رفع مشکل کار نکردن دوربین لپ تاپ لنوو

کاربران زیادی بعد از آپدیت ویندوز 10 نتوانسته اند از دوربین لپ تاپ لنوو (Lenovo camera) خود استفاده کنند. اگر دوربین لنوو کار نمی کند، دو شیوه اصلی رفع مشکل دوربین لنوو در ویندوز 10 در اینجا بحث شده است. با استفاده از این دو روش می توانید خطای Lenovo camera not working را در ویندوز 10 برطرف کنید.

رفع مشکلات دوربین لنوو در لپ تاپ, کار نکردن دوربین لپ تاپ لنوو, درایور دوربین لپ تاپ لنوو, باز کردن دوربین لپ تاپ لنوو در ویندوز 10

راه اول – خاموش کردن مد خصوصی دوربین لنوو

راه اولی که در اینجا بحث می شود خاموش کردن مد خصوصی (Turn Off Privacy Mode) برای رفع مشکل کار نکردن دوربین لنوو در ویندوز 10 است. زمانی که می خواهید از دوربین لپ تاپ لنوو خود استفاده کنید اما تصویر پس زمینه برنامه خاکستری بوده و عکس یک دوربین سفید در وسط آن است، مشکل از مد خصوصی است. احتمال دارد که دوربین لنوو غیرفعال باشد. لازم است که دوربین را فعال کنید تا در ویندوز 10 بتوانید از آن استفاده کنید. برای فعال کردن دوربین لنوو در ویندوز 10 اقدامات زیر را انجام دهید:

  • منوی استارت را باز کرده و در کادر Search Windows کلمه Lenovo را تایپ کنید
  • سپس گزینه Lenovo Settings را کلیک کنید
  • حال روی Camera کلیک کنید تا تنظیمات دوربین لنوو باز شود
  • به پایین صفحه تنظیمات دوربین لنوو رفته و اگر گزینه Privacy Mode روشن (On) است، آنرا خاموش (Off) کنید.

روش دوم – به روزرسانی درایور دوربین لنوو

طریقه نصب درایور دوربین لنوو, نصب درایور دوربین لپ تاپ لنوو در ویندوز 10, لپ تاپ لنوو و ویندوز 10

اگر درایور دوربین معیوب یا ناقص باشد، دوربین لنوو کار نخواهد کرد. بنابراین برای کار کردن دوربین لنوو در ویندوز 10 بایستی درایور دوربین را ترمیم کرده یا به روزرسانی کنید. یکی از راه های آسان ترمیم و به روزرسانی درایور دوربین لنوو استفاده از نرم افزار درایور تلنت (Driver Talent) است که در طی چند دقیقه جدیدترین و سازگارترین درایور دوربین لنوو برای ویندوز 10 را دانلود و نصب می کند.

در صورت علاقمندی به این نرم افزار می توانید آن را دانلود کرده ((دانلود نسخه پرو درایور تلنت) و مطابق آموزش زیر استفاده نمایید.

اگر با آپدیت درایور و طریقه نصب درایور جدید برای دوربین لپ تاپ خود مشکل دارید، یکی از ساده ترین راهها استفاده از نرم افزارهای کمکی مثل درایور تلنت (Driver Talent) است. این نرم افزار بطور خودکار درایورهای قدیمی را شناسایی کرده و مستقیما نسخه جدید را دانلود و نصب می کند. می توانید این نرم افزار را دانلود کرده (دانلود نسخه پرو درایور تلنت) و امتحان کنید.

در هر صورت اگر در استفاده از دوربین لپ تاپ خود مشکل دارید، یکی از راه های مشکل گشایی به روز کردن درایور دوربین لپ تاپ است. در ادامه سه شیوه آسان نصب و به روزرسانی درایور دوربین لپ تاپ یا وب کم کامپیوتر در ویندوز 10 بحث شده است.

گام 1. اسکن کامپیوتر برای شناخت درایور معیوب دوربین

بعد از باز کردن نرم افزار درایور تلنت (Driver Talent)، دکمه اسکن (Scan) را کلیک کرده تا درایورهای تاریخ گذشته، معیوب یا ناقص را در کامپیوتر یا لپ تاپ شما شناسایی کند:

آموزش نصب درایور دوربین لپ تاپ ویندوز 10, رفع مشکل درایور دوربین ویندوز 10

گام 2. دانلود آپدیت مناسب برای درایور دوربین لپ تاپ

بعد از شناخت درایورهای قدیمی و معیوب، روی گزینه Download & update در ستون سمت چپ کلیک کنید. سپس در ستون سمت راست دکمه Update را بزنید، بدین ترتیب جدیدترین درایور سازگار سخت افزار دوربین برای ویندوز 10 دانلود و نصب می شود از قبیل Logitech camera driver، HD Pro Webcam driver، USB camera driver و غیره. می توانید در صورت مشکل دار بودن درایور دکمه Repair را بزنید و درایور را ترمیم کنید.

بالا بردن کیفیت دوربین لپ تاپ در ویندوز 10, نصب درایور دوربین لپ تاپ در ویندوز 10

گام 3. ریستارت کردن کامپیوتر

زمانی که فرآیند نصب و بروزرسانی درایور تمام شد، بایستی سیستم را ریستارت کنید تا تغییرات درایور اعمال شود.

توجه: قبل از هر گونه تغییری در فایل های سیستمی ویندوز، بهتر است از سیستم خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل و عدم موفقیت پروسه، بتوانید نسخه اولیه را ریستور کنید. می توانید با استفاده از نرم افزار درایور تلنت از درایورهای سیستم خود پشتیبان گیری کنید و در دفعات بعدی نصب یا تغییر سیستم عامل از آن استفاده کنید.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا