ویژگی Snap assist در ویندوز 10

آیا ویژگی های جدید ویندوز 10 را می شناسید؟ تنظیمات ویندوز 10 را می دانید؟ ویندوز 10 با پیدایش تبلت و گوشی های تاچ و ویندوز فون دچار تحول شد و ویژگی ها و کاربری های جدیدی به آن اضافه شد. یکی از این کاربری ها امداد اسنپ است. اسنپ در ویندوز 10 هم برای تقسیم صفحه نمایش کمک می کند و هم جایگزینی برای کلید ترکیبی Alt + Tab است، همانطور که در شکل زیر می بینیم.

ویژگی Snap assist در ویندوز 10

در گذشته برای ورق زدن بین پنجره های باز بر روی صفحه دسکتاپ از کلید ترکیبی Alt + Tab استفاده می کردیم. این ویژگی در حال حاضر با امکانات بیشتر و واضح تر در ویندوز 10 نیز در دسترس است. اما با استفاده از اسنپ علاوه برای استفاده از این ویژگی، می توانیم دسکتاپ خود را تقسیم کرده و همزمان چند پنجره را نمایش دهیم.

برای استفاده از ویژگی اسنپ اسیست (Snap assist) ویندوز 10، کافی است پنجره را با سایز مورد نظر باز کنیم. سپس با روی نوار عنوان پنجره کلیک چپ کرده و در حالی که دکمه ماوس را نگه داشته ایم، به یکی از کناره های راست یا چپ دسکتاپ بکشیم تا زمانی که قالب پنجره به صورت مات ظاهر شود. حال پنجره را رها کنید. پنجره در نیمی از دسکتاپ قرار گرفته و تمامی پنجره های باز زیر آن در سمت دیگر دسکتاپ چیده می شوند و هر کدام را که بخواهیم کلیک چپ کرده و در کنار پنجره اسنپ شده قبلی باز می ماند.

اگر به کار با ویژگی های ویندوز 10 علاقمند هستید، بهتر است دستورات تنظیم ویژگی های ویندوز 10 را مطالعه کنید.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا