آموزش رفع خطای فایروال ویندوز 10 و رفع مشکلات آن

آیا با فایروال ویندوز 10 مشکل دارید؟ آیا می خواهید فایروال ویندوز 10 را غیرفعال کنید؟ آیا غیرفعال کردن فایروال ویندوز 10 کار صحیحی است؟ اگر اینها یکی از سئوالات شماست، پس این مقاله را بخوانید و مشکلات و خطاهای فایروال ویندوز 10 را رفع کنید.

آیا با فایروال ویندوز 10 مشکل دارید؟ آیا می خواهید فایروال ویندوز 10 را غیرفعال کنید؟ آیا غیرفعال کردن فایروال ویندوز 10 کار صحیحی است؟ اگر اینها یکی از سئوالات شماست، پس این مقاله را بخوانید و مشکلات و خطاهای فایروال ویندوز 10 را رفع کنید

ویندوز 10 (Windows 10) دارای چندین ویژگی امنیتی است تا کامیپوتر شما را در مقابل برنامه های بدافزار و هکرها ایمن کند. یکی از این خصیصه های امنیتی ویندوز 10 فایروال ویندوز (Windows Firewall) است که به پیشگیری از دسترسی بدون مجوز از شبکه به کامپیوتر شما کمک کرده و برنامه ها و نرم افزارهای مضر را بلوک می کند

گرچه فایروال ویندوز 10 مطابق هدفی که برای آن طراحی شده است، عمل می کند اما ممکن است چند مشکل ایجاد کند. برای مثال، ممکن است به ناگهان ویندوز فایروال فعال نشود، یا خطای 80070424 بدهد و یا با خطای مخصوص سرویس 5 (0x5) (service-specific error 5 (0x5)) مواجه شوید. همچنین گاهی برنامه ها یا ویژگی های خاصی مثل امداد از راه دور (Remote Assistant) ویندوز 10 درست عمل نکنند، یا ممکن است به فایل های اشتراکی و پرینتر اشتراکی نتوانید دسترسی داشته باشید زیرا توسط فایروال ویندوز 10 بلوکه شده باشند.

اگر با هر یک از این خطاها یا مشکلات مشابه مواجه هستید، چندین اقدام برای رفع آنها وجود دارد. می توانید از برنامه مشکل زدایی فایروال ویندوز 10 (Windows Firewall Troubleshooter) استفاده کنید، یک ابزار خودکار که مشکلات رایج را اسکن و رفع می کند. همچنین می توانید تنظیمات فایروال ویندوز 10 را بازنشانی کنید و به تنظیم پیش فرض برگردانید، و یا می توانید به طور دستی به برنامه های بلوکه شده توسط فایروال اجازه دسترسی بدهید.

در این راهنمای ویندوز 10 ما راه های ساده رفع مشکلات و برطرف کردن هر گونه خطای فایروال ویندوز 10 را بحث می کنیم. در این مقاله موارد زیر بحث می شوند:

  • آموزش طریقه رفع مشکلات فایروال ویندوز 10
  • آموزش طریقه بازنشانی تنظیمات فایروال ویندوز 10
  • آموزش مجاز کردن برنامه ها در فایروال ویندوز 10

آموزش رفع مشکلات فایروال ویندوز 10

برای مشکل زدایی و رفع خطاهای فایروال ویندوز 10 اقدامات زیر را انجام دهید:

1- برنامه مشکل زدایی فایروال ویندوز 10 را دانلود کنید

2- روی فایل دانلود شده کلیک راست کرده و گزینه Extract Here را بزنید

3- حال روی فایل استخراج شده به نام WindowsFirewall.diagcab دابل کلیک کنید

4- پنجره زیر باز می شود، دکمه Next را کلیک کنید

برنامه مشکل زدایی فایروال ویندوز 10 را دانلود کنید , روی فایل دانلود شده کلیک راست کرده و گزینه Extract Here را بزنید , حال روی فایل استخراج شده به نام WindowsFirewall.diagcab دابل کلیک کنید , پنجره زیر باز می شود، دکمه Next را کلیک کنید

5- با توجه به نتایج اسکن برنامه مشکل زدای فایروال ویندوز 10، روی گزینه مربوطه کلیک کند تا مشکل رفع شود

با توجه به نتایج اسکن برنامه مشکل زدای فایروال ویندوز 10، روی گزینه مربوطه کلیک کند تا مشکل رفع شود

6- اگر همه چیز طبق معمول و پیکربندی برنامه پیش رفت، روی گزینه Close the troubleshooter کلیک کنید.

اگر همه چیز طبق معمول و پیکربندی برنامه پیش رفت، روی گزینه Close the troubleshooter کلیک کنید

اگر برنامه مشکل زدا نتوانست مشکل شما را برطرف کند، روی لینک View detailed information کلیک کنید و گزارش مربوط به تمامی مشکلاتی که مشکل زدا سعی در رفع آنها داشت را بخوانید، که شامل دسترسی به فایل های اشتراکی و پرینتر، مشکلات مربوط به دستیار راه دور (Remote Assistant)، ناتوانی فایروال ویندوز 10 برای استارت یا خطاهای مربوط به سرویس های ویندوز است (مثل سرویس BFE).

اگر برنامه مشکل زدا نتوانست مشکل شما را برطرف کند، روی لینک View detailed information کلیک کنید و گزارش مربوط به تمامی مشکلاتی که مشکل زدا سعی در رفع آنها داشت را بخوانید، که شامل دسترسی به فایل های اشتراکی و پرینتر، مشکلات مربوط به دستیار راه دور (Remote Assistant)، ناتوانی فایروال ویندوز 10 برای استارت یا خطاهای مربوط به سرویس های ویندوز است (مثل سرویس BFE).

حالا می توانید از اطلاعات ارائه شده توسط این برنامه استفاده کرده و با استفاده از مرورگر مورد علاقه خود به جستجوی اینترنت برای راه حل بپردازید یا از انجمن مرکزی ویندوز (Windows forums) کمک بگیرید.

آموزش ریست کردن تنظیمات فایروال ویندوز 10

بطور بدیل، اگر مشکل زدای فایروال نتوانست مشکل را پیدا کند، مشکل ممکن است به علت تنظیمات خاصی باشد که قبلا در پیکربندی سیستم خود انجام داده اید. در وضعیت بهتر است که تنظیمات جاری فایروال ویندوز را حذف کرده و تنظیمات پیش فرض فایروال ویندوز را جایگزین و ریستور کنید.

نکته مهم: بعد از ریستور کردن تنظیمات و پیکربندی پیش فرض فایروال ویندوز 10، ممکن است به تنظیم مجدد برنامه هایی که به مجوز عبور از فایروال نیاز دارند، احتیاج پیدا کنید.

برای ریست کردن فایروال ویندوز به تنظیمات کارخانه ای یا پیش فرض، اقدامات زیر را انجام دهید.

1- کنترل پنل (Control Panel) ویندوز 10 را باز کنید (برای باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 می توانید از منوی استارت گزینه Settings را انتخاب کنید. همچنین می توانید کلید ترکیبی Win + X کیبورد را زده و سپس گزینه Control Panel را انتخاب کنید).

2- روی آیکون System and Security کلیک کنید تا پنجره سیستم و امنیت ویندوز 10 باز شود

3- حال روی گزینه Windows Firewall در ستون سمت راست پنجره کلیک کنید.

کنترل پنل (Control Panel) ویندوز 10 را باز کنید (برای باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 می توانید از منوی استارت گزینه Settings را انتخاب کنید. همچنین می توانید کلید ترکیبی Win + X کیبورد را زده و سپس گزینه Control Panel را انتخاب کنید). , روی آیکون System and Security کلیک کنید تا پنجره سیستم و امنیت ویندوز 10 باز شود , حال روی گزینه Windows Firewall در ستون سمت راست پنجره کلیک کنید

4- در پنجره جدیدی که باز می شود، در ستون سمت چپ گزینه Restore defaults را کلیک کنید

چگونه تنظیمات فایروال ویندوز را انجام دهیم؟ فایروال ویندوز چجور خاموش می شود

5- در پنجره جدیدی که باز می شود دکمه Restore defaults را کلیک کنید.

فایروال ویندوز برای بازی قطع شود؛ طریقه قطع کردن فایروال ویندوز برای نصب بازی

6- برای تایید ریستور تنظیمات پیش فرض فایروال ویندوز دکمه Yes را کلیک کنید.

زمانی که این مراحل را تکمیل کردید، تنظیمات دیفالت و پیکربندی پیش فرض و قواعد اصلی فایروال ویندوز بازنشانی می شوند، هر گونه مشکل و خطایی که در سطح پیکربندی رخ داده باشد را برطرف می کنید.

آموزش مجاز کردن عبور یک برنامه از فایروال ویندوز

یکی از مشکلات اصلی با فایروال ویندوز بلوکه شدن برنامه یا نرم افزار کاربردی است. با استفاده از مراحل زیر برنامه را برای عبور از فایروال ویندوز 10 مجاز کنید.

1- کنترل پنل (Control Panel) ویندوز 10 را باز کنید (برای باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 می توانید از منوی استارت گزینه Settings را انتخاب کنید. همچنین می توانید کلید ترکیبی Win + X کیبورد را زده و سپس گزینه Control Panel را انتخاب کنید).

2- روی آیکون System and Security کلیک کنید تا پنجره سیستم و امنیت ویندوز 10 باز شود

3- حال روی گزینه Windows Firewall در ستون سمت راست پنجره کلیک کنید.

4- در ستون سمت چپ پنجره، لینک Allow an app or feature through Windows Firewall را کلیک کنید

آموزش رد کردن برنامه از فایروال ویندوز 10، طریقه مسدود کردن برنامه در فایروال ویندوز 7، کار با فایروال ویندوز 10 و ویندوز 8.1

5- روی دکمه Change settings با استفاده از حساب مدیریت ویندوز کلیک کنید

6- برنامه یا سرویسی که می خواهید مجاز کنید را انتخاب کنید

7- اگر می خواهید برنامه در شبکه محلی خودتان از فایروال عبور کند، گزینه Private را انتخاب کنید. با می توانید گزینه Public را تیک بزنید، اگر لازم است که برنامه از فایروال ویندوز 10 گذشته و با اینترنت در ارتباط باشد. در صورت نیاز می توان هر دو گزینه را انتخاب کرده و تیک زد

چطور برنامه از فایروال رد می شود. چرا بازی با فایروال نصب نمی شود. نصب فایروال، فعال کردن فایروال ویندوز 10، فعال کردن فایروانل ویندوز 7؛ خاموش کردن فایروال ویندوز 10، بستن فایروال ویندوز 7

توجه: اگر برنامه یا سرویس مورد نظر در این لیست نبود، دکمه Allow another app را بزنید، سپس دکمه browse را کلیک کرده و به مسیر برنامه مورد نظر رفته و آن را به لیست اضافه کنید.

8- دکمه OK را کلیک کنید

می توان از مراحل فوق برای پیکربندی مجدد یک برنامه پس از ریستور تنظیمات دیفالت فایروال ویندوز استفاده کرد. همین مراحل را می توان برای رفع مشکلات فایروال ویندوز 7 و مشکلات فایروال ویندوز 8 استفاده کرد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا