1-5 ساختار سایت خود را سازماندهی کنید

به عنوان وبمستر، بایستی بتوانید وبسایت خود را به سادگی و سرعت جستجو کنید و محتوای مورد نظر را پیدا کنید. همچنین می خواهید که موتورهای جستجو و کرالر آنها به راحتی سایت شما را مرور کرده و ساختار محتوای شما را بشناسند.

به عنوان وبمستر، بایستی بتوانید وبسایت خود را به سادگی و سرعت جستجو کنید و محتوای مورد نظر را پیدا کنید. همچنین می خواهید که موتورهای جستجو و کرالر آنها به راحتی سایت شما را مرور کرده و ساختار محتوای شما را بشناسند

ساختاری واضح و منطقی با استفاده از نوار منو ایجاد کنید

تمامی وبسایت ها دارای یک صفحه خانه یا صفحه ریشه هستند. معمولا این صفحه سایت بیشترین آمار بازدید را دارد و نقطه شروع ناوبری و جستجوی کاربران در سایت است. از خانه سایت خود به کاربران و بازدید کنندگان کمک کنید که صفحات دیگر را پیدا کنند. اینکار را به راحتی و از طریق منوهای ساختاردهی شده می توان انجام داد. نوار منوی خوب یکی از مهمترین بخش های سایت است و جایی است که بازدیدکنندگان برای پیدا کردن مطالب مورد نظر مرور خواهند کرد. منوی ناوبری شهودی و سازمان دار به کاربران احساس خوبی می دهد و مطالب بیشتری را مطالعه می کنند. می توان منوی ناوبری را در بالای سایت یا در حاشیه ها و سایدبار سایت قرار داد.

از URLهای اخباری و مشخص استفاده کنید

زمانی که کاربران به دنبال اصطلاح یا عبارتی می گردند، URL که همان آدرس وب پیج است می تواند به آنها کمک کند که تناسب و تناظر محتوای وب پیج با اصطلاح مورد نظر آنها را درک کنند و صفحه را باز کنند. بهتر است URLهای سایت خود را به صورتی تهیه کنید که اطلاع رسان و مشخص باشند بجای اینکه از اعداد و ارقام استفاده کنید.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.