بهبود عمر باتری در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10

چگونه مصرف باتری لپ تاپ یا کامپیوتر خود را در زمان تماشای فیلم و ویدیو در ویندوز 10 بهینه کنیم؟ آیا مصرف باتری در زمان دیدن فیلم زیاد می شود؟ چگونه موقع فیلم دیدن در ویندوز 10 شارژ باتری لپ تاپ را صرفه جویی کنیم؟ شارژ باتری و مدت شارژ نگهداشتن باتری لپ تاپ یکی از سئوالاتی است که به ذهن هر کسی می رسد. در این مقاله طریقه مصرف بهینه و صرفه جویی شارژ باتری لپ تاپ و کامپیوتر در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 بحث می شود.

Optimize Battery Life when Watching Movies and Videos in Windows 10 , بهبود عمر باتری در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 , چگونه در مصرف شارژ باتری لپ تاپ در زمان دیدن فیلم صرفه جویی کنیم؟ , پیکربندی لپ تاپ برای افزایش کیفیت فیلم یا صرفه جویی باتری در ویندوز 10 , بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط اپلیکیشن Settings , بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط دیالوگ Power Options , بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در کامند پرامپت (Command Prompt) , بهبود کیفیت فیلم در لپ تاپ , افزایش کیفیت فیلم در لپ تاپ , بهینه سازی کیفیت ویدیو در لپ تاپ , حفظ شارژ باطری لپ تاپ , باتری لپ تاپ و باتری تبلت و باتری سیستم , باطری لپ تاپ و باطری تبلت و باطری سیستم

چگونه در مصرف شارژ باتری لپ تاپ در زمان دیدن فیلم صرفه جویی کنیم؟

زمان مشاهده فیلم و ویدیو با باتری در ویندوز 10 می توان عمر باتری یا شارژ باطری و یا کیفیت ویدیو را بهینه کرد. زمانی که پیکربندی سیستم را روی بهینه سازی شارژ باتری (optimize for battery life) قرار می دهیم، در سیستم هایی که دارای توانایی پخش فیلم و ویدیوی دامنه بالای پویا (HDR) هستند، ویدیوهای HDR به صورت دامنه استاندارد پویا (SDR) پخش می شوند؛ زمانی که لپ تاپ یا تبلت به برق وصل نیست و با باتری کار می کند.

در این راهنما طریقه تنظیم سیستم برای صرفه جویی شارژ باتری لپ تاپ و تبلت و یا کیفیت ویدیو در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 را بحث می کنیم. در این پیکربندی ما دو گزینه داریم: صرفه جویی در مصرف باتری سیستم یا مشاهده فیلم با کیفیت بالا.

پیکربندی لپ تاپ برای افزایش کیفیت فیلم یا صرفه جویی باتری در ویندوز 10

می توان ویندوز 10 را طوری پیکربندی کرد که در زمان تماشای فیلم و ویدیو، در مصرف باتری صرفه جویی کند. گزینه دیگر افزایش کیفیت فیلم و ویدیو در ویندوز 10 است که با افزایش مصرف باتری سیستم همراه است.

در این راهنما موارد زیر بحث می شود:

  • بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط اپلیکیشن Settings
  • بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط دیالوگ Power Options
  • بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در کامند پرامپت (Command Prompt)

توجه: زمانی که پیکربندی مصرف برق لپ تاپ یا سیستم خود را برای صرفه جویی باتری ست می کنید، این تنظیمات برای تمامی کاربرانی که از آن پلن استفاده می کنند، اعمال می شود.

1- بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط اپلیکیشن Settings

برای بهینه سازی عمر و شارژ باتری سیستم خود در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 اقدامات زیر را انجام دهید:

1- اپلیکیشن Settings ویندوز 10 را باز کنید و روی آیکون System کلیک کنید.

2- در ستون سمت چپ پنجره سیستم، روی لینک Battery کلیک کرده و سپس در ستون سمت راست یکی از گزینه های Optimize for battery life یا Optimize for video quality را در منوی کشویی When watching movies and videos on battery power انتخاب کنید (تصویر زیر را ببینید).

3- حال پنجره Settings را ببندید و به مشاهده فیلم خود ادامه دهید.

زمان مشاهده فیلم و ویدیو با باتری در ویندوز 10 می توان عمر باتری یا شارژ باطری و یا کیفیت ویدیو را بهینه کرد. زمانی که پیکربندی سیستم را روی بهینه سازی شارژ باتری (optimize for battery life) قرار می دهیم، در سیستم هایی که دارای توانایی پخش فیلم و ویدیوی دامنه بالای پویا (high dynamic range (HDR)) هستند، ویدیوهای HDR به صورت دامنه استاندارد پویا (standard dynamic range (SDR)) پخش می شوند؛ زمانی که لپ تاپ یا تبلت به برق وصل نیست و با باتری کار می کند. در این راهنما طریقه تنظیم سیستم برای صرفه جویی شارژ باتری لپ تاپ و تبلت و یا کیفیت ویدیو در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 را بحث می کنیم. در این پیکربندی ما دو گزینه داریم: صرفه جویی در مصرف باتری سیستم یا مشاهده فیلم با کیفیت بالا. پیکربندی لپ تاپ برای افزایش کیفیت فیلم یا صرفه جویی باتری در ویندوز 10 می توان ویندوز 10 را طوری پیکربندی کرد که در زمان تماشای فیلم و ویدیو، در مصرف باتری صرفه جویی کند. گزینه دیگر افزایش کیفیت فیلم و ویدیو در ویندوز 10 است که با افزایش مصرف باتری سیستم همراه است. در این راهنما موارد زیر بحث می شود: بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط اپلیکیشن Settings بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط دیالوگ Power Options بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در کامند پرامپت (Command Prompt) توجه: زمانی که پیکربندی مصرف برق لپ تاپ یا سیستم خود را برای صرفه جویی باتری ست می کنید، این تنظیمات برای تمامی کاربرانی که از آن پلن استفاده می کنند، اعمال می شود. 1- بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط اپلیکیشن Settings برای بهینه سازی عمر و شارژ باتری سیستم خود در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 اقدامات زیر را انجام دهید: 1- اپلیکیشن Settings ویندوز 10 را باز کنید و روی آیکون System کلیک کنید. 2- در ستون سمت چپ پنجره سیستم، روی لینک Battery کلیک کرده و سپس در ستون سمت راست یکی از گزینه های Optimize for battery life یا Optimize for video quality را در منوی کشویی When watching movies and videos on battery power انتخاب کنید (تصویر زیر را ببینید). 3- حال پنجره Settings را ببندید و به مشاهده فیلم خود ادامه دهید.

چگونه در مصرف شارژ باتری لپ تاپ در زمان دیدن فیلم صرفه جویی کنیم؟

2- بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط دیالوگ Power Options

برای بهینه سازی و کم کردن مصرف شارژ باتری لپ تاپ یا باتری تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 می توانیم از پنجره Power Options به صورت زیر اقدام کنیم:

1- کنترل پنل ویندوز 10 را باز کنید. سپس power را باز کرده و در پلن جاری پاور خود گزینه advanced power settings را باز کنید.

2- حال در پنجره Power Options علامت باضافه کنار گزینه Multimedia settings را بزنید تا Video playback quality bias باز شود و همین کار را برای On battery انجام دهید. سپس تنظیم مورد نظر خود را برای On battery انتخاب کرده و نهایتا دکمه OK را بزنید (همانند تصویر زیر):

2- بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط دیالوگ Power Options برای بهینه سازی و کم کردن مصرف شارژ باتری لپ تاپ یا باتری تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 می توانیم از پنجره Power Options به صورت زیر اقدام کنیم: 1- کنترل پنل ویندوز 10 را باز کنید. سپس power را باز کرده و در پلن جاری پاور خود گزینه advanced power settings را باز کنید. 2- حال در پنجره Power Options علامت باضافه کنار گزینه Multimedia settings را بزنید تا Video playback quality bias باز شود و همین کار را برای On battery انجام دهید. سپس تنظیم مورد نظر خود را برای On battery انتخاب کرده و نهایتا دکمه OK را بزنید

بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو

3- بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در کامند پرامپت (Command Prompt)

می توان مصرف باتری لپ تاپ را در موقع دیدن فیلم در ویندوز 10 بهینه کرد و در شارژ باتری صرفه جویی کرد. برای بهینه سازی مصرف شارژ باتری سیستم خود در زمان دیدن ویدیو و فیلم در ویندوز 10 مراحل زیر را انجام دهید:

1- اپلیکیشن کامند پرامپت (command prompt) ویندوز 10 را باز کنید.

2- یکی از کدهای زیر را با توجه به نیاز خود در پنجره کامند پرامپت تایپ کرده و سپس دکمه Enter صفحه کلید را بزنید (تصویر زیر).

برای بهینه سازی مصرف شارژ باتری در زمان دیدن فیلم:

powercfg /SETDCVALUEINDEX SCHEME_CURRENT 9596fb26-9850-41fd-ac3e-f7c3c00afd4b 10778347-1370-4ee0-8bbd-33bdacaade49 1

برای افزایش کیفیت فیلم و ویدیو در ویندوز 10 در زمان مشاهده فیلم و ویدیو با باتری، کد زیر را اجرا کنید:

powercfg /SETDCVALUEINDEX SCHEME_CURRENT 9596fb26-9850-41fd-ac3e-f7c3c00afd4b 10778347-1370-4ee0-8bbd-33bdacaade49 0
Optimize Battery Life when Watching Movies and Videos in Windows 10 , بهبود عمر باتری در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در ویندوز 10 , چگونه در مصرف شارژ باتری لپ تاپ در زمان دیدن فیلم صرفه جویی کنیم؟ , پیکربندی لپ تاپ برای افزایش کیفیت فیلم یا صرفه جویی باتری در ویندوز 10 , بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط اپلیکیشن Settings , بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو توسط دیالوگ Power Options , بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در کامند پرامپت (Command Prompt) , بهبود کیفیت فیلم در لپ تاپ , افزایش کیفیت فیلم در لپ تاپ , بهینه سازی کیفیت ویدیو در لپ تاپ , حفظ شارژ باطری لپ تاپ , باتری لپ تاپ و باتری تبلت و باتری سیستم , باطری لپ تاپ و باطری تبلت و باطری سیستم

بهینه سازی عمر و شارژ باتری لپ تاپ یا تبلت در زمان مشاهده فیلم و ویدیو در کامند پرامپت (Command Prompt)

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا