دوره جامع ساخت وبسایت

دوره جامع ساخت وبسایت

آیا من به وبسایت نیاز دارم

راه های زیادی برای حضور در وب وجود دارد و وبسایت تنها یکی از آنها است. سایر انواع حضور در وب شامل کانال های رسانه اجتماعی (social media channels) ، سایت هایی که به مشتریان اجازه می دهند نظر داده و دیدگاهی بنویسند. گاهی داشتن یک وبلاگ می تواند حضور ما را قطعی کند و شاید نویسندگی برای وبسایت های دیگر . قبل از اینکه ساخت وبسایت را شروع کنید، اطمینان حاصل کنید که دقیقا مزایا و معایب هر یک از انواع حضور در وب را بشناسید و هزینه و انرژی لازم برای مدیریت هر یک را بدانید.

چه در حین حضور در وبسایت خود و یا سایر انواع حضور در وب: نیازهای مشتریان فعلی و جدید را لحاظ کنید ، امکان تعامل کاربران را فراهم کنید (مثل دیدگاه یا عکس) ، امکان نظردهی و بازنگری را برای مشتریان فراهم کنید ، امکان نمایش در دسکتاپ و موبایل را فراهم کنید ، مدارک و اسناد هویتی را نمایش دهید (مثل جوایز، توصیه ها، شهادت، مدارک) ، مداوم به ارتقا و نگهداری بپردازید (مثل محافظت در مقابل تهدیدهای امیتی، حذف اسپم ها، پاسخ دادن به دیدگاه ها) ، به هر حال داشتن وب سایت شخصی و نوشتن برای سایت خود با استفاده از سایر انواع حضور در وب تفاوت هایی دارد.

ادامه مطلب: دوره جامع ساخت وبسایت

1-1 ملزومات اولیه داشتن وبسایت

1-1 ملزومات اولیه داشتن وبسایت

چه در حین حضور در وبسایت خود و یا سایر انواع حضور در وب:

  • نیازهای مشتریان فعلی و جدید را لحاظ کنید
  • امکان تعامل کاربران را فراهم کنید (مثل دیدگاه یا عکس)
  • امکان نظردهی و بازنگری را برای مشتریان فراهم کنید
  • امکان نمایش در دسکتاپ و موبایل را فراهم کنید
  • مدارک و اسناد هویتی را نمایش دهید (مثل جوایز، توصیه ها، شهادت، مدارک)
  • مداوم به ارتقا و نگهداری بپردازید (مثل محافظت در مقابل تهدیدهای امیتی، حذف اسپم ها، پاسخ دادن به دیدگاه ها)
ملزومات اولیه داشتن وبسایت شامل داشتن نام دامنه ثبت شده و فضای هاستینگ و اندکی آشنایی با زبان های برنامه نویسی وب است

به هر حال داشتن وب سایت شخصی و نوشتن برای سایت خود با استفاده از سایر انواع حضور در وب تفاوت هایی دارد.

ادامه مطلب: 1-1 ملزومات اولیه داشتن وبسایت

1-2 نصب وب سایت جدید

1-2 نصب وب سایت جدید

برای نصب وبسایت جدید به نام دامنه نیاز دارید. نامی مناسب و توصیف کننده انتخاب کنید. از طریق یکی از رجیسترارهای ثبت دامنه نام دامنه خود را ثبت کنید و یک سرویس خدمات هاستینگ وب سایت اجاره کنید. البته در صورت داشتن منابع لازم می توانید سرور اختصاصی داشته باشید.

برای نصب وبسایت جدید به نام دامنه نیاز دارید. نامی مناسب و توصیف کننده انتخاب کنید. از طریق یکی از رجیسترارهای ثبت دامنه نام دامنه خود را ثبت کنید و یک سرویس خدمات هاستینگ وب سایت اجاره کنید. البته در صورت داشتن منابع لازم می توانید سرور اختصاصی داشته باشید

ادامه مطلب: 1-2 نصب وب سایت جدید

1-3 شناخت مخاطبان وبسایت

1-3 شناخت مخاطبان وبسایت

قبل از اینکه محتوا تهیه کنید، بایستی مخاطبان وبسایت خود را بشناسید. اینها کسانی هستند که می خواهید از وبسایت شما بازدید کنند. برای مثال، مخاطبان سایت ورزشی می تواند علاقمندان به ورزش و تیم های ورزشی باشد. بعد از شناخت مخاطبان، می توان محتوایی مفید و مناسب برای آنها تهیه کرد.

زمانی که برنامه تهیه محتوا برای وبسایت را تدوین می کنید، از دوستان و خانواده خود به عنوان مخاطب بازخورد بگیرید. نظر آنها در مورد محتوا و مطالب سایت را به عنوان مخاطب بالقوه بپرسید. می توانید تست قابلیت استفاده یا پیمایش کاربران انجام دهید. سئوالات آگاهی بخش بپرسید: انتظار داشتید چه چیزی را در سایت پیدا کنید؟ آیا اطلاعات مفیدی وجود دارد که در سایت کم باشد؟ شنیدن نظرات دیگران در مورد محتوا به شما در درک بهتر مخاطبان کمک می کند

ادامه مطلب: 1-3 شناخت مخاطبان وبسایت

1-4 ایجاد محتوای ارزشمند

1-4 ایجاد محتوای ارزشمند

کلید ایجاد وبسایت خوب در ایجاد بهترین تجربه برای مخاطبان سایت است که از طریق نوشتن محتوای اورجینال و پرکیفیت امکان پذیر است. اگر مخاطبان سایت شما را منحصر و مفید بدانند، دوباره بر می گردند و یا محتوای شما در وبسایت خود لینک می کنند. این به جذب مخاطبان بیشتر به وبسایت کمک می کند و با گذر زمان بازدید کننده وبسایت رشد می کند.

همانطور که تولید محتوای وبسایت را شروع می کنید، اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما: مفید و اخباری باشد، اطلاعات ارزشمندتر و مفیدتر از سایت های دیگر باشد، با مرجع و معتبر صحبت کنید، مقالات کیفیت بالا باشد، مخاطبان را درگیر کنید

ادامه مطلب: 1-4 ایجاد محتوای ارزشمند

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.