لیست کامل متغیرهای محیطی در ویندوز 10

متغیرهای محیطی (Environment Variables) مجموعه ای از مقدارهای دینامیک نامگذاری شده هستند که روی شیوه رفتار فرآیندهای در حال اجرا در کامپیوتر تاثیر دارند. از این متغیرها می توان هم به صورت اسکریپت و هم در خط فرمان استفاده کرد. متغیرهای محیطی ویندوز 10 رجوع به دایرکتورها و پارامترهای خاص ویندوز را آسان می کنند، از آنجایی که مکان و اسم واقعی آنها می تواند از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر متفاوت باشد. /p>

در این راهنما لیست کامل متغیرهای محیطی ویندوز که می توان برای فراخوانی و رجوع دایرکتوری ها و پارامترهای استاندارد ویندوز 10 استفاده کرد، ارائه شده است.

لیست کامل متغیرهای محیطی ویندوز 10

توجه داشته باشید که متغیرهای محیطی کاربر (User environment variables) در کلید زیر در رجیستری ویندوز ذخیره شده اند:

HKEY_CURRENT_USER\Environment

متغیرهای محیطی سیستم (System environment variables) در کلید رجیستری زیر ذخیره شده اند:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment 

با توجه به اینکه پیکربندی ویندوز 10 در کامپیوترهای مختلف می تواند فرق داشته باشد، برای مشاهده لیست متغیرهای محیطی ویندوز 10 کامپیوتر خود به طریق زیر عمل کنید:

کامند پرامپت ویندوز 10 را باز کنید، در خط فرمان دستور set را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید، بدینطریق لیست کامل تمامی متغیرهای محیطی جاری کامپیوتر شما نمایش خواهد یافت.

برای مشاهده لیست متغیرهای محیطی ویندوز 10 کامپیوتر می توانید از پاورشل ویندوز 10 استفاده کنید. برای اینکار پاور شل را باز کرده و دستور Get-ChildItem Env: را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید. بدین ترتیب لیست کامل تمامی متغیرهای محیطی جاری کامپیوتر شما نمایش خواهد یافت.

 

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا