راهنمای ویندوز 10

وایفای 5 گیگاهرتز لپ تاپ

چگونه وایفای 5 گیگاهرتز لپ تاپ را فعال کنیم

عکس لپ تاپ برای معرفی وایفای فرکانس 5 گیگا هرتز – کار گروه ترجمه وبسایت پلکسا

بعضی از روترها و لپ تاپ ها از وایفای 5 GHz پشتیبانی کرده و استفاده آن به معنی اتصال اینترنت سریعتر و بهتر است. در این مقاله طریقه مشخص کردن اینکه آیا لپ تاپ شما از وایفای 5 گیگاهرتز پشتیبانی می کند و اینکه چگونه وایفای 5 گیگا هرتز را فعال کنیم، بحث می شود.

ادامه مطلب: وایفای 5 گیگاهرتز لپ تاپ

مشکلات USB در ویندوز 10

طریقه تشخیص و رفع مشکلات USB در ویندوز 10


تصویر متحرک مدیر وسیله ویندوز 10 – ترجمه وبسایت

اگر در استفاده از تجهیزات USB مثل فلش مموری، کابل رابط موبایل، دوربین دیجیتال مشکل دارید، کامپیوتر یا لپ تاپ فلش مموری را نمی شناسد، نمی توانید دوربین دیجیتال خود را به پورت USB کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید؛ این راهنما طریقه شناسایی مشکلات یو اس بی و طریقه رفع مشکلات اتصال وسایل دیجیتال به پورت USB کامپیوتر یا لپ تاپ را آموزش می دهد.

ادامه مطلب: مشکلات USB در ویندوز 10

بوت سبک در ویندوز

طریقه انجام بوت سبک در ویندوز

تصویر متحرک طریقه انجام بوت سبک در ویندوز که توسط گروه ترجمه کتاب و ترجمه وبسایت تهیه شده است

آیا می دانید Clean boot چیست؟ بوت سبک چرا نیاز است؟ چگونه ویندوز 10 را بوت سبک (Clean boot) بالا بیاوریم؟ مشکل زدایی ویندوز 10 در بوت سبک چگونه انجام می شود؟ سرویس windows installer چیست و چگونه بارگذاری می شود؟ در این راهنما ابتدا clean boot معرفی می شود، طریقه بوت سبک ویندوز 10، مشکل زدایی ویندوز 10 و راه اندازی دستی ویندوز اینستالر بحث می شود.

ادامه مطلب: بوت سبک در ویندوز

بستن و اولویت بندی پروسه های ویندوز

طریقه خاتمه و اولویت بندی پروسه های ویندوز برای سریعتر کردن ویندوز 10

تصویر متحرک تسک منیجر ویندوز 10 که منوی کلیک راست را به ترتیب گزینه ها نشان می دهد. تهیه شده توسط گروه ترجمه وبسایت

آیا می دانید پروسه ویندوز چیست؟ مدیر وظیفه (Task Manager) چیست؟ چرا پروسه هایی در پس زمینه ویندوز 10 فعال است؟ نقش پروسه ها در عملکرد ویندوز 10 چیست؟ چگونه پروسه ها را ببندیم؟ آیا می توان پروسه ها را اولویت بندی کرد؟ چرا تعداد پروسه های مدیر وظیفه ویندوز زیاد است؟ در این راهنما به این سئوالات پاسخ داده می شود و طریقه بستن یا اولویت بندی پروسه های ویندوز 10 آموزش داده می شود.

ادامه مطلب: بستن و اولویت بندی پروسه های ویندوز

آیکون People نوار ابزار

طریقه غیرفعال کردن آیکون بی مصرف People در نوار ابزار ویندوز 10

تصویر متحرکی از طریقه غیرفعال کردن آیکون بی مصرف People در نوار ابزار ویندوز 10 که توسط گروه ترجمه کتاب کامپیوتر تهیه شده است. در این تصویر متحرک طریقه غیرفعال کردن و مخفی شدن آیکون نمایش داده شده است

قبول دارم که خیلی از کاربران ویندوز 10 از این آیکون استفاده نمی کنند. بنابراین وقتی نسخه جدیدی از ویندوز 10 را نصب می کنیم، اولین سئوال ما این است: این آیکون People برای چیست و چگونه آیکون افراد (People) را حذف کنم؟ در این مقاله به بحث در مورد آیکون People و طریقه حذف آیکون People از نوار ابزار ویندوز 10 می پردازیم.

ادامه مطلب: آیکون People نوار ابزار

عضویت در خبرنامه پلکسا

در صورت تمایل ایمیل خود را وارد کنید و تازه های پلکسا را از طریق ایمیل دریافت کنید. خبرنامه الکسا هفته نامه بوده و حاوی جدیدترین مطالب و نشریات پلکسا است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا