راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا

قالب مجیک یک قالب مدرن و حرفه ای است که برای وبسایت های جوملا توسط تیم طراحی کراس تک (CrossTec) تهیه شده است.

این قالب در نسخه های رایگان و حرفه ای (pro) در دسترس می باشد. نسخه رایگان شامل مشخصاتی چون تنظیم سفارشی رنگ ها، اسلایدر، دکمه آیکونی و بریزینگ فرم و سایر مشخصات افزونه های تمپلیت نیست. تمامی این ویژگی ها در نسخه حرفه ای قالب مجیک موجود است و در نسخه حرفه ای می توانید لینک کپی رایت فوتر قالب را غیرفعال کنید. همچنین کیک استارتر (وبسایت آماده) این قالب موجود می باشد.

قالب مجیک یک قالب مدرن و حرفه ای است که برای وبسایت های جوملا توسط تیم طراحی کراس تک (CrossTec) تهیه شده است. این قالب در نسخه های رایگان و حرفه ای (pro) در دسترس می باشد. نسخه رایگان شامل مشخصاتی چون تنظیم سفارشی رنگ ها، اسلایدر، دکمه آیکونی و بریزینگ فرم و سایر مشخصات افزونه های تمپلیت نیست. تمامی این ویژگی ها در نسخه حرفه ای قالب مجیک موجود است و در نسخه حرفه ای می توانید لینک کپی رایت فوتر قالب را غیرفعال کنید. همچنین کیک استارتر (وبسایت آماده) این قالب موجود می باشد. نسخه پرو یا حرفه ای قالب مجیک را می توانید از پلکسا به آدرس https://easy.parastar.info درخواست نمایید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

نسخه پرو یا حرفه ای قالب مجیک را می توانید از پلکسا به آدرس https://easy.parastar.info درخواست نمایید.

مشخصات مورد نیاز

قالب مجیک در نسخه های 2.5 یا 3.x و بالاتر جوملا قابل استفاده است. اگر قالب را در آخرین نسخه جوملا اجرا نکنید (برای مثال: جوملا نسخه 3.8.3 در زمان نوشتن این راهنما)، ممکن است نتیجه کار شما نامناسب بنظر برسد.

این قالب برپایه چارچوب رایگان گانتری (Gantry Framework) نوشته شده است تا بهترین نتیجه را بگیرید و به شما در نگهداری و به روز کردن قالب کمک کند. بنابراین با به روز شدن چارچوب گانتری، قالب شما نیز به روز خواهد شد. برای سهولت کار، قالب همزمان آخرین نسخه فریم ورک گانتری را برای شما نصب خواهد کرد.

قالب گانتری از سرور ما نصب خواهد شد و یک نسخه کاملا یکسان و دست نخورده از آخرین نسخه چارچوب در وبسایت گانتری می باشد. اگر فریم ورک گانتری در زمان نصب قالب برای شما نصب نشد، وبسایت خود را در مرورگر باز کنید و دستورالعمل لازم در صفحه اصلی وبسایت ظاهر خواهد شد که معمولا پیام نیاز به دانلود و نصب دستی آخرین نسخه از فریم ورک گانتری است.

طریقه نصب و حذف قالب مجیک در زیر بحث شده است.

نصب قالب مجیک

  1. ابتدا پکیجی که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج سازید (Extract کنید).
  2. به ادمین جوملا رفته و منوی Extension Manager و سپس Install را دنبال کرده و فایل قالب را به همراه دو فایل زیپ همراه آن نصب کنید.
  3. حال منوی مدیر قالب جوملا را باز کرده و قالب نصب شده را به قالب پیش فرض سایت خود تبدیل کنید
  4. اطمینان حاصل کنید که سایر متعلقات قالب مثل اسلایدر و فریم ورک گانتری نیز نصب شده باشد (در نسخه پرو، در پوشه قالب که از زیپ خارج کرده اید، ماژول ها و اسلایدر را یک به یک نصب کنید. این ماژول ها شامل اسلاید شو ریسپانسیو، ماژول جلوه حبابی و منوی راکتم مخصوص قالب مجیک می باشد).
ابتدا پکیجی که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج سازید (Extract کنید). به ادمین جوملا رفته و منوی Extension Manager و سپس Install را دنبال کرده و فایل قالب را به همراه دو فایل زیپ همراه آن نصب کنید. حال منوی مدیر قالب جوملا را باز کرده و قالب نصب شده را به قالب پیش فرض سایت خود تبدیل کنید اطمینان حاصل کنید که سایر متعلقات قالب مثل اسلایدر و فریم ورک گانتری نیز نصب شده باشد (در نسخه پرو، در پوشه قالب که از زیپ خارج کرده اید، ماژول ها و اسلایدر را یک به یک نصب کنید. این ماژول ها شامل اسلاید شو ریسپانسیو، ماژول جلوه حبابی و منوی راکتم مخصوص قالب مجیک می باشد). راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا
 1. برای فعال کردن اسلایدر به منوی مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و منوی ماژول (Modules) را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که ماژولی به نام The Kraken پابلیش شده باشد.
 2. برای چک فریم ورک گانتری، به مدیر افزونه جوملا (Extension Manager) رفته و وارد منوی مدیریت (Manage) شوید و سپس واژه gantry را سرچ کنید. بایستی در این لیست سه ورودی مرتبط با گانتری وجود داشته باشد.
 3. حالا وبسایت خود را در مرورگر باز کنید. بایستی یک وبسایت آماده با نوار منو در بالای آن ببینید. برای تکمیل نصب وبسایت مجیک خود، دستورالعمل زیر را ادامه دهید.
برای فعال کردن اسلایدر به منوی مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و منوی ماژول (Modules) را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که ماژولی به نام The Kraken پابلیش شده باشد. برای چک فریم ورک گانتری، به مدیر افزونه جوملا (Extension Manager) رفته و وارد منوی مدیریت (Manage) شوید و سپس واژه gantry را سرچ کنید. بایستی در این لیست سه ورودی مرتبط با گانتری وجود داشته باشد. حالا وبسایت خود را در مرورگر باز کنید. بایستی یک وبسایت آماده با نوار منو در بالای آن ببینید. برای تکمیل نصب وبسایت مجیک خود، دستورالعمل زیر را ادامه دهید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

توجه: توجه داشته باشید که اگر بعد از نصب، قالب بخوبی نمایش نیافت، بایستی بطور مجزا فریم ورک گانتری را دانلود کرده و نصب کنید.

توجه: توجه داشته باشید که اگر بعد از نصب، قالب بخوبی نمایش نیافت، بایستی بطور مجزا فریم ورک گانتری را دانلود کرده و نصب کنید. نکته: توجه داشته باشید که همیشه جوملا، قالب و چارچوب گانتری وبسایت خود را به روز نگهدارید. نسخه های جدید قالب به صورت خودکار در ادمین جوملا اطلاع داده می شود. برای آگاهی از آخرین نسخه تمپلیت به دانلود سنتر پلکسا مراجعه کنید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

نکته: توجه داشته باشید که همیشه جوملا، قالب و چارچوب گانتری وبسایت خود را به روز نگهدارید. نسخه های جدید قالب به صورت خودکار در ادمین جوملا اطلاع داده می شود. برای آگاهی از آخرین نسخه تمپلیت به دانلود سنتر پلکسا مراجعه کنید.

حذف قالب

اگر می خواهید قالب مجیک را از وبسایت خود حذف کنید، به مدیریت قالب (Extension Manager) جوملا رفته و از منوی تمپلیت (Templates) قالب دیگری را به عنوان قالب پیش فرض سایت خود انتخاب کنید.

سپس به مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و در منو قالب TheKraken را جستجو کنید و تمامی ورودی های مرتبط با آن را حذف کنید. سپس واژه gantry را جستجو کرده و سه ورودی مرتبط با گانتری را نیز حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر قالب دیگر شما از فریم ورک گانتری استفاده می کند، این فریم را حذف نکنید.

اگر می خواهید قالب مجیک را از وبسایت خود حذف کنید، به مدیریت قالب (Extension Manager) جوملا رفته و از منوی تمپلیت (Templates) قالب دیگری را به عنوان قالب پیش فرض سایت خود انتخاب کنید. سپس به مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و در منو قالب TheKraken را جستجو کنید و تمامی ورودی های مرتبط با آن را حذف کنید. سپس واژه gantry را جستجو کرده و سه ورودی مرتبط با گانتری را نیز حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر قالب دیگر شما از فریم ورک گانتری استفاده می کند، این فریم را حذف نکنید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

طریقه ساخت وبسایت

طریقه ایجاد منو

  1. وقتی قالب را نصب می کنید، منو به طور خودکار فعال شده و بایستی پس از نصب قالب، منوی سایت خود را در مرورگر مشاهده کنید.
وقتی قالب را نصب می کنید، منو به طور خودکار فعال شده و بایستی پس از نصب قالب، منوی سایت خود را در مرورگر مشاهده کنید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا
 1. تنظیمات منو از ویژگیهای متعددی چون نمایش متن و تصویر و آیکون و ماژول پشتیبانی می کند. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با تنظیمات منوی این قالب به راهنمای گانتری مراجعه کنید.
تنظیمات منو از ویژگیهای متعددی چون نمایش متن و تصویر و آیکون و ماژول پشتیبانی می کند. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با تنظیمات منوی این قالب به راهنمای گانتری مراجعه کنید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

اسلاید شو (فقط در نسخه پرو)

اسلاید شو ریسپانسیو قالب مجیک اختصاصی این قالب بوده و فقط در نسخه پروفیشنال قالب موجود است. برای فعال کردن این اسلایدر، به مدیریت ماژول جوملا رفته و ماژول The Kraken را باز کنید و آن را پابلیش کنید. پوزیشن ماژول اسلایدر مجیک در پوزیشن showcase-a باید باشد. بعد از پابلیش کردن و مشخص کردن پوزیشن ماژول، ماژول را ذخیره و ببندید.

اسلاید شو ریسپانسیو قالب مجیک اختصاصی این قالب بوده و فقط در نسخه پروفیشنال قالب موجود است. برای فعال کردن این اسلایدر، به مدیریت ماژول جوملا رفته و ماژول The Kraken را باز کنید و آن را پابلیش کنید. پوزیشن ماژول اسلایدر مجیک در پوزیشن showcase-a باید باشد. بعد از پابلیش کردن و مشخص کردن پوزیشن ماژول، ماژول را ذخیره و ببندید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

حال سایت خود را در مرورگر باز کنید و تغییرات را مشاهده کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد طریقه نصب و سفارشی سازی اسلایدر مجیک، راهنمایی که در پکیج اختصاصی اسلایدر در فایل دانلود شده وجود دارد، را مطالعه کنید.

راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملاحال سایت خود را در مرورگر باز کنید و تغییرات را مشاهده کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد طریقه نصب و سفارشی سازی اسلایدر مجیک، راهنمایی که در پکیج اختصاصی اسلایدر در فایل دانلود شده وجود دارد، را مطالعه کنید.

افکت حبابی

می توانید به لوگو وبسایت و همچنین عنوان ماژول ها و عناصر سفارشی قالب افکت حبابی (bubble effect) اختصاص دهید. برای فعال یا غیرفعال کردن افکت حبابی، مدیر افزونه (Extension Manager) جوملا را باز کرده، در منوی استیل قالب را باز کرده و در برگه Features خصیصه Enable Logo Bubbles را فعال یا غیرفعال کنید. توجه داشته باشید که در تجهیزات موبایل و بخاطر امنیت و توانایی CPU موبایل، افکت حبابی اجرا نخواهد شد.

راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملامی توانید به لوگو وبسایت و همچنین عنوان ماژول ها و عناصر سفارشی قالب افکت حبابی (bubble effect) اختصاص دهید. برای فعال یا غیرفعال کردن افکت حبابی، مدیر افزونه (Extension Manager) جوملا را باز کرده، در منوی استیل قالب را باز کرده و در برگه Features خصیصه Enable Logo Bubbles را فعال یا غیرفعال کنید. توجه داشته باشید که در تجهیزات موبایل و بخاطر امنیت و توانایی CPU موبایل، افکت حبابی اجرا نخواهد شد. برای افزودن افکت حبابی به عنوان ماژول ها به مدیریت افزونه جوملا رفته و در مدیر ماژول جوملا، ماژول مورد نظر خود را باز کنید. نمایش عنوان ماژول را فعال کنید و در برگه Advanced تنظیمات ماژول کلاس makeModuleBubbles را اضافه کنید. برای اضافه کردن افکت حبابی به عناصر سفارشی قالب که در بالا آن ظاهر خواهد شد، کلاس CSS مربوطه یعنی makeBubbles را اضافه کنید. مثلا با استفاده از کد Html در ویرایشگر مقاله جوملا. اگر عنصر را با استفاده از دستور CSS وسط چین کرده اید، می توانید از کلاس makeBubbles150 استفاده کنید تا افکت حبابی نیز با عنصر مربوطه وسط چین شود. افکت حبابی لوگوی قالب بطور پیش فرض فعال می باشد و غیرفعال کردن آن فقط در نسخه پرو قالب امکانپذیر است.

برای افزودن افکت حبابی به عنوان ماژول ها به مدیریت افزونه جوملا رفته و در مدیر ماژول جوملا، ماژول مورد نظر خود را باز کنید. نمایش عنوان ماژول را فعال کنید و در برگه Advanced تنظیمات ماژول کلاس makeModuleBubbles را اضافه کنید.

برای اضافه کردن افکت حبابی به عناصر سفارشی قالب که در بالا آن ظاهر خواهد شد، کلاس CSS مربوطه یعنی makeBubbles را اضافه کنید. مثلا با استفاده از کد Html در ویرایشگر مقاله جوملا. اگر عنصر را با استفاده از دستور CSS وسط چین کرده اید، می توانید از کلاس makeBubbles150 استفاده کنید تا افکت حبابی نیز با عنصر مربوطه وسط چین شود.

برای افزودن افکت حبابی به عنوان ماژول ها به مدیریت افزونه جوملا رفته و در مدیر ماژول جوملا، ماژول مورد نظر خود را باز کنید. نمایش عنوان ماژول را فعال کنید و در برگه Advanced تنظیمات ماژول کلاس makeModuleBubbles را اضافه کنید. برای اضافه کردن افکت حبابی به عناصر سفارشی قالب که در بالا آن ظاهر خواهد شد، کلاس CSS مربوطه یعنی makeBubbles را اضافه کنید. مثلا با استفاده از کد Html در ویرایشگر مقاله جوملا. اگر عنصر را با استفاده از دستور CSS وسط چین کرده اید، می توانید از کلاس makeBubbles150 استفاده کنید تا افکت حبابی نیز با عنصر مربوطه وسط چین شود. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

افکت حبابی لوگوی قالب بطور پیش فرض فعال می باشد و غیرفعال کردن آن فقط در نسخه پرو قالب امکانپذیر است.

رنگ بندی سفارشی (فقط در نسخه پرو)

تغییر رنگ های قالب و سفارشی کردن آن فقط در نسخه حرفه ای قالب مجیک در دسترس است. سفارشی کردن رنگ بندی قالب مجیک بسیار ساده و راحت است. فقط کافی است در مدیریت قالب جوملا، قالب مجیک را باز کرده و برگه Colors را بزنید. در این برگه رنگ های مورد نظر خود را ست کرده و قالب را ذخیره کنید.

بخاطر داشته باشید که تغییر بعضی از رنگ ها روی رنگ مابقی عناصر تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر رنگ ست شده در گزینه Link Color را تغییر دهید، رنگ پس زمینه دکمه ها نیز تغییر خواهد کرد (همچنین پیکان جابجایی اسلایدر نیز تغییر می کند).

بهتر است طرح رنگ سایت خود را با توجه به رنگ صنفی و یا رنگ بندی مورد علاقه خود ست کنید. برای اینکار می توانید طرح رنگ های مختلفی که بطور استاندارد توصیه شده اند را استفاده کنید. ما استفاده از ابزار ایجاد رنگ به آدرس https://kuler.adobe.com/create/color-wheel/ را توصیه می کنیم. رنگ بندی خود را ایجاد کرده و به قالب اعمال کنید.

راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملاتغییر رنگ های قالب و سفارشی کردن آن فقط در نسخه حرفه ای قالب مجیک در دسترس است. سفارشی کردن رنگ بندی قالب مجیک بسیار ساده و راحت است. فقط کافی است در مدیریت قالب جوملا، قالب مجیک را باز کرده و برگه Colors را بزنید. در این برگه رنگ های مورد نظر خود را ست کرده و قالب را ذخیره کنید. بخاطر داشته باشید که تغییر بعضی از رنگ ها روی رنگ مابقی عناصر تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر رنگ ست شده در گزینه Link Color را تغییر دهید، رنگ پس زمینه دکمه ها نیز تغییر خواهد کرد (همچنین پیکان جابجایی اسلایدر نیز تغییر می کند). بهتر است طرح رنگ سایت خود را با توجه به رنگ صنفی و یا رنگ بندی مورد علاقه خود ست کنید. برای اینکار می توانید طرح رنگ های مختلفی که بطور استاندارد توصیه شده اند را استفاده کنید. ما استفاده از ابزار ایجاد رنگ به آدرس را توصیه می کنیم. رنگ بندی خود را ایجاد کرده و به قالب اعمال کنید.

سایر مشخصات قالب

در مدیر قالب جوملا، قالب تکنو را باز کنید. حال برگه Features را باز کنید:

 1. می توانید هدر صفحه را فیکس کنید و گزینه Fixed Header On Page Scrolling را فعال کنید. بدین ترتیب در زمان بالا و پایین کرده صفحات سایت خود، منو در بالای صفحه ثابت می ماند (sticky menu) و یا می توانید این گزینه را غیر فعال کنید تا منو همراه با صفحه اسکرول شود و در بالای صفحه ثابت نماند.
 2. می توانید دکمه برو به بالا (To Top) را فعال یا غیر فعال کنید. اگر فعال باشد، یک دکمه کوچک در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش می یابد که با کلیک کاربر، وب پیج به بالای صفحه برگردانده می شود.
 3. سایر مشخصات قالب که در این برگه وجود دارد، از نامشان پیداست و می توانید تنظیم مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر گزینه ای برایتان مفهوم نبود، دستنامه راهنمای استفاده از فریم ورک گانتری را مطالعه کنید.
در مدیر قالب جوملا، قالب تکنو را باز کنید. حال برگه Features را باز کنید: می توانید هدر صفحه را فیکس کنید و گزینه Fixed Header On Page Scrolling را فعال کنید. بدین ترتیب در زمان بالا و پایین کرده صفحات سایت خود، منو در بالای صفحه ثابت می ماند (sticky menu) و یا می توانید این گزینه را غیر فعال کنید تا منو همراه با صفحه اسکرول شود و در بالای صفحه ثابت نماند. می توانید دکمه برو به بالا (To Top) را فعال یا غیر فعال کنید. اگر فعال باشد، یک دکمه کوچک در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش می یابد که با کلیک کاربر، وب پیج به بالای صفحه برگردانده می شود. سایر مشخصات قالب که در این برگه وجود دارد، از نامشان پیداست و می توانید تنظیم مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر گزینه ای برایتان مفهوم نبود، راهنمای گانتری را بخوانید. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

پوزیشن ماژول های قالب مجیک

پوزیش ماژول های قالب های ارائه شده در پلکسا براساس پوژیشن های تعیین شده در فریم ورک گانتری است. برای آشنایی بیشتر با پوزیشن های قالب و طریقه ویرایش آنها، توصیه می شود.

هر یک از پوزیشن ها دارای هدف و طرح رنگ مخصوص خود است، هرچند می توانید روی بدنه اصلی وب پیج (کامپوننت محتوا) متمرکز شده و فقط برای صفحات مورد نیاز، پوزیشن ماژول اضافه کنید.

راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملاپوزیش ماژول های قالب های ارائه شده در پلکسا براساس پوژیشن های تعیین شده در فریم ورک گانتری است. برای آشنایی بیشتر با پوزیشن های قالب و طریقه ویرایش آنها، توصیه می شود.

این قالب بطور اکید از دستورالعمل پوزیشن ماژول گانتری تبعیت می کند (دستنامه راهنمای استفاده از فریم ورک گانتری را مطالعه کنید) و می توانید محل قرارگیری هر یک از ماژول های قالب مجیک را در آدرس زیر پیدا کنید:

http://parastar.info/demos/magic/index.php/features/module-positions

راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملاهر یک از پوزیشن ها دارای هدف و طرح رنگ مخصوص خود است، هرچند می توانید روی بدنه اصلی وب پیج (کامپوننت محتوا) متمرکز شده و فقط برای صفحات مورد نیاز، پوزیشن ماژول اضافه کنید. این قالب بطور اکید از دستورالعمل پوزیشن ماژول گانتری تبعیت می کند و می توانید محل قرارگیری هر یک از ماژول های قالب مجیک را در آدرس زیر پیدا کنید: راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

سبک و فونت بندی

قالب های ارائه شده در پلکسا از بوت استرپ تویتر پشتیبانی می کنند و می توانید برای سبک بندی و فونت (typography) به بوت استرپ متکی باشید. راهنمای تایپوگرافی هر قالب در منوی typography دمو آمده است، می توانید آن را در آدرس زیر مطالعه کنید:

http://parastar.info/demos/magic/index.php/overview/typography

قالب های ارائه شده در پلکسا از بوت استرپ تویتر پشتیبانی می کنند و می توانید برای سبک بندی و فونت (typography) به بوت استرپ متکی باشید. راهنمای تایپوگرافی هر قالب در منوی typography دمو آمده است، می توانید آن را در آدرس زیر مطالعه کنید: راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

نصب داده های آزمایشی (نسخه پرو)

می توانید این قالب را همراه با داده های آزمایشی (Sample Data) خریداری نمایید. قالب همراه با داده های آزمایشی که در پلکسا کیک استارتر (Kickstarter) نامیده می شود، یک وبسایت کامل از قبل آماده شده است که کلیه بخش های قالب تنظیم و آماده شده است. داده های آزمایشی شامل انواع منوها، فرم تماس (تهیه شده با فرم ساز بریزینگ فرم) و سایر ماژول ها است.

برای نصب کیک استارتر قالب مجیک به صورت زیر عمل کنید:

 1. پکیج کیک استارتر مجیک را خریداری کنید
 2. پکیج را در فضای هاستینگ خود کپی کرده و از حالت زیپ خارج کنید
 3. بانک اطلاعاتی با نام دلخواه خود بسازید
 4. بعد از آماده سازی بانک اطلاعاتی و کاربر بانک اطلاعاتی، شما آماده نصب وبسایت خود هستید
 5. آدرس دامنه خود را در آدرس بار مرورگر تایپ کنید و سپس جلوی آن php را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید
 6. آموزش روی صفحه را دنبال کنید و وبسایت خود را نصب کنید
 7. بخاطر داشته باشید که به طور پیش فرض نام کاربری admin و رمز عبور test برای این قالب در نظر گرفته شده است، اگر با نام و رمز عبور پیش فرض نصب می کنید، بلافاصله در اولین اجرای ادمین سایت خود، رمز عبور را عوض کنید.
 8. اگر کار را با موفقیت تمام کنید، وبسایتی دقیقا شبیه به دموی قالب مجیک خواهید داشت.
می توانید این قالب را همراه با داده های آزمایشی (Sample Data) خریداری نمایید. قالب همراه با داده های آزمایشی که در پلکسا کیک استارتر (Kickstarter) نامیده می شود، یک وبسایت کامل از قبل آماده شده است که کلیه بخش های قالب تنظیم و آماده شده است. داده های آزمایشی شامل انواع منوها، فرم تماس (تهیه شده با فرم ساز بریزینگ فرم) و سایر ماژول ها است. برای نصب کیک استارتر قالب مجیک به صورت زیر عمل کنید: 1- پکیج کیک استارتر مجیک را خریداری کنید 2- پکیج را در فضای هاستینگ خود کپی کرده و از حالت زیپ خارج کنید 3- بانک اطلاعاتی با نام دلخواه خود بسازید 4- بعد از آماده سازی بانک اطلاعاتی و کاربر بانک اطلاعاتی، شما آماده نصب وبسایت خود هستید5- آدرس دامنه خود را در آدرس بار مرورگر تایپ کنید و سپس جلوی آن kickstart.php را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید 6- آموزش روی صفحه را دنبال کنید و وبسایت خود را نصب کنید 7- بخاطر داشته باشید که به طور پیش فرض نام کاربری admin و رمز عبور test برای این قالب در نظر گرفته شده است، اگر با نام و رمز عبور پیش فرض نصب می کنید، بلافاصله در اولین اجرای ادمین سایت خود، رمز عبور را عوض کنید. 8- اگر کار را با موفقیت تمام کنید، وبسایتی دقیقا شبیه به دموی قالب مجیک خواهید داشت. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا

نکات کلی

 1. تمامی قالب های عرضه شده در پلکسا توسط سازمان کراس تک تهیه شده است و علت تغییر نام قالب ها این است که اسامی اورجینال قالب ها برای فارسی زبان ها بسختی حفظ می شود. زمانی که قالب را در وبسایت خود نصب می کنید، با نام اورجینال نصب می شود و به روزرسانی آن از سرور اصلی کراس تک صورت می گیرد.
 2. قبل از تهیه و نصب قالب، بهتر است سایت نمایشی آن را به آدرس زیر مرور کنید و مشخصات قالب را بخوبی ببینید و سپس نسبت به انتخاب و نصب قالب اقدام کنید.

http://parastar.info/demos/magic/

تمامی قالب های عرضه شده در پلکسا توسط سازمان کراس تک تهیه شده است و علت تغییر نام قالب ها این است که اسامی اورجینال قالب ها برای فارسی زبان ها بسختی حفظ می شود. زمانی که قالب را در وبسایت خود نصب می کنید، با نام اورجینال نصب می شود و به روزرسانی آن از سرور اصلی کراس تک صورت می گیرد. قبل از تهیه و نصب قالب، بهتر است سایت نمایشی آن را به آدرس زیر مرور کنید و مشخصات قالب را بخوبی ببینید و سپس نسبت به انتخاب و نصب قالب اقدام کنید. پشتیبانی قالب توسط پلکسا و همزمان کراس تک صورت می گیرد. سئوالات و پیشنهادات احتمالی خود در مورد قالب مجیک را در انجمن پلکسا مطرح نمایید. پلکسا بلافاصله پاسخ خواهد داد و اگر سئوال فنی و خارج از دسترسی پلکسا باشد، پاسخ شما را از کراس تک گرفته و در انجمن پلکسا منتشر می کند. راهنمای نصب قالب مجیک (TheKraken) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب جوملا , آموزش نصب قالب مجیک جوملا , آموزش حذف قالب مجیک جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب مجیک , طریقه ایجاد منو در قالب جوملا , آموزش ساخت اسلاید شو برای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد افکت حبابی برای لوگوی وبسایت , طریقه سفارشی کردن رنگ بندی قالب جوملا , طریقه ثابت کردن منو در بالای وبسایت جوملا , طریقه ایجاد آیکون برو به بالای صفحه در قالب جوملا , پوزیشن ماژول های قالب مجیک جوملا , طریقه سبک و فونت بندی قالب وبسایت جوملا , طریقه نصب وبسایت آماده جوملا
 1. پشتیبانی قالب توسط پلکسا و همزمان کراس تک صورت می گیرد. سئوالات و پیشنهادات احتمالی خود در مورد قالب مجیک را در انجمن پلکسا مطرح نمایید. پلکسا بلافاصله پاسخ خواهد داد و اگر سئوال فنی و خارج از دسترسی پلکسا باشد، پاسخ شما را از کراس تک گرفته و در انجمن پلکسا منتشر می کند.

برای مطالعه آفلاین این راهنما می توانید فایل راهنمای نصب قالب جوملا: قالب مجیک را دانلود کنید

لینک مستقیم دانلود قالب رایگان جوملا: تمپلیت مجیک

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.