آموزش مشکل گشایی در ویندوز 10

اگر برنامه ها، اپلیکیشن یا مرورگر وب زیادی باز باشد، کامپیوتر کند خواهد شد. اگر این مسئله رخ داده است، کامپیوتر خود را ریستارت کنید و سپس تمامی برنامه ها و اپ ها و پنجره هایی که استفاده نمی کنید، را ببندید.

طریقه ریستارت کردن کامپیوتر

طریقه ریستارت کردن کامپیوتر

  1. از منوی استارت Start گزینه Power و سپس گزینه Restart را انتخاب کنید.
  2. بعد از اینکه کامپیوتر مجددا راه اندازی شد و ویندوز بالا آمد، فقط برنامه های مورد نیاز خود را باز کنید و کارتان که تمام شد آنها را ببندید.

گاهی اوقات برنامه ای نصب می کنید که برای نسخه های قبلی ویندوز نوشته شده است، اما هنوز روی ویندوز 10 نیز خوب کار می کند، اما این برنامه ها ممکن است پی سی شما را کند بکنند. اگر این مسئله پس از باز کردن برنامه خاصی رخ می دهد، یا برنامه خاصی شدیدا سرعت ویندوز را کاهش می دهد، وبسایت شرکت نرم افزار را چک کنید و نسخه بروز آن را تهیه کنید، یا برنامه رفع مشکل سازگاری (Program Compatibility Troubleshooter) ویندوز را اجرا کنید.

طریقه استفاده از برنامه مشکل گشای سازگاری ویندوز

برای اجرای برنامه رفع مشکل سازگاری ویندوز 10 (Program Compatibility Troubleshooter) به صورت می توانید عمل کنید. روش اول به صورت زیر است:

  1. در جعبه جستجوی نوار ابزار ویندوز کلمه troubleshoot راتایپ کنید و سپس دستور troubleshoot را انتخاب کنید که زیر آن System settings لیست شده است.
  2. سپس در troubleshoot ، گزینه Program Compatibility Troubleshooter و سپس Run the troubleshooter را انتخاب کنید.
  3. برنامه ای که مشکل ساز شده است را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید و ویزارد را تا آخر ادامه دهید.

در روش دوم روی فایل اجرایی (exe) برنامه مورد نظر که موجب کند شدن ویندوز 10 می شود، کلیک راست کرده و گزینه Troubleshoot Compatibility را بزنید. ویندوز به طور خودکار برنامه را بررسی کرده و در صورت نیاز تعدیل لازم برای سازگار شدن با نسخه 10 ویندوز را اعمال می کند و برنامه در حالت سازگار برای شما باز می کند.

اگر کامپیوتر هنوز کند است و سرعت اجرای برنامه و بازی کم است، به مرحله بعد بروید و نکته بعدی را اجرا کند.

اگر این عمل به بهبود سرعت کامپیوتر و عملکرد ویندوز کمک نکرد، سایر روش های افزایش سرعت ویندوز و عملکرد کامپیوتر را بخوانید. در این مقاله ده تکنیک افزایش سرعت ویندوز و رفع مشکل دیر بالا آمدن ویندوز بحث شده است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا