خاموش کردن موقتی فایروال (دیوار آتش) ویندوز

گاهی اوقات علت وصل نشدن به اینترنت برنامه فایروال (firewall software) یا فایروال ویندوز است. برای مشخص کردن این مسئله، می توانید فایروال ویندوز یا هر فایروال دیگری که نصب کرده اید را موقتا خاموش و غیرفعال کنید. در این حالت بایستی دفعه اول اتصال از وبسایتی بازدید کنید که به آن اطمینان دارید.

مراحل خاموش کردن فایروال به نوع فایروال مورد استفاده بستگی دارد. راهنمای نرم افزار را برای یادگیری طریقه خاموش کردن موقت فایروال بخوانید.اطمینان حاصل کنید که بلافاصله بعد از تست اتصال شبکه، فایرول را روشن کنید. خاموش بودن فایرول کامپیوتر در معرض حمله ویروس ها، کرم ها و هکرها قرار می دهد.

لوگوی ویندوز 10

اگر نمی دانید چطور فایروال را خاموش کنید یا راهنمای نرم افزار در دسترس نیست، مراحل زیر را انجام دهید تا تمامی فایروال های موجود در کامپیوتر خود را خاموش کنید.

تذکر: تا سر حد امکان هرچه سریعتر فایروال خود را روشن کنید و به مدت طولانی فایروال خاموش نباشد.

روش خاموش یا غیر فعال کردن فایرول

  1. در جعبه متن جستجو بر روی نوار ابزار ویندوز 10 عبارت Command prompt را تایپ کنید و صبر کنید تا نام آن در بالای سرچ باکس ظاهر شود. حال روی آن کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را بزنید و وقتی پیغام اجرا به عنوان مدیر باز شد، گزینه Yes را انتخاب کنید.
  2. بعد از باز شدن کامند پرامپت، عبارت netsh advfirewall set allprofiles state off را تایپ کرده و سپس Enter را بزنید.
  3. حال مرورگر وب خود (کروم، اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس یا هر مرورگر دیگر) را باز کرده و یکی از سایت های مورد اعتماد خود را باز کنید و ببینید آیا به آن وصل می شوید یا نه.
  4. برای روشن کردن مجدد فایروال خود، در پرامپت داس خود عبارت netsh advfirewall set allprofiles state on را تایپ کرده و سپس Enter را بزنید.

اگر متوجه شدید که برنامه فایروال موجب مشکل اتصال به شبکه است، با سازنده نرم افزار فایروال تماس گرفته یا سایت آنها را بازدید کنید تا ببینید که آیا بروزرسانی برای نرم افزار فایروال منتشر شده است یا خیر. بنابراین یا فایروال خود را بروزرسانی کرده تا مشکل رفع شود یا نرم افزار فایروال خود را عوض کنید.


کارهایی که باید اول انجام داد

اجرای مشکل زدایی شبکه پس از فرمان شبکه

بروز رسانی درایور کارت شبکه

روش برگرداندن درایور قبلی پس از به روزرسانی درایور سخت افزار

خاموش کردن موقتی فایروال (دیوار آتش) ویندوز

غیرفعال کردن موقتی تمامی آنتی ویروس یا انرم افزارهای محافظتی کامپیوتر خود

حذف کردن درایور کارت شبکه و ریستارت شبکه

استفاده از ریست شبکه برای نصب مجدد ابزارهای شبکه


با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا