برگشتن به دسکتاپ در ویندوز 10

به هر حال می توان یکی یکی پنجره ها را کمینه کرد و یا اینکه یکباره و با یک فرمان اینکار را انجام داد و به دسکتاپ برگشت. برای رسیدن به دسکتاپ ویندوز با اجرای تنها یک فرمان به دو صورت می توان عمل کرد

وقتی شروع به کار می کنیم، برنامه ها و پنجره های زیادی را باز می کنیم. دسکتاپ ویندوز ممکن است پر از چند لایه پنجره روی هم شود. اما اگر به آیکون یا پوشه خاصی از روی دسکتاپ نیاز داشته باشیم، چطور؟ آیا تمامی پنجره های باز را یکی یکی کمینه (minimize) می کنید. چطوری از دست شلوغی صفحه نمایش خلاص شده و به دسکتاپ ویندوز 10 برگردیم.

به هر حال می توان یکی یکی پنجره ها را کمینه کرد و یا اینکه یکباره و با یک فرمان اینکار را انجام داد و به دسکتاپ برگشت. برای رسیدن به دسکتاپ ویندوز با اجرای تنها یک فرمان به دو صورت می توان عمل کرد:

1- استفاده از ماوس: مربع کوچکی که در منتهی علیه سمت راست نوار ابزار ویندوز قرار دارد را کلیک کنید.

با استفاده از دکمه بازگشت در گوشه سمت راست پایین دسکتاپ ویندوز می توان به یک باره همه پنجره های باز را کمینه کرد

2- استفاده از کیبورد: شورت کات یا کلید ترکیبی Windows + D را بزنید.

در هر دو صورت، پس از کلیک یا زدن شورت کات، تمامی پنجره های باز کمینه می شوند و دسکتاپ ویندوز ظاهر می شود. اگر این عمل را دوباره انجام دهید، تمامی پنجره ها بیشینه (Maximize) شده و به وضعیت قبل بر می گردند.

نکته: می دانید که برای چرخیدن بین پنجره های باز و دیدن یکی از پنجره های باز می توان از شورت کات یا کلید ترکیبی Alt + Tab استفاده کرد و روی برنامه یا پنجره مورد نظر توقف کرد.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا