رفع مشکل اتصال دستگاه های صوتی بلوتوث و نمایشگر بی سیم به ویندوز 10

اگر وقتی دکمه Connect در اکشن سنتر ویندوز 10 را کلیک می کنید و دستگاه بلوتوث یا بی سیم شما در لیست وسایل نیست، اقدامات زیر را انجام دهید:

اکشن سنتر (action center) ویندوز را چک کنید، آیا کامپیوتر، لپ تاپ یا موبایل ویندوز 10 شما از وسیله بلوتوث پشتیبانی می کند. اگر پشتیبانی می کرد و دستگاه دارای بلوتوث بود، بایستی یک دکمه به نام Bluetooth در اکشن سنتر وجود داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که این دکمه روشن است
  • اکشن سنتر (action center) ویندوز را چک کنید، آیا کامپیوتر، لپ تاپ یا موبایل ویندوز 10 شما از وسیله بلوتوث پشتیبانی می کند. اگر پشتیبانی می کرد و دستگاه دارای بلوتوث بود، بایستی یک دکمه به نام Bluetooth در اکشن سنتر وجود داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که این دکمه روشن است.
  • اگر دکمه Bluetooth را در اکشن سنتر ویندوز 10 نمی بینید، سعی کنید درایور بلوتوث خود را به روز رسانی کنید. برای اینکار به منوی استارت رفته و از Setting مدیریت وسیله (Device Manager) ویندوز را باز کنید. برای اینکار می توانید دکمه ترکیبی Win + X را زده و منوی کشویی که ظاهر می شود Device Manager را انتخاب کنید. همچنین کلیک راست بر دکمه استارت ویندوز این منو را ظاهر می کند. در پنجره Device Manager ویندوز 10 وسیله بلوتوث خود را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. سپس گزینه Update driver را بزنید و در دیالوگ جدیدی که باز می شود، گزینه Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید و مراحل بعدی آن را طی کنید (آموزش به روزرسانی درایور در ویندوز 10 را بخوانید).
برای اینکار به منوی استارت رفته و از Setting مدیریت وسیله (Device Manager) ویندوز را باز کنید. برای اینکار می توانید دکمه ترکیبی Win + X را زده و منوی کشویی که ظاهر می شود Device Manager را انتخاب کنید. همچنین کلیک راست بر دکمه استارت ویندوز این منو را ظاهر می کند. در پنجره Device Manager ویندوز 10 وسیله بلوتوث خود را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. سپس گزینه Update driver را بزنید و در دیالوگ جدیدی که باز می شود، گزینه Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید و مراحل بعدی آن را طی کنید
  • اگر بلوتوث روشن است، درایور به روز است و هنوز وسیله شما کار نمی کند، سعی کنید وسیله را حذف کرده و مجددا با ویندوز 10 جفت کنید. برای اینکار به کنترل پنل رفته و از منوی Devices گزینه Bluetooth & other devices settings را انتخاب کنید. سپس وسیله خود را از لیست پیدا کرده و انتخاب کنید و لینک Remove device را بزنید و دیالوگ تایید را Yes کنید. سپس دستگاه را مجددا وصل کرده و با ویندوز 10 جفت کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که وسیله صوتی بلوتوث دار شما روشن بوده و مرئی (discoverable) باشد. بایستی دو دستگاه بلوتوث که قصد دارید به هم وصل کنید همدیگر را ببینند و بتوانند با هم جفت شوند.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا