طریقه فعال یا غیرفعال کردن پرینت PDF در ویندوز 10

فایل pdf چیست؟ چرا به تبدیل اسناد به فرمت pdf نیاز داریم. وقتی می خواهیم سند یا متنی را بدون به هم ریختن حروفچینی و تنظیمات منتقل کنیم، مثل فایل میکروسافت ورد پایان نامه، فایل ترجمه متون، فایل تکالیف دانش آموزی و غیره؛ اگر به قالب pdf تبدیل کنیم، چیزی که روی صفحه کامپیوتر خود می بینیم بر روی کاغذ یا کامپیوترهای دیگر خواهیم دید و فایل به هم نمی ریزد. مثلا فایل پایان نامه یا ترجمه دقیقا عین حروف چینی اولیه را خواهند داشت و لازم نیست سیستم مقصد فونت و ورژن میکروسافت ورد ما را داشته باشند.

ویندوز 10 امکان تبدیل فایل به pdf و پرینت اسناد به قالب pdf را بدون هر گونه نرم افزار افزودنی، فراهم ساخته است. ویندوز 10 دارای یک ویژگی جدید به نام Microsoft Print to PDF است که این امکان را فراهم می سازد. برنامه Microsoft Print to PDF امکان تبدیل هر محتوایی از وب پیج گرفته یا فایل های میکروسافت ورد و سایر فایل های تصویری و متنی به قالب پرتابل pdf را می دهد، بدون اینکه لازم باشد نرم افزار دیگری نصب کنید.

فایل pdf که توسط Microsoft Print to PDF ایجاد شده باشد را می توان با هر اپلیکیشن یا نرم افزاری که این قالب را پشتیبانی می کند، باز کرد؛ از قبیل فتوشاپ، آکروبات ریدر، میکروسافت ورد،...

برنامه پیش فرض برای باز کردن فایل های pdf در ویندوز 10، میکروسافت ادج (Microsoft Edge) می باشد.

طریقه فعال کردن خصیصه تبدیل اسناد به قالب pdf در ویندوز 10

اگر می خواهید سند و محتوا یا هر فایلی را به قالب pdf تبدیل کنید، این راهنما را مطالعه کنید. در این راهنما طریقه فعال یا غیر فعال کردن خصیصه Microsoft Print to PDF را برای تمامی کاربران ویندوز 10 آموزش می دهیم.

برای فعال یا غیر فعال کردن خصیصه Microsoft Print to PDF در ویندوز 10 بایستی با مجوز مدیر وارد شده باشید.

1- دیالوگ برنامه ها و امکانات جنبی ویندوز (Windows Features) را باز کنید.

2- چک کنید که خصیصه Microsoft Print to PDF تیک خورده (فعال – حالت پیش فرض) یا خیر (غیرفعال). اگر چک باکس سمت چپ خصیصه تیک خورده باشد، یعنی این خصیصه ویندوز 10 فعال است و اگر تیک آن را برداریم، خصیصه غیرفعال می شود. بطور پیش فرض تبدیل فایل به PDF ویندوز 10 فعال بوده و پرینتر آن نصب شده است (تصویر زیر)

فایل pdf چیست؟ چرا به تبدیل اسناد به فرمت pdf نیاز داریم. وقتی می خواهیم سند یا متنی را بدون به هم ریختن حروفچینی و تنظیمات منتقل کنیم، مثل فایل میکروسافت ورد پایان نامه، فایل ترجمه متون، فایل تکالیف دانش آموزی و غیره؛ اگر به قالب pdf تبدیل کنیم، چیزی که روی صفحه کامپیوتر خود می بینیم بر روی کاغذ یا کامپیوترهای دیگر خواهیم دید و فایل به هم نمی ریزد. مثلا فایل پایان نامه یا ترجمه دقیقا عین حروف چینی اولیه را خواهند داشت و لازم نیست سیستم مقصد فونت و ورژن میکروسافت ورد ما را داشته باشند. ویندوز 10 امکان تبدیل فایل به pdf و پرینت اسناد به قالب pdf را بدون هر گونه نرم افزار افزودنی، فراهم ساخته است. ویندوز 10 دارای یک ویژگی جدید به نام Microsoft Print to PDF است که این امکان را فراهم می سازد. برنامه Microsoft Print to PDF امکان تبدیل هر محتوایی از وب پیج گرفته یا فایل های میکروسافت ورد و سایر فایل های تصویری و متنی به قالب پرتابل pdf را می دهد، بدون اینکه لازم باشد نرم افزار دیگری نصب کنید. فایل pdf که توسط Microsoft Print to PDF ایجاد شده باشد را می توان با هر اپلیکیشن یا نرم افزاری که این قالب را پشتیبانی می کند، باز کرد؛ از قبیل فتوشاپ، آکروبات ریدر، میکروسافت ورد، برنامه پیش فرض برای باز کردن فایل های pdf در ویندوز 10، میکروسافت ادج (Microsoft Edge) می باشد.

طریقه فعال کردن خصیصه تبدیل اسناد به قالب pdf در ویندوز 10

3- زمانی تیک این گزینه را برداشته یا تیک می زنیم، ویندوز برنامه را نصب یا حذف می کند. بعد از اتمام اعمال تغییرات توسط ویندوز 10، دکمه Close را بزنید تا پنجره بسته شود.

اگر می خواهید سند و محتوا یا هر فایلی را به قالب pdf تبدیل کنید، این راهنما را مطالعه کنید. در این راهنما طریقه فعال یا غیر فعال کردن خصیصه Microsoft Print to PDF را برای تمامی کاربران ویندوز 10 آموزش می دهیم.برای فعال یا غیر فعال کردن خصیصه Microsoft Print to PDF در ویندوز 10 بایستی با مجوز مدیر وارد شده باشید.1- دیالوگ برنامه های خاص ویندوز (Windows Features) را باز کنید.2- چک کنید که خصیصه Microsoft Print to PDF تیک خورده (فعال – حالت پیش فرض) یا خیر (غیرفعال). اگر چک باکس سمت چپ خصیصه تیک خورده باشد، یعنی این خصیصه ویندوز 10 فعال است و اگر تیک آن را برداریم، خصیصه غیرفعال می شود. بطور پیش فرض تبدیل فایل به PDF ویندوز 10 فعال بوده و پرینتر آن نصب شده است

طریقه فعال کردن خصیصه تبدیل اسناد به قالب pdf در ویندوز 10

حال خصیصه تبدیل فایل به قالب PDF فعال است و می توانید محتوا، اسناد و فایل های خود را برای انتقال به سیستم های دیگر به pdf تبدیل کنید.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا