1-4 ایجاد محتوای ارزشمند

کلید ایجاد وبسایت خوب در ایجاد بهترین تجربه برای مخاطبان سایت است که از طریق نوشتن محتوای اورجینال و پرکیفیت امکان پذیر است. اگر مخاطبان سایت شما را منحصر و مفید بدانند، دوباره بر می گردند و یا محتوای شما در وبسایت خود لینک می کنند. این به جذب مخاطبان بیشتر به وبسایت کمک می کند و با گذر زمان بازدید کننده وبسایت رشد می کند.

همانطور که تولید محتوای وبسایت را شروع می کنید، اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما: مفید و اخباری باشد، اطلاعات ارزشمندتر و مفیدتر از سایت های دیگر باشد، با مرجع و معتبر صحبت کنید، مقالات کیفیت بالا باشد، مخاطبان را درگیر کنید

همانطور که تولید محتوای وبسایت را شروع می کنید، اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما:

  • مفید و اخباری باشد: اگر مثلا سایت رستورانت ایجاد می کنید، می توانید مکان، ساعت کار و اطلاعات تماس، منو و بلاگ مراسم و اتفاقات را منتشر کنید.
  • اطلاعات ارزشمندتر و مفیدتر از سایت های دیگر باشد: مثلا اگر در مورد تعلیم سگ مطلب می نویسید، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات ارائه شده در مقالات دیدگاه بهتر و ارزشمندتری نسبت به سایت های دیگر ارائه دهد و مفید تر از بقیه باشد.
  • با مرجع و معتبر صحبت کنید: هویت و اعتماد سایت خود را از طریق تحقیقات اورجینال، رفرنس دهی، ذکر منابع، لینک های قوی، بازنگری و شهادت کاربران نشان دهید. بیوگرافی یا شهادت نویسنده یا یک مشتری واقعی می تواند ثابت کند که سایت شما معتبر و قابل اعتماد است.
  • مقالات کیفیت بالا باشد: محتوای سایت منحصر به فرد، خاص و پر کیفیت باشد. نباید به تولید انبوه روی بیاورید بلکه به دنبال تولید کیفی باشد. از محتوای خودکار و کپی محتوای دیگران پرهیز کنید. بخاطر داشته باشید که برای مخاطبان و کاربران سایت مطلب می نویسید نه برای رتبه بهتر در موتورهای جستجوگر.
  • مخاطبان را درگیر کنید: به سایت خود با اضافه کردن تصاویر محصولات، تیم و خودتان رنگ و لعاب بدهید. مخاطبان سایت در کار درگیر کنید. نظر بگیرید و از تبلیغات زیادی پرهیز کنید. اطمینان حاصل کنید که غلط املایی، سبک و قالب بندی، خطاها و اطلاعات غلط بازدید کنندگان را فراری ندهد.

نسبت به مسائل زیر هوشیار باشید، زیرا اعتماد بازدید کنندگان به وبسایت را کاهش می دهد و موجب می شود بازدید کننده دفعه بعد به وبسایت رجوع نکند:

  • خطاهایی مثل لینک شکسته یا اطلاعات غلط
  • اشتباهات املایی یا دستور زبان فاحش
  • انتشار مقادیر بالای تبلیغات و محتوای نامربوط
  • اسپم مثل کامنت یا اسپم فروم
نسبت به مسائل زیر هوشیار باشید، زیرا اعتماد بازدید کنندگان به وبسایت را کاهش می دهد و موجب می شود بازدید کننده دفعه بعد به وبسایت رجوع نکند: خطاهایی مثل لینک شکسته یا اطلاعات غلط ، اشتباهات املایی یا دستور زبان فاحش ، انتشار مقادیر بالای تبلیغات و محتوای نامربوط ، اسپم مثل کامنت یا اسپم فروم

دستورالعمل های وبمستر گوگل

آشنایی با اصول و دستورالعمل های وبمستر گوگل مهم است. این دستورالعمل ها نشانگر اقداماتی است که می تواند روی عملکرد سایت شما در موتور جستجوی گوگل تاثیر منفی داشته باشد. اگر محتوای سایت شما این اصول و دستورالعمل را نقض کند، کنسول جستجوی گوگل متوجه می شود.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.