1-3 شناخت مخاطبان وبسایت

قبل از اینکه محتوا تهیه کنید، بایستی مخاطبان وبسایت خود را بشناسید. اینها کسانی هستند که می خواهید از وبسایت شما بازدید کنند. برای مثال، مخاطبان سایت ورزشی می تواند علاقمندان به ورزش و تیم های ورزشی باشد. بعد از شناخت مخاطبان، می توان محتوایی مفید و مناسب برای آنها تهیه کرد.

زمانی که برنامه تهیه محتوا برای وبسایت را تدوین می کنید، از دوستان و خانواده خود به عنوان مخاطب بازخورد بگیرید. نظر آنها در مورد محتوا و مطالب سایت را به عنوان مخاطب بالقوه بپرسید. می توانید تست قابلیت استفاده یا پیمایش کاربران انجام دهید. سئوالات آگاهی بخش بپرسید: انتظار داشتید چه چیزی را در سایت پیدا کنید؟ آیا اطلاعات مفیدی وجود دارد که در سایت کم باشد؟ شنیدن نظرات دیگران در مورد محتوا به شما در درک بهتر مخاطبان کمک می کند

شناخت مخاطبان با استفاده از گوگل ترندز

می توان از ابزار قدرتمند گوگل ترندز (Google Trends) برای کاوش روند ترافیک و کلمات کلیدی مرتبط که ممکن است مخاطبان در وب جستجو کنند، استفاده کرد. وقتی با گوگل ترندز یک کلمه کلیدی را جستجو کنیم، کلمات کلیدی مرتبط و مشابه که در موتورهای جستجوگر توسط کاربران جستجو شده اند، لیست می شوند. همچنین روند تغییر عبارات جستجو در طول زمان مشخص می شود. شناخت واژه ها و عبارات مرتبط با محتوای وبسایت به شما در تولید محتوای کیفی و متناسب برای مخاطبان خود کمک می کند و بازدید کننده بیشتری را به وبسایت شما هدایت می کند.

یک گروه آزمایشی از مخاطبان ایجاد کنید

زمانی که برنامه تهیه محتوا برای وبسایت را تدوین می کنید، از دوستان و خانواده خود به عنوان مخاطب بازخورد بگیرید. نظر آنها در مورد محتوا و مطالب سایت را به عنوان مخاطب بالقوه بپرسید. می توانید تست قابلیت استفاده یا پیمایش کاربران انجام دهید. سئوالات آگاهی بخش بپرسید: انتظار داشتید چه چیزی را در سایت پیدا کنید؟ آیا اطلاعات مفیدی وجود دارد که در سایت کم باشد؟ شنیدن نظرات دیگران در مورد محتوا به شما در درک بهتر مخاطبان کمک می کند.

حالا که مخاطبان خود را شناسایی کرده اید، خلق محتوا را با در نظر داشتن آنها در ذهن خود شروع کنید.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.