کدام روش تیترینگ بهتر است: وایفای، بلوتوث یا کابل USB

تیترینگ (Tethering) یکی از مواردی از تکنولوژی است که در روزهای اول معرفی تلفن موبایل به بازار موجب هیجان کاربران شد. حالا می شد از طریق یک گوشی موبایل کوچک که به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل شده است، به اینترنت یا شبکه های بسته (دفتر، دانشگاه، محل کار) دسترسی داشت، بدن اینکه لازم باشد سیم کشی شود و مانند اینها. سرعت خیلی زیاد نبود، اما ارتباط از هر جا خودش هیجان آور بود.

امروزه تکنولوژی های سرعت بالای زیادی در دسترس است و تلفن همراه به یک ضرورت در زندگی عده زیادی تبدیل شده است. همچنین راه های اتصال لپ تاپ و کامپیوتر به تلفن همراه زیاد شده است و وسایل زیادی علاوه بر لپ تاپ را می توان از طریق تلفن به شبکه وصل کرد. این مسئله موجب این سئوال می شود: کدام روش تیترینگ یا تترینگ بهتر است؟

کابل USB

تیترینگ (Tethering) یکی از مواردی از تکنولوژی است که در روزهای اول معرفی تلفن موبایل به بازار موجب هیجان کاربران شد. حالا می شد از طریق یک گوشی موبایل کوچک که به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل شده است، به اینترنت یا شبکه های بسته (دفتر، دانشگاه، محل کار) دسترسی داشت، بدن اینکه لازم باشد سیم کشی شود و مانند اینها. سرعت خیلی زیاد نبود، اما ارتباط از هر جا خودش هیجان آور بود

اگر وسیله ای که با آن وصل هستید را می توانید به موبایل یا تبلت خود وصل کنید، احتمالا بهترین گزینه است. تیترینگ انرژی زیادی مصرف می کند که هزینه انرژی اتصال از طریق آنتن برای وصل شده به حامل امواج است. وقتی بتوانید با کابل USB به تجهیزات خود وصل شوید (برای سهولت ما از لپ تاپ نام می بریم)، همزمان شارژ هم دارید. در نتیجه شارژ تلفن همراه یا تبلت شما سریعا خالی نمی شود.

از آنجایی که ارتباط از طریق سیم است، مطمئنا علاوه بر مزیت شارژ، ایمنی بالاتری هم دارد و قاعدتا سریعتر است.

عیب تیترینگ با کابل USB در این است که همه وسایلی که امروزه استفاده می کنیم مثل تبلت ها، را نمی توان به کابل USB معمولی وصل کرد. به علاوه، این روش مستلزم تنظیمات خاصی است که در هر دو وسیله دو طرف ارتباط بایستی انجام شود. لپ تاپ بایستی در نزدیکی موبایل باشد و تنها یک وسیله می تواند از اتصال اینترنت استفاده کند.

وایفای (WiFi)

اگر لپ تاپ یا وسیله دیگری که می خواهید با آن وصل شوید، وایفای داشته باشد، تیترینگ با وایفای بهترین گزینه است. با وایفای به راحتی و بهتر از هر نقطه داغ (hotspot) دیگری می توان تیترینگ را برقرار کرد. مزیت این تکنیک در این است که سریع و آسان است و با بیشتر تجهیزات سازگار است. برخلاف اتصال USB، ارتباط تنها با یک وسیله نبوده و چندین وسیله می توانند همزمان وصل باشند.

پیکربندی و تنظیم تیترینگ از طریق وایفای از همه آسان تر است و برای بیشتر تجهیزات الکترونیک قابل استفاده است. اگر لپ تاپ یا وسیله دیگری که می خواهید با آن وصل شوید، وایفای داشته باشد، تیترینگ با وایفای بهترین گزینه است. با وایفای به راحتی و بهتر از هر نقطه داغ (hotspot) دیگری می توان تیترینگ را برقرار کرد.

مزیت این تکنیک در این است که سریع و آسان است و با بیشتر تجهیزات سازگار است. برخلاف اتصال USB، ارتباط تنها با یک وسیله نبوده و چندین وسیله می توانند همزمان وصل باشند.

با توجه به پیکربندی امنیتی که استفاده می کنید، ممکن است وایفای برای همه جا ایمن و مناسب نباشد. همچنین مصرف باتری زیاد بوده و بایستی به فکر شارژ موبایل و لپ تاپ خود باشید.

بلوتوث (Bluetooth)

بلوتوث فقط برای هدست و هندز فری نیست، بلوتوث یک روش عالی برای تیترینگ است. همانند وایفای، می توان چند وسیله را از طریق بلوتوث بطور بی سیم به موبایل وصل کرد. همانند وایفای کابل و سیمی لازم نیست، مصرف باطری را بخاطر داشته باشید

بلوتوث فقط برای هدست و هندز فری نیست، بلوتوث یک روش عالی برای تیترینگ است. همانند وایفای، می توان چند وسیله را از طریق بلوتوث بطور بی سیم به موبایل وصل کرد. همانند وایفای کابل و سیمی لازم نیست، مصرف باطری را بخاطر داشته باشید.

از آنجایی که بلوتوث از اول برای استفاده در تلفن همراه طراحی شده است، نسبت به وایفای مصرف باتری کمتری دارد. همچنین امنیت آن به اندازه وایفای هست.

بر خلاف تیترینگ با وایفای، بلوتوث خیلی رایج نیست. زیرا نسبت به وایفای تنظیم و پیکربندی بیشتری نیاز دارد. اگر نگران مصرف باتری هستید، بلوتوث از وایفای مصرف کمتری دارد.

روش های تیترینگ: کدامیک بهتر است؟

هر یک از روش های تیترینگ دارای معایب و مزایای خاص خود است. ما در اینجا بعضی از مزایا و معایب روش های تیترینگ را بیان کردیم، اما تصمیم گیری به شرایط موجود نیز بستگی دارد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا