پیکربندی سیستم را انتخاب کنید. راه دیگر زدن شورت کات یا کلید ترکیبی Win + R برای باز شدن دیالوگ Run است. بعد از باز شدن دیالوگ عبارت msconfig را تایپ کنید و دکمه Ok را کلیک کنید. می توانید این ابزار را از طریق مدیر وظیفه ویندوز 10 نیز باز کنید.

تصویر استفاده از ابزار پیکربندی سیستم (msconfig.exe) برای فعال کردن Safe mode

حال در پنجره ابزار پیکربندی سیستم ویندوز 10 برگه Boot را بزنید. در بخش Boot options گزینه Safe boot را تیک زده و نهایتا دکمه Ok را بزنید.

تصویر پنجره ابزار پیکربندی ویندوز 10

حال ویندوز 10 از شما سئوال می کند که آیا می خواهید کامپیوتر یا لپ تاپ شما ریستارت شود و تنظیمات جدید اعمال شود؟ اگر هنوز کاری برای انجام دارید، گزینه Exit without restart را انتخاب کنید. اگر کار دیگری ندارید، گزینه Restart را انتخاب کنید و بدین ترتیب سیستم شما به طور خودکار در حالت Safe mode بوت خواهد کرد.

تصویر پنجره پیکربندی سیستم ویندوز 10

بعد از ریستارت شدن سیستم، مستقیما وارد Safe mode خواهد شد.

روش ششم: استفاده از میانبر Shift + Restart در منوی استارت ویندوز 10

راه دیگر رفتن به Safe mode در ویندوز استفاده از گزینه ای است که در منوی استارت ویندوز 10 وجود دارد. برای اینکار ابتدا دکمه SHIFT کیبورد را بگیرید. در حالی که این دکمه را گرفته اید، روی دکمه Start ویندوز 10 کلیک کنید، سپس گزینه Power را بزنید و نهایتا Restart را کلیک کنید. این شورت کات Shift + Restart است که می زنید.

تصویر بوت ویندوز 10 در Safe mode

حال ویندوز 10 ریبوت می شود و گزینه هایی را در اختیار شما قرار می دهد. در این پنجره گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید.

عکس پنجره مشکل زدایی ویندوز 10

ادامه کار همانند اقدامی است که در روش اول آموزش داده شد. مسیر Advanced options -> Startup Settings -> Restart را پیگیری کنید تا سیستم ریستارت شود. سپس بعد از ریستارت سیستم می توانید کلید 4 یا F4 را برای بوت در Safe mode استاندارد یا کمینه، کلید 5 یا F5 را برای بوت Safe mode با امکانات شبکه یا کلید 6 یا F6 را برای بوت در Safe mode با کامند پرامپت بزنید.

روش هفتم: استفاده از اپلیکیشن Settings برای دستیابی به گزینه های ریکاوری و شروع بوت Safe mode

اگر سیستم بالا می آید و می توانید در ویندوز 10 لاگین کنید، راه دیگر بوت Safe mode استفاده از اپلیکیشن Settings می باشد. برای اینکار اپلیکیشن Settings ویندوز 10 را باز کنید (می توانید شورت کات یا میانبر Windows + I را بزنید). حال آیکون بخش Update & security را انتخاب کنید.

تصویر اپلیکیشن تنظیمات ویندوز 10

در پنجره جدید اپلیکیشن تنظیمات ویندوز 10، گزینه Recovery را در ستون سمت چپ کلیک کنید. در ستون سمت راست در بخش Advanced startup دکمه Restart now را بزنید.

تصویر گزینه های ریکاوری ویندوز 10

بعد از اینکه ویندوز 10 ریستارت شد، گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید.

عکس پنجره مشکل زدایی و رفع مشکلات ویندوز 10 در Safe mode

ادامه کار همانند اقدامی است که در روش اول آموزش داده شد. مسیر Advanced options -> Startup Settings -> Restart را پیگیری کنید تا سیستم ریستارت شود. سپس بعد از ریستارت سیستم می توانید کلید 4 یا F4 را برای بوت در Safe mode استاندارد یا کمینه، کلید 5 یا F5 را برای بوت Safe mode با امکانات شبکه یا کلید 6 یا F6 را برای بوت در Safe mode با کامند پرامپت بزنید.

روش هشتم: استفاده از کلید F8 یا میانبر Shift + F8 برای بوت Safe mode در ویندوز 10

بخاطر داشته باشید که اگر مادربورد شما دارای بایوس UEFI BIOS و هارد درایور SSD است، این روش عمل نمی کند. در ویندوز 7 و نسخه های قدیمی تر ویندوز می توانستیم با زدن دکمه F8 در مرحله Post یا شروع بارگذاری سیستم وارد Safe mode شویم.

در ویندوز 10 زدن شورت کات یا میانبر Shift + F8 را توصیه کرده اند. زمانی که کامپیوتر یا لپتاپ خود را روشن می کنید و در صفحه Post سیستم (صفحه سیاهی که مشخصات سیستم را نمایش می دهد) این شورت کات را چند بار بزنید تا وارد Safe mode شود.

در نسخه های جدید ویندوز 10 زدن میانبر Shift + F8 موجب بالا آمدن گزینه های ریکاوری می شود و می توان همانند روش اول اقدام کرد.

چگونه در ویندوز 10 وارد Safe mode بشویم

به هر حال اگر این روش در سیستم شما عمل نکرد نگران نباشید، به گفته میکروسافت، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 دارای سریعترین بوت هستند و به همین خاطر بعضی از امکانات همزمان با بوت در نسخه های جدید ویندوز 10 غیرفعال شده است.

اگر ویندوز شما بوت نمی شود و این روش نیز در سیستم شما کار نمی کند، بهتر است با زدن دکمه F2 یا F8 یا کلید Delete وارد Setup بایوس مادربورد خود شوید و گزینه بوت سریع را غیرفعال کنید تا امکان ورود به Safe mode با زدن دکمه F8 یا گرفتن دکمه SHIFT را داشته باشید.

کامپیوترهای مدرن با بایوس UEFI BIOS و هارد دیسک درایور SSD سریع راهی وجود ندارد که بتوان رویه بوت سیستم را با زدن دکمه های کیبورد متوقف کرد. اما کامپیوتر یا لپ تاپ های قدیمی این امکان را دارند.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا