راهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا

تمپلیت اسپورت یک قالب مدرن و حرفه ای است که برای وبسایت های جوملا توسط تیم طراحی کراس تک (CrossTec) تهیه شده است.

این قالب در نسخه های رایگان و حرفه ای (pro) در دسترس می باشد. نسخه رایگان شامل مشخصاتی چون تنظیم سفارشی رنگ ها، اسلایدر، دکمه آیکونی و بریزینگ فرم و سایر مشخصات افزونه های تمپلیت نیست. تمامی این ویژگی ها در نسخه حرفه ای قالب اسپورت موجود است و در نسخه حرفه ای می توانید لینک کپی رایت فوتر قالب را غیرفعال کنید. همچنین کیک استارتر (وبسایت آماده) این قالب موجود می باشد.

نسخه پرو یا حرفه ای قالب اسپورت را می توانید از پلکسا به آدرس https://easy.parastar.info درخواست نمایید.

تمپلیت اسپورت یک قالب مدرن و حرفه ای است که برای وبسایت های جوملا توسط تیم طراحی کراس تک (CrossTec) تهیه شده است. این قالب در نسخه های رایگان و حرفه ای (pro) در دسترس می باشد. نسخه رایگان شامل مشخصاتی چون تنظیم سفارشی رنگ ها، اسلایدر، دکمه آیکونی و بریزینگ فرم و سایر مشخصات افزونه های تمپلیت نیست. تمامی این ویژگی ها در نسخه حرفه ای قالب اسپورت موجود است و در نسخه حرفه ای می توانید لینک کپی رایت فوتر قالب را غیرفعال کنید. همچنین کیک استارتر (وبسایت آماده) این قالب موجود می باشد. نسخه پرو یا حرفه ای قالب اسپورت را می توانید از پلکسا به آدرس https://easy.parastar.info درخواست نماییدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

مشخصات مورد نیاز

قالب اسپورت در نسخه های 2.5 یا 3.x و بالاتر جوملا قابل استفاده است. اگر قالب را در آخرین نسخه جوملا اجرا نکنید (برای مثال: جوملا نسخه 3.8.3 در زمان نوشتن این راهنما)، ممکن است نتیجه کار شما نامناسب بنظر برسد.

این قالب برپایه چارچوب رایگان گانتری (Gantry Framework) نوشته شده است تا بهترین نتیجه را بگیرید و به شما در نگهداری و به روز کردن قالب کمک کند. بنابراین با به روز شدن چارچوب گانتری، قالب شما نیز به روز خواهد شد. برای سهولت کار، قالب همزمان آخرین نسخه فریم ورک گانتری را برای شما نصب خواهد کرد.

قالب گانتری از سرور ما نصب خواهد شد و یک نسخه کاملا یکسان و دست نخورده از آخرین نسخه چارچوب در وبسایت گانتری می باشد. اگر فریم ورک گانتری در زمان نصب قالب برای شما نصب نشد، وبسایت خود را در مرورگر باز کنید و دستورالعمل لازم در صفحه اصلی وبسایت ظاهر خواهد شد که معمولا پیام نیاز به دانلود و نصب دستی آخرین نسخه از فریم ورک گانتری است. توصیه می شود دستنامه راهنمای استفاده از فریم ورک گانتری را مطالعه کنید

طریقه نصب و حذف قالب اسپورت در زیر بحث شده است.

نصب قالب اسپورت

  1. ابتدا پکیجی که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج سازید (Extract کنید).
  2. به ادمین جوملا رفته و منوی Extension Manager و سپس Install را دنبال کرده و فایل قالب را نصب کنید.
  3. حال منوی مدیر قالب جوملا را باز کرده و قالب نصب شده را به قالب پیش فرض سایت خود تبدیل کنید
ابتدا پکیجی که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج سازید (Extract کنید). به ادمین جوملا رفته و منوی Extension Manager و سپس Install را دنبال کرده و فایل قالب را نصب کنید. حال منوی مدیر قالب جوملا را باز کرده و قالب نصب شده را به قالب پیش فرض سایت خود تبدیل کنیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه
  1. اطمینان حاصل کنید که سایر متعلقات قالب مثل اسلایدر و فریم ورک گانتری نیز نصب شده باشد (در نسخه پرو، در پوشه قالب که از زیپ خارج کرده اید، ماژول ها و اسلایدر را یک به یک نصب کنید. این ماژول ها شامل اسلاید شو ریسپانسیو، و سایز افزونه ها و ماژول های مخصوص قالب اسپورت می باشد).
  2. برای فعال کردن اسلایدر به منوی مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و منوی ماژول (Modules) را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که ماژولی به نام Responsive Slide Show پابلیش شده باشد.
  3. برای چک فریم ورک گانتری، به مدیر افزونه جوملا (Extension Manager) رفته و وارد منوی مدیریت (Manage) شوید و سپس واژه gantry را سرچ کنید. بایستی در این لیست سه ورودی مرتبط با گانتری وجود داشته باشد.
اطمینان حاصل کنید که سایر متعلقات قالب مثل اسلایدر و فریم ورک گانتری نیز نصب شده باشد (در نسخه پرو، در پوشه قالب که از زیپ خارج کرده اید، ماژول ها و اسلایدر را یک به یک نصب کنید. این ماژول ها شامل اسلاید شو ریسپانسیو، و سایز افزونه ها و ماژول های مخصوص قالب اسپورت می باشد). برای فعال کردن اسلایدر به منوی مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و منوی ماژول (Modules) را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که ماژولی به نام Responsive Slide Show پابلیش شده باشد. برای چک فریم ورک گانتری، به مدیر افزونه جوملا (Extension Manager) رفته و وارد منوی مدیریت (Manage) شوید و سپس واژه gantry را سرچ کنید. بایستی در این لیست سه ورودی مرتبط با گانتری وجود داشته باشد. حالا وبسایت خود را در مرورگر باز کنید. بایستی یک وبسایت آماده با نوار منو در بالای آن ببینید. برای تکمیل نصب وبسایت اسپورت خود، دستورالعمل زیر را ادامه دهیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه
 1. حالا وبسایت خود را در مرورگر باز کنید. بایستی یک وبسایت آماده با نوار منو در بالای آن ببینید. برای تکمیل نصب وبسایت اسپورت خود، دستورالعمل زیر را ادامه دهید.

توجه: توجه داشته باشید که اگر بعد از نصب، قالب بخوبی نمایش نیافت، بایستی بطور مجزا فریم ورک گانتری را دانلود کرده و نصب کنید.

توجه: توجه داشته باشید که اگر بعد از نصب، قالب بخوبی نمایش نیافت، بایستی بطور مجزا فریم ورک گانتری را دانلود کرده و نصب کنید. نکته: توجه داشته باشید که همیشه جوملا، قالب و چارچوب گانتری وبسایت خود را به روز نگهدارید. نسخه های جدید قالب به صورت خودکار در ادمین جوملا اطلاع داده می شود. برای آگاهی از آخرین نسخه تمپلیت به دانلود سنتر پلکسا مراجعه کنیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

نکته: توجه داشته باشید که همیشه جوملا، قالب و چارچوب گانتری وبسایت خود را به روز نگهدارید. نسخه های جدید قالب به صورت خودکار در ادمین جوملا اطلاع داده می شود. برای آگاهی از آخرین نسخه تمپلیت به دانلود سنتر پلکسا مراجعه کنید.

حذف قالب

اگر می خواهید قالب اسپورت را از وبسایت خود حذف کنید، به مدیریت قالب (Extension Manager) جوملا رفته و از منوی تمپلیت (Templates) قالب دیگری را به عنوان قالب پیش فرض سایت خود انتخاب کنید.

سپس به مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و در منو قالب SportDigga را جستجو کنید و تمامی ورودی های مرتبط با آن را حذف کنید. سپس واژه gantry را جستجو کرده و سه ورودی مرتبط با گانتری را نیز حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر قالب دیگر شما از فریم ورک گانتری استفاده می کند، این فریم را حذف نکنید.

اگر می خواهید قالب اسپورت را از وبسایت خود حذف کنید، به مدیریت قالب (Extension Manager) جوملا رفته و از منوی تمپلیت (Templates) قالب دیگری را به عنوان قالب پیش فرض سایت خود انتخاب کنید. سپس به مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و در منو قالب SportDigga را جستجو کنید و تمامی ورودی های مرتبط با آن را حذف کنید. سپس واژه gantry را جستجو کرده و سه ورودی مرتبط با گانتری را نیز حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر قالب دیگر شما از فریم ورک گانتری استفاده می کند، این فریم را حذف نکنیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

طریقه ساخت وبسایت

طریقه ایجاد منو

طریقه ساخت وبسایت طریقه ایجاد منو وقتی قالب را نصب می کنید، منو به طور خودکار فعال شده و بایستی پس از نصب قالب، منوی سایت خود را در مرورگر مشاهده کنیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه
 1. وقتی قالب را نصب می کنید، منو به طور خودکار فعال شده و بایستی پس از نصب قالب، منوی سایت خود را در مرورگر مشاهده کنید.
 2. تنظیمات منوی جوملا از ویژگیهای متعددی چون نمایش متن و تصویر و آیکون و ماژول پشتیبانی می کند. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با مگامنوی این قالب به راهنمای گانتری مراجعه کنید.
 3. برای تغییر منوی پیش فرض بالای سایت به نوار منوی عادی، در برگه Features از منوی استیل جوملا گزینه نوع منو را به Simple Menu ست کنید.
تنظیمات منوی جوملا از ویژگیهای متعددی چون نمایش متن و تصویر و آیکون و ماژول پشتیبانی می کند. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با مگامنوی این قالب به راهنمای گانتری مراجعه کنید. برای تغییر منوی پیش فرض بالای سایت به نوار منوی عادی، در برگه Features از منوی استیل جوملا گزینه نوع منو را به Simple Menu ست کنیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

اسلایدر پس زمینه (فقط نسخه پرو)

تصاویر پیش فرض این اسلایدر در پوشه اسلایدر در مسیر زیر قرار داده شده است:

/templates/sportdigga/images/slider/

اگر می خواهید برای پس زمینه سایت خود و برای اسلایدر و افکت های آن از تصویر دلخواهی استفاده کنید، چند نکته زیر را بایستی رعایت کنید:

 1. اسلایدر همیشه به عنوان تصاویر پس زمینه در پوزیشن SHOWCASE قرار می گیرد.
 2. برای فعال کردن پوزیشن SHOWCASE لازم است که حتما ماژول یا ماژول هایی طراحی کرده و به پوزیشن ماژول showcase-a یا پوزیشن های b,c,d,e,f در صورت طراحی چند ماژول اختصاص دهید.
 3. اگر ماژولی به پوزیشن showcase اختصاص داده نشود، اسلایدر پس زمینه فعال نشده و نمایش نمی یابد.
 4. ارتفاع اسلایدر با توجه به ارتفاع تصویر یا تصاویر اختصاص یافته به آن محاسبه می شود. بنابراین بهتر است از تصاویری استفاده شود که همگی دارای یک ارتفاع هستند. ارتفاع هر یک از تصاویر بایستی تقریبا 3000 پیکسل باشد تا نمایشگرهای دارای رزولوشن بالا را نیز پوشش دهد.
 5. می توانید برای هر یک از آیتم های منوی خود اسلایدر متفاوتی طراحی کنید. برای ایجاد اسلایدر جداگانه برای هر یک از صفحات وبسایت خود، پوشه های /media/sportdigga/ و /media/sportdigga/slider/ را ایجاد کنید.
 6. سپس داخل هر یک از این پوشه برای هر یک از آیتم های منوی خود یک پوشه بسازید و نام پوشه را شناسه منوی مورد نظر (menu ID) قرار دهید. می توانید شناسه هر منو را در مدیر منوی جوملا (menu manager) پیدا کنید.
 7. حال تصاویر مربوط به اسلایدر هر صفحه را با استفاده از یک برنامه FTP client یا روش های دیگر کپی کنید. توجه داشته باشید که تصاویر بایستی به فرمت JPEG و یا PNG باشند.
 8. حال اقلام منویی که شناسه آنها را برای نام پوشه عکس استفاده کرده اید را باز کنید. بایستی اسلایدر مربوط به همان صفحه نمایش یابد.

رنگ بندی سفارشی (فقط در نسخه پرو)

تغییر رنگ های قالب و سفارشی کردن آن فقط در نسخه حرفه ای قالب اسپورت در دسترس است. سفارشی کردن رنگ بندی قالب اسپورت بسیار ساده و راحت است. فقط کافی است در مدیریت قالب جوملا، قالب اسپورت را باز کرده و برگه Colors را بزنید. در این برگه رنگ های مورد نظر خود را ست کرده و قالب را ذخیره کنید.

بخاطر داشته باشید که تغییر بعضی از رنگ ها روی رنگ مابقی عناصر تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر رنگ ست شده در گزینه Link Color را تغییر دهید، رنگ پس زمینه دکمه ها نیز تغییر خواهد کرد (همچنین پیکان جابجایی اسلایدر نیز تغییر می کند).

بهتر است طرح رنگ سایت خود را با توجه به رنگ صنفی و یا رنگ بندی مورد علاقه خود ست کنید. برای اینکار می توانید طرح رنگ های مختلفی که بطور استاندارد توصیه شده اند را استفاده کنید. ما استفاده از ابزار ایجاد رنگ به آدرس https://kuler.adobe.com/create/color-wheel/ را توصیه می کنیم. رنگ بندی خود را ایجاد کرده و به قالب اعمال کنید.

تغییر رنگ های قالب و سفارشی کردن آن فقط در نسخه حرفه ای قالب اسپورت در دسترس است. سفارشی کردن رنگ بندی قالب اسپورت بسیار ساده و راحت است. فقط کافی است در مدیریت قالب جوملا، قالب اسپورت را باز کرده و برگه Colors را بزنید. در این برگه رنگ های مورد نظر خود را ست کرده و قالب را ذخیره کنید بخاطر داشته باشید که تغییر بعضی از رنگ ها روی رنگ مابقی عناصر تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر رنگ ست شده در گزینه Link Color را تغییر دهید، رنگ پس زمینه دکمه ها نیز تغییر خواهد کرد (همچنین پیکان جابجایی اسلایدر نیز تغییر می کند). بهتر است طرح رنگ سایت خود را با توجه به رنگ صنفی و یا رنگ بندی مورد علاقه خود ست کنید. برای اینکار می توانید طرح رنگ های مختلفی که بطور استاندارد توصیه شده اند را استفاده کنید. ما استفاده از ابزار ایجاد رنگ به آدرس را توصیه می کنیم. رنگ بندی خود را ایجاد کرده و به قالب اعمال کنیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

سایر مشخصات قالب

در مدیر قالب جوملا، قالب اسپورت را باز کنید. حال برگه Features را باز کنید:

 1. ثابت ماندن هدر در زمان اسکرول صفحه (Fixed Header On Page Scrolling): در قالب اسپورت می توانید منوی ثابت بدون استیکی داشته باشید. برای اینکار در برگه ویژگی های قالب اسپورت این گزینه را فعال یا غیرفعال کنید.
 2. می توانید دکمه برو به بالا (To Top) را فعال یا غیر فعال کنید. اگر فعال باشد، یک دکمه کوچک در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش می یابد که با کلیک کاربر، وب پیج به بالای صفحه برگردانده می شود.
 3. سایر مشخصات قالب که در این برگه وجود دارد، از نامشان پیداست و می توانید تنظیم مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر گزینه ای برایتان مفهوم نبود، راهنمای گانتری را بخوانید.
در مدیر قالب جوملا، قالب اسپورت را باز کنید. حال برگه Features را باز کنید: ثابت ماندن هدر در زمان اسکرول صفحه (Fixed Header On Page Scrolling): در قالب اسپورت می توانید منوی ثابت بدون استیکی داشته باشید. برای اینکار در برگه ویژگی های قالب اسپورت این گزینه را فعال یا غیرفعال کنید. می توانید دکمه برو به بالا (To Top) را فعال یا غیر فعال کنید. اگر فعال باشد، یک دکمه کوچک در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش می یابد که با کلیک کاربر، وب پیج به بالای صفحه برگردانده می شود. سایر مشخصات قالب که در این برگه وجود دارد، از نامشان پیداست و می توانید تنظیم مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر گزینه ای برایتان مفهوم نبود، راهنمای گانتری را بخوانیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

پوزیشن ماژول های قالب اسپورت

پوزیش ماژول های قالب های ارائه شده در پلکسا براساس پوژیشن های تعیین شده در فریم ورک گانتری است. برای آشنایی بیشتر با پوزیشن های قالب و طریقه ویرایش آنها، توصیه می شود  راهنمای استفاده از فریم ورک گانتری را مطالعه کنید.

هر یک از پوزیشن ها دارای هدف و طرح رنگ مخصوص خود است، هرچند می توانید روی بدنه اصلی وب پیج (کامپوننت محتوا) متمرکز شده و فقط برای صفحات مورد نیاز، پوزیشن ماژول اضافه کنید.

این قالب بطور اکید از دستورالعمل پوزیشن ماژول گانتری تبعیت می کند و می توانید محل قرارگیری هر یک از ماژول های قالب اسپورت را در آدرس زیر پیدا کنید:

https://parastar.info/demos/sport/index.php/features/module-positions

پوزیش ماژول های قالب های ارائه شده در پلکسا براساس پوژیشن های تعیین شده در فریم ورک گانتری است. برای آشنایی بیشتر با پوزیشن های قالب و طریقه ویرایش آنها، توصیه می شود راهنمای فریم ورک گانتری به آدرسgantry-framework را مطالعه کنید. هر یک از پوزیشن ها دارای هدف و طرح رنگ مخصوص خود است، هرچند می توانید روی بدنه اصلی وب پیج (کامپوننت محتوا) متمرکز شده و فقط برای صفحات مورد نیاز، پوزیشن ماژول اضافه کنید. این قالب بطور اکید از دستورالعمل پوزیشن ماژول گانتری تبعیت می کند و می توانید محل قرارگیری هر یک از ماژول های قالب اسپورت را در آدرس زیر پیدا کنیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

سبک و فونت بندی

قالب های ارائه شده در پلکسا از بوت استرپ تویتر پشتیبانی می کنند و می توانید برای سبک بندی و فونت (typography) به بوت استرپ متکی باشید. راهنمای تایپوگرافی هر قالب در منوی typography دمو آمده است، می توانید آن را در آدرس زیر مطالعه کنید:

https://parastar.info/demos/sport/index.php/features/typography

قالب های ارائه شده در پلکسا از بوت استرپ تویتر پشتیبانی می کنند و می توانید برای سبک بندی و فونت (typography) به بوت استرپ متکی باشید. راهنمای تایپوگرافی هر قالب در منوی typography دمو آمده است، می توانید آن را در آدرس زیر مطالعه کنید: این تمپلیت همچنین همراه با چندین عنصر پیکربندی و جلوه ظاهری اختصاصی در نسخه پرو ارائه می گردد مثل شارپ باکس (SharpBox)، کادر محتوا (ContentBox)، آیکون های شبکه اجتماعی (Social Icons) و غیره که در داخل محتوای سایت (داخل مقاله، داخل پست، داخل ماژول html سفارشی (custom html) قابل استفاده هستند. برای استفاده از این گزینه ها، کد نمونه زیر را اصلاح و ویرایش کرده و مطابق نیاز خود سفارشی کنید و در ماژول یا مقاله خود بگنجانیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

این تمپلیت همچنین همراه با چندین عنصر پیکربندی و جلوه ظاهری اختصاصی در نسخه پرو ارائه می گردد مثل شارپ باکس (SharpBox)، کادر محتوا (ContentBox)، آیکون های شبکه اجتماعی (Social Icons) و غیره که در داخل محتوای سایت (داخل مقاله، داخل پست، داخل ماژول html سفارشی (custom html) قابل استفاده هستند.

برای استفاده از این گزینه ها، کد نمونه زیر را اصلاح و ویرایش کرده و مطابق نیاز خود سفارشی کنید و در ماژول یا مقاله خود بگنجانید:

الف شاپ باکس (SharpBox)

برای شارپ باکس این قالب شش کلاس آیکون مختلف تعریف شده است:

 • ct-sharp-icon-video
 • ct-sharp-icon-camera
 • ct-sharp-icon-toggle
 • ct-sharp-icon-settings
 • ct-sharp-icon-sheet
 • ct-sharp-icon-screen

زمانیکه از این کلاس ها در کد خود استفاده می کنید، تمپلیت به طور خودکار آیکون مناسب مربوطه را نمایش می دهد.

کلاس ct-sharp-row صد درصد پهنای دردسترس وب پیج را استفاده می کند، بنابراین برای ایجاد کادرهای شارپ باکس شش حالت مختلف امکانپذیر است که عبارتند از:

 • چهار شارپ باکس در یک سطر (ct-sharp-box-25)
 • سه شارپ باکس در یک سطر (ct-sharp-box-33)
 • دو شارپ باکس در یک سطر (ct-sharp-box-50)
 • دو شارپ باکس با سایز متفاوت (ct-sharp-box-75)
 • یک شارپ باکس تمام عرض (ct-sharp-box-100)

برای پس زمینه آیکون ها نیز کلاس هایی تعریف شده است که عبارتند از: پس زمینه قرمز (ct-sharp-iconbg-red)، پس زمینه سبز (ct-sharp-iconbg-green)، پس زمینه زرد (ct-sharp-iconbg-yellow)، پس زمینه آبی (ct-sharp-iconbg-blue)، پس زمینه قهوه ای (ct-sharp-iconbg-brown)، پس زمینه سبز تیره (ct-sharp-iconbg-darkgreen).

می توانید به هر تعداد که نیاز داشته باشید با استفاده از کد زیر شارپ باکس بسازید:

<div class="ct-sharp-row">
<div class="ct-sharp-box ct-sharp-box-33">
<div class="ct-sharp-iconbg-red ct-sharp-icon-video ct-sharp-diagonal"> </div>
<h1>Videos</h1>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem</p>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem</p>
<a class="ct-sharp-button" href="/videos.html"> </a>
</div>
<div class="ct-sharp-box ct-sharp-box-33">
<div class="ct-sharp-iconbg-green ct-sharp-icon-camera"> </div>
<h1>Screenshots</h1>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor</p>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor</p>
<a class="ct-sharp-button" href="/articles.html"> </a>
</div>
<div class="ct-sharp-box ct-sharp-box-33">
<div class="ct-sharp-iconbg-yellow ct-sharp-icon-toggle"> </div>
<h1>Statistics</h1>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor</p>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor</p>
<a class="ct-sharp-button" href="/articles.html"> </a>
</div>
</div>
برای پس زمینه آیکون ها نیز کلاس هایی تعریف شده است که عبارتند از: پس زمینه قرمز (ct-sharp-iconbg-red)، پس زمینه سبز (ct-sharp-iconbg-green)، پس زمینه زرد (ct-sharp-iconbg-yellow)، پس زمینه آبی (ct-sharp-iconbg-blue)، پس زمینه قهوه ای (ct-sharp-iconbg-brown)، پس زمینه سبز تیره (ct-sharp-iconbg-darkgreen). می توانید به هر تعداد که نیاز داشته باشید با استفاده از کد زیر شارپ باکس بسازید کادر متنی نیز شبیه به شارپ باکس ساخته می شود، تنها تفاوت آنها در این است که این کادر متنی برای استفاده در داخل مقاله یا پست جوملا و یا ماژول ها custom html مناسب تر است. دارای طراحی ساده است و از 100% عرض موجود وب پیج استفاده می کند. همانند شارپ باکس پنج پیکربندی مختلف در دسترس است: می توانید با استفاده از کد زیر برای صفحات خود کادر متنی بسازیدراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

ب- کادر متنی (ContentBox)

کادر متنی نیز شبیه به شارپ باکس ساخته می شود، تنها تفاوت آنها در این است که این کادر متنی برای استفاده در داخل مقاله یا پست جوملا و یا ماژول ها custom html مناسب تر است. دارای طراحی ساده است و از 100% عرض موجود وب پیج استفاده می کند. همانند شارپ باکس پنج پیکربندی مختلف در دسترس است:

 • ct-content-box-25
 • ct-content-box-33
 • ct-content-box-50
 • ct-content-box-75
 • ct-content-box-100

می توانید با استفاده از کد زیر برای صفحات خود کادر متنی بسازید:

<div class="ct-content-row">
<div class="ct-content-box ct-content-box-33"><iframe src="http://www.youtube.com/embed/PlDtqO1hR3k" width="100%" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>
<h3>Lorem Ipsum</h3>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor.</p>
<a href="#">Total Views 1758</a>
</div>
<div class="ct-content-box ct-content-box-33"><iframe src="http://www.youtube.com/embed/FnEdZZylpg0" width="100%" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>
<h3>Lorem Ipsum</h3>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor.</p>
<a href="#">Total Views 1639</a>
</div>
<div class="ct-content-box ct-content-box-33"><iframe src="http://www.youtube.com/embed/VXvSvugLaqk" width="100%" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>
<h3>Lorem Ipsum</h3>
<p>Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor Lorem Ipsum Dolor.</p>
<a href="#">Total Views 989</a>
</div>
</div>

نصب داده های آزمایشی (نسخه پرو)

می توانید این قالب را همراه با داده های آزمایشی (Sample Data) خریداری نمایید. قالب همراه با داده های آزمایشی که در پلکسا کیک استارتر (Kickstarter) نامیده می شود، یک وبسایت کامل از قبل آماده شده است که کلیه بخش های قالب تنظیم و آماده شده است. داده های آزمایشی شامل انواع منوها، فرم تماس (تهیه شده با فرم ساز بریزینگ فرم) و سایر ماژول ها است.

برای نصب کیک استارتر قالب اسپورت به صورت زیر عمل کنید:

 1. پکیج کیک استارتر اسپورت را خریداری کنید
 2. پکیج را در فضای هاستینگ خود کپی کرده و از حالت زیپ خارج کنید
 3. بانک اطلاعاتی با نام دلخواه خود بسازید
 4. بعد از آماده سازی بانک اطلاعاتی و کاربر بانک اطلاعاتی، شما آماده نصب وبسایت خود هستید
 5. آدرس دامنه خود را در آدرس بار مرورگر تایپ کنید و سپس جلوی آن php را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید
 6. آموزش روی صفحه را دنبال کنید و وبسایت خود را نصب کنید
 7. بخاطر داشته باشید که به طور پیش فرض نام کاربری admin و رمز عبور test برای این قالب در نظر گرفته شده است، اگر با نام و رمز عبور پیش فرض نصب می کنید، بلافاصله در اولین اجرای ادمین سایت خود، رمز عبور را عوض کنید.
 8. اگر کار را با موفقیت تمام کنید، وبسایتی دقیقا شبیه به دموی قالب سبز خواهید داشت.
می توانید این قالب را همراه با داده های آزمایشی (Sample Data) خریداری نمایید. قالب همراه با داده های آزمایشی که در پلکسا کیک استارتر (Kickstarter) نامیده می شود، یک وبسایت کامل از قبل آماده شده است که کلیه بخش های قالب تنظیم و آماده شده است. داده های آزمایشی شامل انواع منوها، فرم تماس (تهیه شده با فرم ساز بریزینگ فرم) و سایر ماژول ها است. برای نصب کیک استارتر قالب اسپورت به صورت زیر عمل کنید: 1- پکیج کیک استارتر اسپورت را خریداری کنید 2- پکیج را در فضای هاستینگ خود کپی کرده و از حالت زیپ خارج کنید 3- بانک اطلاعاتی با نام دلخواه خود بسازید 4- بعد از آماده سازی بانک اطلاعاتی و کاربر بانک اطلاعاتی، شما آماده نصب وبسایت خود هستید 5- آدرس دامنه خود را در آدرس بار مرورگر تایپ کنید و سپس جلوی آن kickstart.php را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید 6- آموزش روی صفحه را دنبال کنید و وبسایت خود را نصب کنید 7- بخاطر داشته باشید که به طور پیش فرض نام کاربری admin و رمز عبور test برای این قالب در نظر گرفته شده است، اگر با نام و رمز عبور پیش فرض نصب می کنید، بلافاصله در اولین اجرای ادمین سایت خود، رمز عبور را عوض کنید. 8- اگر کار را با موفقیت تمام کنید، وبسایتی دقیقا شبیه به دموی قالب سبز خواهید داشتراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه

نکات کلی

 1. تمامی قالب های عرضه شده در پلکسا توسط سازمان کراس تک تهیه شده است و علت تغییر نام قالب ها این است که اسامی اورجینال قالب ها برای فارسی زبان ها بسختی حفظ می شود. زمانی که قالب را در وبسایت خود نصب می کنید، با نام اورجینال نصب می شود و به روزرسانی آن از سرور اصلی کراس تک صورت می گیرد.
 2. قبل از تهیه و نصب قالب، بهتر است سایت نمایشی آن را به آدرس زیر مرور کنید و مشخصات قالب را بخوبی ببینید و سپس نسبت به انتخاب و نصب قالب اقدام کنید.

https://parastar.info/demos/sport/

تمامی قالب های عرضه شده در پلکسا توسط سازمان کراس تک تهیه شده است و علت تغییر نام قالب ها این است که اسامی اورجینال قالب ها برای فارسی زبان ها بسختی حفظ می شود. زمانی که قالب را در وبسایت خود نصب می کنید، با نام اورجینال نصب می شود و به روزرسانی آن از سرور اصلی کراس تک صورت می گیرد.قبل از تهیه و نصب قالب، بهتر است سایت نمایشی آن را به آدرس زیر مرور کنید و مشخصات قالب را بخوبی ببینید و سپس نسبت به انتخاب و نصب قالب اقدام کنید. پشتیبانی قالب توسط پلکسا و همزمان کراس تک صورت می گیرد. سئوالات و پیشنهادات احتمالی خود در مورد قالب اسپورت را در انجمن پلکسا مطرح نمایید. پلکسا بلافاصله پاسخ خواهد داد و اگر سئوال فنی و خارج از دسترسی پلکسا باشد، پاسخ شما را از کراس تک گرفته و در انجمن پلکسا منتشر می کندراهنمای نصب قالب اسپورت (Sport, Digga!) جوملا , مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب قالب جوملا , آموزش نصب قالب اسپورت جوملا , آموزش حذف تمپلیت از وبسایت جوملا , طریقه ساخت وبسایت جوملا با قالب اسپورت , طریقه ایجاد منو در وبسایت جوملا , آموزش ایجاد اسلایدر پس زمینه برای پس زمینه وبسایت جوملا , آموزش رنگ بندی سفارشی وبسایت جوملا , آموزش دادن جلوه ویژه به قالب وبسایت جوملا , آموزش ایجاد دکمه برو به بالای صفحه در وبسایت جوملا , پوزیشن ماژول های قالب اسپورت وبسایت جوملا , سبک و فونت بندی قالب جوملا , نصب وبسایت آماده جوملا با داده های نمونه
 1. پشتیبانی قالب توسط پلکسا و همزمان کراس تک صورت می گیرد. سئوالات و پیشنهادات احتمالی خود در مورد قالب اسپورت را در انجمن پلکسا مطرح نمایید. پلکسا بلافاصله پاسخ خواهد داد و اگر سئوال فنی و خارج از دسترسی پلکسا باشد، پاسخ شما را از کراس تک گرفته و در انجمن پلکسا منتشر می کند.

برای مطالعه آفلاین این راهنما می توانید فایل راهنمای نصب قالب جوملا: قالب اسپورت را دانلود کنید

لینک مستقیم دانلود قالب رایگان جوملا: تمپلیت اسپورت

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.