استفاده از ریست شبکه برای نصب مجدد ابزارهای شبکه

استفاده از ریست شبکه اخرین مرحله ای است که باید انجام دهید. اگر راه های دیگر مشکل را مرتفع نکرد، این اخرین کاری است که می توانید انجام دهید.

این کار به رفع مشکل اتصال ناشی از ارتقای ویندوز از نسخه های قدیمی به نسخه ویندوز 10 و همچنین رفع مشکلات منجر به عدم اتصال به اینترنت کمک می کند. اینکار تمامی کارت های شبکه و درایورهای نصب شده قبلی را حذف می کند. هر گونه کارت شبکه نصب و پیکربندی شده با اینکار حذف می شود. بعد از حذف درایور و ریستارت ویندوز، با بالا آمدن ویندوز، کلیه کارتهای شبکه و سخت افزارهای حذف شده مجددا نصب و تنظیمات آنها به حالت پیش فرض ست می شود

توجه: برای استفاده از ریست شبکه، کامپیوتر شما بایستی ویندوز 10 نسخه 1607 یا بالاتر داشته باشد. برای دیدن نسخه ویندوز کامپیوتر خود که در حال حاضر اجرا می شود، از منوی استارت مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > System > About

ریست کارت شبکه و تنظیمات شبکه ویندوز 10

  1. وارد منوی استارت شده،گزینه Settings را بزنید. از پنجره ای که باز می شود، گزینه Network & Internet > Status > Network reset را پیگیری کنید تا به ریست شبکه برسید.
  2. در صفحه Network reset گزینه Reset now را انتخاب کرده و سپس دکمه Yes را تایید کنید.
  3. صبر کنید تا کامپیوتر ریستارت شود و ببینید که آیا مشکل رفع شده است.

توجه:

بعد از استفاده از ریست شبکه، ممکن است به نصب مجدد و پیکربندی نرم افزار شبکه خود نیاز پیدا کنید مثل کلاینت VPN یا سوئیچ های مجازی Hyper-V که بایستی برای استفاده از نرم افزارهای مجازی سازی نصب و پیکربندی شوند.

ریست شبکه ممکن است تمامی اتصالات شبکه شما را به مد شبکه عمومی (public network) تبدیل کند. در مد شبکه خصوصی (private network) کامپیوتر شما توسط کامپیوترها یا وسایل شبکه دیگر قابل شناسایی نیست، که به امنیت سیستم کمک می کند. هرچند، اگر کامپیوتر شما بخشی از یک گروه خانگی (homegroup) باشد یا برای اشتراک فایل و پرینتر استفاده شود، لازم است که مجددا کامپیوتر خود را قابل کشف (discoverable) کنید. برای انجام اینکار، به مسیر زیر بروید:

Settings > Network & Internet > Wi-Fi

در صفحه وایفای، گزینه Manage known networks را انتخاب کنید و سپس روی اتصالی که می خواهید قابل شناسایی باشد، کلیک راست کرده گزینه Properties را بزنید و سپس آن را به وضعیت Make this PC discoverable تغییر دهید.


کارهایی که باید اول انجام داد

اجرای مشکل زدایی شبکه پس از فرمان شبکه

بروز رسانی درایور کارت شبکه

روش برگرداندن درایور قبلی پس از به روزرسانی درایور سخت افزار

خاموش کردن موقتی فایروال (دیوار آتش) ویندوز

غیرفعال کردن موقتی تمامی آنتی ویروس یا انرم افزارهای محافظتی کامپیوتر خود

حذف کردن درایور کارت شبکه و ریستارت شبکه

استفاده از ریست شبکه برای نصب مجدد ابزارهای شبکه


با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا