اشکال زدایی کامپیوتر

خطوط وضعیت HTTP

خطوط وضعیت HTTP

خطوط وضعیت HTTP کدامند؟

لیست کامل خطوط وضعیت HTTP

خط وضعیت HTTP اصطلاحی است که به کد وضعیت HTTP (عدد واقعی کد) داده می شود، زمانی که با عبارت دلیل HTTP (شرح کوتاهی از کد) همراه می شود.

می توانید در این رابطه در مقاله کد وضعیت HTTP چیست؟ بیشتر بخوانید. همچنین می توانید به لیست خطاهای کد وضعیت HTTP نگاهی بیاندازید که نکاتی برای رفع آنها نیز بیان شده است.

ادامه مطلب: خطوط وضعیت HTTP

کدهای وضعیت HTTP

کدهای وضعیت HTTP

کدهای وضعیت HTTP

کدهای وضعیت HTTP یا (HTTP status codes) کدهای پاسخ استانداردی است که توسط سرور وبسایت بر روی اینترنت صادر می شود. این کدها به شناسایی علت مشکلات کمک می کنند زمانی که وب پیج یا منابع دیگر درست عمل نکنند و مشکلی داشته باشند.

اصطلاح کد وضعیت HTTP در واقع اصطلاح مشترکی است برای خط وضعیت HTTP یا  (HTTP status line) که شامل کد وضعیت HTTP (HTTP status code) و عبارت دلیل HTTP (HTTP reason phrase) است.

ادامه مطلب: کدهای وضعیت HTTP

کدهای وضعیت خطای HTTP

کدهای وضعیت خطای HTTP

شرحی بر کدهای وضعیت خطای HTTP

مقدمه ای بر خطاهای وب پیج

زمانی که از وب سایت های مختلف بازدید می کنیم، مرورگر یا برنامه کلاینت (ما) به وب سرور (محل ذخیره صفحات وب) از طریق پروتکل شبکه که HTTP نامیده می شود، وصل می شود. این اتصالات شبکه از ارسال داده های پاسخ سرور به درخواست مددجو پشتیبانی می کنند که شامل محتوای وب پیج و همچنین پروتکل کنترل اطلاعات است.

ادامه مطلب: کدهای وضعیت خطای HTTP

URL چیست؟

URL چیست؟

URL (موضع یاب منحصر منبع) چیست؟

تعریف و نمونه هایی از URL

کلمه اختصاری URL که مخفف Uniform Resource Locator است، راهی است برای شناسایی مکان یا موضع یک فایل بر روی اینترنت. URL همان آدرسی است که ما نه تنها برای باز کردن وبسایت ها برای مرور، بلکه برای دانلود تصاویر، ویدیو، برنامه های نرم افزاری و انواع مختلف دیگر فایل های استفاده می کنیم که بر روی یک سرور میزبانی می شوند.

ادامه مطلب: URL چیست؟

شرحی بر پروتکل HTTP

پروتکل HTTP چیست

شرحی بر پروتکل انتقال ابر متن

آنچه که باید در مورد پروتکل HTTP بدانیم

پروتکل HTTP ارائه کننده یک استاندارد پروتکل شبکه است که مرورگرهای وب و سرورها برای برقراری ارتباط از آن استفاده می کنند. شناسایی این پروتکل آسان است زمانی که از یک وبسایت بازدید می کنیم، زیرا درست در داخل URL وبسایت نوشته شده است (برای نمونه: http://thez.parastar.info – مرکز خدمات آکادمیک تز).

ادامه مطلب: شرحی بر پروتکل HTTP

عضویت در خبرنامه پلکسا

در صورت تمایل ایمیل خود را وارد کنید و تازه های پلکسا را از طریق ایمیل دریافت کنید. خبرنامه الکسا هفته نامه بوده و حاوی جدیدترین مطالب و نشریات پلکسا است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا