رفع مشکل نصب بازی در ویندوز 10

تصویر متحرک باز کردن ابزار دایرکت ایکس برای رفع مشکل نصب بازی در ویندوز 10 – تهیه شده توسط تیم تهیه محتوا برای وبسایت پلکسا

نصب بازی در ویندوز 10 گاهی با مشکل مواجه می شود. آیا هنگام نصب بازی با ارور مواجه می شوید؟ آیا بازی را دانلود کرده اما نصب نمی شود؟ چه بازی هایی روی سیستم ویندوز 10 نصب می شود؟ چگونه بفهمیم این بازی روی سیستم ویندوز 10 ما نصب می شود؟ دلیل اجرا نشدن بازی در ویندوز 10 چیست؟ چگونه مشکل نصب نشدن بازی در ویندوز 10 را حل کنیم؟ اینها سئوالاتی که این مقاله ممکن است در پاسخ به آنها کمک کننده باشد.

بازی با لپ تاپ یا کامپیوتر

بازی با کامپیوتر چه دسکتاپ و چه لپ تاپ به راحتی کنسول نیست. اگر لپ تاپ شما کارت گرافیک ضعیف دارد یا قدیمی است، قبل از هر گونه اقدامی به خرید بازی یا دانلود بازی، بهتر است سازگاری بازی مورد نظر با سیستم خود را چک کنید.

تذکر: اگر کارت گرافیک لپ تاپ یا کامپیوتر شما اینتل آن بورد است (integrated Intel graphics) و سیستم شما گرافیک جداگانه NVIDIA یا AMD ندارد، مطمئنا در نصب و اجرای بازی های زیادی با مشکل برخورد می کنید. هرچند لپ تاپ های جدید هر دو گرافیک را ارائه کرده اند و بر حسب نیاز سیستم از آنها استفاده می کنند. به هر حال قبل از دانلود بازی یا خرید بازی، سازگاری آن با سیستم خود را چک کنید.

پنج راه چک کردن سازگاری بازی ها با سیستم شما

قبل از دانلود بازی یا خرید بازی بهتر است سازگاری آن بازی با سیستم خود را چک کنیم. بهتر است بدانیم که آیا منابع سیستم ما از بازی مورد نظر پشتیبانی می کند. آیا سیستم ما برای این بازی مناسب است.

این تصویر شماتیک است و عکس شخصی در حال بازی با کامپیوتر را نشان می دهد. این تصویر توسط تیم تهیه محتوای پلکسا گرفته شده است

برای چک کردن سازگاری بازی با سیستم خود قبل از خرید یا دانلود بازی راه های زیادی وجود دارد. ممکن است بدون برنامه یک بازی بزرگ و سنگین را دانلود کنیم و هنگام نصب با خطای عدم سازگاری مواجه شویم یا منابع سیستم ما برای بازی خاص کافی نباشد. ممکن است بعضی از بازی ها را نتوانیم روی سیستم خود نصب و اجرا کنیم. در هر حالت دانلود یک بازی ناسازگار کاری بیهوده و اعصاب خرد کن است.

بنابراین بهتر است ابتدا بدانیم که بازی با سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ ما سازگار است یا خیر. در این مقاله راه های مفیدی برای کمک به تعیین سازگاری لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ ما با بازی خاص مورد نظر ارائه شده است. مقاله را تا آخر بخوانید و راه مناسب تر را برای خود انتخاب کنید.

آیا می توانید این بازی را اجرا کنید

عکس وبسایت Can You RUN It برای چک سازگاری بازی با سیستم ما – با این سایت می توان مشخص کرد که آیا بازی روی سیستم نصب می شود. مشکل نصب نشده بازی در ویندوز 10 چیست. ترجمه وبسایت

اپلیکیشن Can You RUN It (آیا می توانید این بازی را اجرا کنید) یک وبسایت رایگان است که می توانید سازگاری سیستم خود با هر بازی را چک کنید. کافی است نام بازی که می خواهید دانلود، خرید یا بازی کنید را در کادر جستجوی آن وارد کنید. بعد از کلیک دکمه Can You RUN It، مشخصات مورد نیاز سیستم برای بازی نمایش می یابد.

عکس دیالوگ وارد کردن نام بازی در وبسایت Can You RUN It وچک سازگاری بازی با کامپیوتر یا لپ تاپ ما – مطلب ترجمه کامپیوتر از ترجمه کتاب تخصصی پلکسا است

سپس می توانید مشخصات سیستم خود را با آن مشخصات ارائه شده وبسایت مقایسه کنید و متوجه شوید: که آیا این بازی روی کامپیوتر من کار می کند؟ آیا این بازی روی لپ تاپ من نصب و اجرا می شود؟

در این عکس کادر نتیجه بررسی سازگاری بازی در وبسایت Can You RUN It ارائه شده است و مشخصات سیستم و بازی وارکرافت را نشان می دهد. این مطلب توسط تیم ترجمه تخصصی کامپیوتر پلکسا تهیه شده است. ترجمه کتاب کامپیوتر

ممکن است از شما بخواهد که سیستم عامل کامپیوتر یا لپ تاپ خود را ارتقاء دهید یا سیستم خود را به روز کنید تا بتوانید بازی مورد نظر خود را نصب و اجرا کنید. این وبسایت به راحتی روی مرورگرهای گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر، میکروسافت ادج، فایرفاکس و سایر مرورگرها باز می شود.

فیوچرمارک (Futuremark)

در این عکس یک اسکرین شات  از وبسایت Futuremark ارائه شده است. مطلب مربوط به سایت فیوچرمارک مربوط به پلکسا و تیم ترجمه وبسایت می باشد

وبسایت Futuremark ابزار چک مشخصات مورد نیاز بازی خوبی دارد که می توانید براحتی مشخصات سیستم خود و عملکرد گرافیک و نسخه دایرکت ایکس کارت گرافیک خود را با مشخصات مورد نیاز بازی مقایسه کنید. استفاده از این وبسایت راحت است. مشخصات کارت گرافیک و CPU سیستم خود را از لیست کشویی وبسایت انتخاب کنید و لیست تمامی بازی هایی که می توانید با سیستم خود نصب و اجرا کنید، را ببینید.

بدین ترتیب می توانید بررسی کنید که آیا بازی مورد نظر شما در لیست بازی های پیشنهادی وبسایت هست یا خیر. اگر بازی در لیست بازی های سازگار با کارت گرافیک و CPU شما باشد، می توانید بازی را روی ویندوز 10 خود براحتی نصب و اجرا کنید. پس منطقی است که حالا بازی را دانلود کنید یا بازی را بخرید.

اسپسی (Speccy)

عکس صفحه دانلود اپلیکیشن وبسایت Speccy برای نشان دادن طریقه دانلود نرم افزار ارائه شده است. این عکس توسط تیم ترجمه متون تخصصی گرفته شده است

اسپسی (Speccy) یک اپلیکیشن کوچک و مناسب است که می توانید توسط آن از مشخصات کامپیوتر خود آگاه شوید. این ابزار سبک، سریع و ساده می تواند مشخصات پیشرفته سیستم شما را نمایش دهد. بدین ترتیب می توانید کامپیوتر یا لپ تاپ خود را بشناسید. بدانید که کارت گرافیک شما چیست و مشخصات کارت گرافیک شما چیست. سپس به دانلود یا انتخاب بازی خود بپردازید.

در این عکس نمونه گزارش نتیجه مقایسه سیستم با بازی توسط برنامه Speccy ارائه شده است. ترجمه وبسایت خود را به ما بسپارید

بدین ترتیب از منابع سیستم خود آگاه شده و می توانید براحتی بازی را انتخاب کنید. می توانید مشخصات سیستم خود را با مشخصات مورد نیاز بازی مقایسه کنید و بازی خود را آگاهانه انتخاب کنید. حالا بازی روی ویندوز 10 نصب می شود و می توانید آن را اجرا و بازی کنید.

اسپسی دارای نسخه رایگان و نسخه فروشی است. نسخه رایگان آن مشخصات کافی در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید بازی خود را انتخاب کنید. البته می توانید مقاله تعیین مشخصات سیستم خود را بخوانید و دستی مشخصات سیستم را پیدا کنید.

بحث بازی ها (Game Debate)

اسکرین شاتی از وبسایت Game Debate برای مقایسه سیستم و بازی خاص مورد نظر – برای رفع مشکل نصب بازی در ویندوز 10 – ترجمه متون تخصصی کامپیوتر توسط پلکسا و ترجمه وبسایت – تهیه محتوا برای وبسایت شما

Game Debate به ما امکان انتخاب یا جستجوی هر بازی را در این وبسایت می دهد. با انتخاب یا جستجوی بازی، می توانید سریعا حداقل مشخصات سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی را پیدا کنید و این گزارش را با مشخصات سیستم خود مقایسه کنید. لازم است که نام بازی و CPU، VGA و RAM سیستم خود را وارد کنید. سپس Game Debate سازگاری آن بازی با منابع سیستم وارد شده شما را مقایسه و بررسی می کند و میزان سازگاری آن را اعلان می کند. بدین ترتیب می توانید متوجه شوید که آیا این بازی روی سیستم شما نصب می شود یا خیر؟ آیا می توانید روی لپ تاپ ویندوز 10 خود بازی را نصب و اجرا کنید؟ به هر حال دانستن مشخصات سیستم خود و سازگاری سیستم با بازی قبل از دانلود و خرید یک بازی بهتر است.

بررسی دستی سازگاری سیستم با بازی

زمانی که سعی می کنیم بازی را دانلود کنیم، معمولا سیستم مورد نیاز برای نصب و اجرای بازی معرفی شده است. یا حداقل ملزومات بازی را تعیین کرده اند. بنابراین می توان بطور دستی مشخصات سیستم خود را پیدا کرده و با مشخصات لازم بازی مقایسه کرد.

راه های زیادی برای فهمیدن مشخصات سخت افزاری و منابع سیستم وجود دارد، اما از آنجایی که این مقاله در رابطه با بازی و مشکلات نصب بازی است، بنابراین روش چک مشخصات سیستم با استفاده از ابزار تشخیصی دیرکت ایکس را بحث می کنیم. برای اینکار کافی است که ابزار تشخیصی دایرکت ایکس (DirectX Diagnostic Tool) را باز کرده و مشخصات سیستم را بررسی کنیم. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید:

1- ابتدا دیالوگ Run را باز کنید. برای اینکار می توانید شورت کات یا کلید ترکیبی Windows + R را بزنید و یا روی دکمه استارت ویندوز 10 کلیک راست کرده و از منوی دسترسی سریع ویندوز 10 که آشکار می شود، گزینه Run را کلیک کنید.

2- در کادر متنی دیالوگ Run دستور dxdiag را تایپ کنید و دکمه OK را بزنید. البته می توانید همین کار را در کادر جستجوی نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10 (کورتانا) انجام دهید و ابزار تشخیصی دیرکت ایکس را باز کنید.

پنجره دیالوگ Run ویندوز 10 که نشانگر تایپ دستور باز کردن دایرکت ایکس است

3- حالا پنجره ابزار DirectX Diagnostic باز می شود. می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز را در برگه های این پنجره مشاهده کنید.

در این تصویر DirectX Diagnostic Tool نمایش یافته است. این متن توسط ترجمه وبسایت پلکسا ترجمه شده است. ترجمه کتاب آموزش ویندوز 10

4- در اینجا می توانید تمامی مشخصات سخت افزار سیستم خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز در یک فایل متنی ذخیره کنید.

اینها همگی راه های آسان تعیین سازگاری سیستم ویندوز 10 با بازی بود. می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را به هریک از روش های فوق بدست اورید. به هر حال معقول است که ابتدا ملزومات نرم افزار یا بازی مورد نظر را بدانیم و با مشخصات و منابع سیستم خود مقایسه کنیم، سپس به دانلود بازی یا خرید سی دی بازی اقدام کنیم.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا