آموزش تنظیم ظاهر و عملکرد ویندوز 10

ویندوز 10 دارای جلوه های بصری زیادی از قبیل انیمیشن و افکت سایه است. این افکت ها و جلوه های بصری ظاهر خوبی به ویندوز می دهند، اما از منابع سیستم استفاده می کنند و می توانند موجب کند شدن ویندوز و کاهش عملکرد سیستم شوند. این مسئله بخصوص در زمان پایین بودن حافظه رم سیستم اهمیت پیدا می کند.

تنظیم ظاهر و جلوه بصری ویندوز 10

تنظیم ظاهر و جلوه بصری ویندوز 10

برای تنظیم جلوه های بصری ویندوز مراحل زیر را انجام دهید:

  1. روی آیکون This PC کلیک راست کرده و Properties را بزنید. سپس در ستون سمت چپ پنجره مشخصات سیستم که باز می شود، گزینه Advanced system settings را کلیک کنید.
  2. در دیالوگ جدیدی که باز می شود، برگه Advanced را انتخاب کرده و سپس از بخش Adjust the appearance and performance of Windows گزینه Setting را کلیک کنید.
  3. از دیالوگ جدیدی که باز می شود، برگه Visual Effects را انتخاب کرده و در لیست موجود گزینه Adjust for best performance را تیک بزنید و سپس دکمه Apply را کلیک کنید.
  4. کامپیوتر خود را ریستارت کرده و عملکرد سیستم را چک کنید. آیا مشکل برطرف شده است.

اگر هنوز ویندوز شما کند است و سیستم خوب عمل نمی کند یا ویندوز دیر بالا می آید، به مرحله بعد بروید.

اگر این عمل به بهبود سرعت کامپیوتر و عملکرد ویندوز کمک نکرد، سایر روش های افزایش سرعت ویندوز و عملکرد کامپیوتر را بخوانید. در این مقاله ده تکنیک افزایش سرعت ویندوز و رفع مشکل دیر بالا آمدن ویندوز بحث شده است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا