راهنمای نصب قالب رویای سبز (Cleanlogic3) جوملا

رویای سبز یک قالب مدرن و حرفه ای است که برای وبسایت های جوملا توسط تیم طراحی کراس تک (crosstec) تهیه شده است.

این قالب در نسخه های رایگان و حرفه ای (pro) در دسترس می باشد. نسخه رایگان شامل مشخصاتی چون تنظیم سفارشی رنگ ها، اسلایدر و سایر مشخصات افزونه های تمپلیت نیست. تمامی این ویژگی ها در نسخه حرفه ای قالب موجود است و در نسخه حرفه ای می توانید لینک کپی رایت فوتر قالب را غیرفعال کنید.

نسخه پرو یا حرفه ای قالب را می توانید از پلکسا به آدرس https://easy.parastar.info درخواست نمایید.

مشخصات مورد نیاز: رویای سبز یک قالب مدرن و حرفه ای است که برای وبسایت های جوملا توسط تیم طراحی کراس تک (crosstec) تهیه شده است. قالب رویای سبز در نسخه های 2.5 یا 3.x و بالاتر جوملا قابل استفاده است. اگر قالب را در آخرین نسخه جوملا اجرا نکنید (برای مثال: جوملا نسخه 3.8.3 در زمان نوشتن این راهنما)، ممکن است نتیجه کار شما نامناسب بنظر برسد. این قالب برپایه چارچوب رایگان گانتری (Gantry Framework) نوشته شده است تا بهترین نتیجه را بگیرید و به شما در نگهداری و به روز کردن قالب کمک کند. بنابراین با به روز شدن چارچوب گانتری، قالب شما نیز به روز خواهد شد. برای سهولت کار، قالب همزمان آخرین نسخه فریم ورک گانتری را برای شما نصب خواهد کرد. قالب گانتری از سرور ما نصب خواهد شد و یک نسخه کاملا یکسان و دست نخورده از آخرین نسخه چارچوب در وبسایت گانتری می باشد. اگر فریم ورک گانتری در زمان نصب قالب برای شما نصب نشد، وبسایت خود را در مرورگر باز کنید و دستورالعمل لازم در صفحه اصلی وبسایت ظاهر خواهد شد که معمولا پیام نیاز به دانلود و نصب دستی آخرین نسخه از فریم ورک گانتری است. طریقه نصب و حذف قالب رویای سبز در زیر بحث شده است.

مشخصات مورد نیاز

قالب رویای سبز در نسخه های 2.5 یا 3.x و بالاتر جوملا قابل استفاده است. اگر قالب را در آخرین نسخه جوملا اجرا نکنید (برای مثال: جوملا نسخه 3.8.3 در زمان نوشتن این راهنما)، ممکن است نتیجه کار شما نامناسب بنظر برسد.

این قالب برپایه چارچوب رایگان گانتری (Gantry Framework) نوشته شده است تا بهترین نتیجه را بگیرید و به شما در نگهداری و به روز کردن قالب کمک کند. بنابراین با به روز شدن چارچوب گانتری، قالب شما نیز به روز خواهد شد. برای سهولت کار، قالب همزمان آخرین نسخه فریم ورک گانتری (http://gantry-framework.org) را برای شما نصب خواهد کرد.

قالب گانتری از سرور ما نصب خواهد شد و یک نسخه کاملا یکسان و دست نخورده از آخرین نسخه چارچوب در وبسایت گانتری می باشد. اگر فریم ورک گانتری در زمان نصب قالب برای شما نصب نشد، وبسایت خود را در مرورگر باز کنید و دستورالعمل لازم در صفحه اصلی وبسایت ظاهر خواهد شد که معمولا پیام نیاز به دانلود و نصب دستی آخرین نسخه از فریم ورک گانتری است.

طریقه نصب و حذف قالب رویای سبز در زیر بحث شده است.

نصب قالب

 1. ابتدا پکیجی که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج سازید (Extract کنید).
 2. به ادمین جوملا رفته و منوی Extension Manager و سپس Install را دنبال کرده و فایل قالب را نصب کنید.
 3. حال منوی مدیر قالب جوملا را باز کرده و قالب نصب شده را به قالب پیش فرض سایت خود تبدیل کنید
 4. اطمینان حاصل کنید که سایر متعلقات قالب مثل اسلایدر و فریم ورک گانتری نیز نصب شده باشد
 5. برای نصب اسلایدر به منوی مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و منوی ماژول (Modules) را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که ماژولی به نام Responsive Slide Show پابلیش شده باشد.
 6. برای چک فریم ورک گانتری، به مدیر افزونه جوملا (Extension Manager) رفته و وارد منوی مدیریت (Manage) شوید و سپس واژه gantry را سرچ کنید. بایستی در این لیست سه ورودی مرتبط با گانتری وجود داشته باشد.
 7. حالا وبسایت خود را در مرورگر باز کنید. بایستی یک وبسایت آماده با نوار منو در بالای آن ببینید. برای تکمیل نصب وبسایت رویای سبز خود، دستورالعمل زیر را ادامه دهید.

توجه: توجه داشته باشید که اگر بعد از نصب، قالب بخوبی نمایش نیافت، بایستی بطور مجزا فریم ورک گانتری را دانلود کرده و نصب کنید.

1- ابتدا پکیجی که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج سازید (Extract کنید). 2- به ادمین جوملا رفته و منوی Extension Manager و سپس Install را دنبال کرده و فایل قالب را نصب کنید. 3- حال منوی مدیر قالب جوملا را باز کرده و قالب نصب شده را به قالب پیش فرض سایت خود تبدیل کنید 4- اطمینان حاصل کنید که سایر متعلقات قالب مثل اسلایدر و فریم ورک گانتری نیز نصب شده باشد 5- برای نصب اسلایدر به منوی مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و منوی ماژول (Modules) را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که ماژولی به نام Responsive Slide Show پابلیش شده باشد. 6- برای چک فریم ورک گانتری، به مدیر افزونه جوملا (Extension Manager) رفته و وارد منوی مدیریت (Manage) شوید و سپس واژه gantry را سرچ کنید. بایستی در این لیست سه ورودی مرتبط با گانتری وجود داشته باشد. 7- حالا وبسایت خود را در مرورگر باز کنید. بایستی یک وبسایت آماده با نوار منو در بالای آن ببینید. برای تکمیل نصب وبسایت رویای سبز خود، دستورالعمل زیر را ادامه دهید.

نکته: توجه داشته باشید که همیشه جوملا، قالب و چارچوب گانتری وبسایت خود را به روز نگهدارید. نسخه های جدید قالب به صورت خودکار در ادمین جوملا اطلاع داده می شود. برای آگاهی از آخرین نسخه تمپلیت به دانلود سنتر پلکسا مراجعه کنید.

حذف قالب

اگر می خواهید قالب رویای سبز را از وبسایت خود حذف کنید، به مدیریت قالب (Extension Manager) جوملا رفته و از منوی تمپلیت (Templates) قالب دیگری را به عنوان قالب پیش فرض سایت خود انتخاب کنید.

سپس به مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و در منوی قالب Cleanlogic3 را جستجو کنید و تمامی ورودی های مرتبط با آن را حذف کنید. سپس واژه gantry را جستجو کرده و سه ورودی مرتبط با گانتری را نیز حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر قالب دیگر شما از فریم ورک گانتری استفاده می کند، این فریم را حذف نکنید.

اگر می خواهید قالب رویای سبز را از وبسایت خود حذف کنید، به مدیریت قالب (Extension Manager) جوملا رفته و از منوی تمپلیت (Templates) قالب دیگری را به عنوان قالب پیش فرض سایت خود انتخاب کنید. سپس به مدیریت افزونه (Extension Manager) جوملا رفته و در منوی قالب Baryonic را جستجو کنید و تمامی ورودی های مرتبط با آن را حذف کنید. سپس واژه gantry را جستجو کرده و سه ورودی مرتبط با گانتری را نیز حذف کنید. توجه داشته باشید که اگر قالب دیگر شما از فریم ورک گانتری استفاده می کند، این فریم را حذف نکنید

طریقه ساخت وبسایت

ماژول افقی ورود به سایت

برای اینکه فرم ورود به سایت (Login Form) را به صورت افقی در هدر وبسایت نمایش دهید، به منوی Extensions و مدیریت ماژول جوملا رفته، ماژول ورود به سایت مورد نظر را پیدا کرده و باز کنید. سپس در برگه تنظیمات پیشرفته (Advanced) ماژول در جعبه گزینه Alternative Layout گزینه horizontal را انتخاب کنید. برای این ماژول در قالب رویای سبز پوزیشن top-b را انتخاب کنید. حال ماژول را ذخیره و ببندید. نتیجه را در فرانت اند وبسایت خود مشاهده کنید.

این عمل موجب می شود که فرم ورود به سایت وبسایت جوملا به صورت افقی در سمت راست (چپ در وبسایت راست به چپ) لوگوی وبسایت ظاهر شود.

به همین شیوه می توانید ماژول جستجوی سایت (search) را در سمت راست (چپ در وبسایت های راست به چپ) لوگوی وبسایت و در یک خط با فرم ورود به سایت قرار دهید.

برای اینکه فرم ورود به سایت (Login Form) را به صورت افقی در هدر وبسایت نمایش دهید، به منوی Extensions و مدیریت ماژول جوملا رفته، ماژول ورود به سایت مورد نظر را پیدا کرده و باز کنید. سپس در برگه تنظیمات پیشرفته (Advanced) ماژول در جعبه گزینه Alternative Layout گزینه horizontal را انتخاب کنید. برای این ماژول در قالب رویای سبز پوزیشن top-b را انتخاب کنید. حال ماژول را ذخیره و ببندید. نتیجه را در فرانت اند وبسایت خود مشاهده کنید. این عمل موجب می شود که فرم ورود به سایت وبسایت جوملا به صورت افقی در سمت راست (چپ در وبسایت راست به چپ) لوگوی وبسایت ظاهر شود. به همین شیوه می توانید ماژول جستجوی سایت (search) را در سمت راست (چپ در وبسایت های راست به چپ) لوگوی وبسایت و در یک خط با فرم ورود به سایت قرار دهید

اسلایدر (فقط در نسخه پرو)

اسلایدر قالب رویای سبز اختصاصی این قالب بوده و فقط در نسخه پروفیشنال قالب موجود است. برای فعال کردن این اسلایدر، به مدیریت ماژول جوملا رفته و ماژول Responsive Slide Show را باز کنید و آن را پابلیش کنید. پوزیشن ماژول اسلایدر رویای سبز در پوزیشن showcase-a باید باشد. بعد از پابلیش کردن و مشخص کردن پوزیشن ماژول، ماژول را ذخیره و ببندید. حال سایت خود را در مرورگر باز کنید و تغییرات را مشاهده کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد طریقه نصب و سفارشی سازی اسلایدر رویای سبز، راهنمایی که در پکیج اختصاصی اسلایدر در فایل دانلود شده وجود دارد، را مطالعه کنید.

اسلایدر قالب رویای سبز اختصاصی این قالب بوده و فقط در نسخه پروفیشنال قالب موجود است. برای فعال کردن این اسلایدر، به مدیریت ماژول جوملا رفته و ماژول Responsive Slide Show را باز کنید و آن را پابلیش کنید. پوزیشن ماژول اسلایدر رویای سبز در پوزیشن showcase-a باید باشد. بعد از پابلیش کردن و مشخص کردن پوزیشن ماژول، ماژول را ذخیره و ببندید. حال سایت خود را در مرورگر باز کنید و تغییرات را مشاهده کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد طریقه نصب و سفارشی سازی اسلایدر رویای سبز، راهنمایی که در پکیج اختصاصی اسلایدر در فایل دانلود شده وجود دارد، را مطالعه کنید

بریدکرامب

در این قالب بریدکرامب (Breadcrumb) یکی از عناصر محوری است. گرچه می توانید آن را نادیده بگیرید، اما توصیه می شود که آن را به دیزاین وبسایت خود اضافه کنید. اگر می خواهید بریدکرامب را اضافه کنید، از منوی افزونه جوملا، به مدیر ماژول رفته و ماژول برید کرامب را باز کنید (همانند تصویر زیر):

 1. نمایش عنوان بریدکرامب را غیرفعال کنید
 2. پوزیشن ماژول را به ست کنید
 3. ماژول را پابلیش کنید
 4. ماژول را ذخیره کرده و وبسایت خود را تست کنید
در این قالب بریدکرامب (Breadcrumb) یکی از عناصر محوری است. گرچه می توانید آن را نادیده بگیرید، اما توصیه می شود که آن را به دیزاین وبسایت خود اضافه کنید. اگر می خواهید بریدکرامب را اضافه کنید، از منوی افزونه جوملا، به مدیر ماژول رفته و ماژول برید کرامب را باز کنید (همانند تصویر زیر): 1- نمایش عنوان بریدکرامب را غیرفعال کنید 2- پوزیشن ماژول را به ست کنید 3- ماژول را پابلیش کنید 4- ماژول را ذخیره کرده و وبسایت خود را تست کنید

ماژول با افکت سایه

اگر می خواهید ماژول ها دارای سایه ای در حاشیه خود باشند و بصورت برجسته نمایش یابند (مثل ماژول های دمو)، مراحل زیر را همانند تصویر طی کنید:

 1. از منوی افزونه های جوملا، زیر منوی ماژول را باز کنید
 2. ماژول مورد نظر را از مدیر ماژول جوملا باز کنید
 3. به برگه Advanced ماژول رفته و در تکست باکس Module Class Suffic عبارت shadow-box را وارد کنید
 4. ماژول را ذخیره کنید و تغییرات را در مرورگر مشاهده کنید.
 5. برای هر یک از ماژول های خود که می خواهید برجسته باشند، این مراحل را تکرار کنید.
اگر می خواهید ماژول ها دارای سایه ای در حاشیه خود باشند و بصورت برجسته نمایش یابند (مثل ماژول های دمو)، مراحل زیر را همانند تصویر طی کنید: 1- از منوی افزونه های جوملا، زیر منوی ماژول را باز کنید 2- ماژول مورد نظر را از مدیر ماژول جوملا باز کنید 3- به برگه Advanced ماژول رفته و در تکست باکس Module Class Suffic عبارت shadow-box را وارد کنید 4- ماژول را ذخیره کنید و تغییرات را در مرورگر مشاهده کنید. 5- برای هر یک از ماژول های خود که می خواهید برجسته باشند، این مراحل را تکرار کنید

رنگ بندی سفارشی (فقط در نسخه پرو)

تغییر رنگ های قالب و سفارشی کردن آن فقط در نسخه حرفه ای قالب رویای سبز در دسترس است. سفارشی کردن رنگ بندی قالب رویای سبز بسیار ساده و راحت است. فقط کافی است در مدیریت قالب جوملا، قالب رویای سبز را باز کرده و برگه Colors را بزنید. در این برگه رنگ های مورد نظر خود را ست کرده و قالب را ذخیره کنید.

بخاطر داشته باشید که تغییر بعضی از رنگ ها روی رنگ مابقی عناصر تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر رنگ ست شده در گزینه Link Color را تغییر دهید، رنگ پس زمینه دکمه ها نیز تغییر خواهد کرد (همچنین پیکان جابجایی اسلایدر نیز تغییر می کند).

تغییر رنگ های قالب و سفارشی کردن آن فقط در نسخه حرفه ای قالب رویای سبز در دسترس است. سفارشی کردن رنگ بندی قالب رویای سبز بسیار ساده و راحت است. فقط کافی است در مدیریت قالب جوملا، قالب رویای سبز را باز کرده و برگه Colors را بزنید. در این برگه رنگ های مورد نظر خود را ست کرده و قالب را ذخیره کنید بخاطر داشته باشید که تغییر بعضی از رنگ ها روی رنگ مابقی عناصر تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر رنگ ست شده در گزینه Link Color را تغییر دهید، رنگ پس زمینه دکمه ها نیز تغییر خواهد کرد (همچنین پیکان جابجایی اسلایدر نیز تغییر می کند). بهتر است طرح رنگ سایت خود را با توجه به رنگ صنفی و یا رنگ بندی مورد علاقه خود ست کنید. برای اینکار می توانید طرح رنگ های مختلفی که بطور استاندارد توصیه شده اند را استفاده کنید.

بهتر است طرح رنگ سایت خود را با توجه به رنگ صنفی و یا رنگ بندی مورد علاقه خود ست کنید. برای اینکار می توانید طرح رنگ های مختلفی که بطور استاندارد توصیه شده اند را استفاده کنید. ما استفاده از ابزار ایجاد رنگ به آدرس https://kuler.adobe.com/create/color-wheel/ را توصیه می کنیم. رنگ بندی خود را ایجاد کرده و به قالب اعمال کنید.

منو

 1. وقتی قالب را نصب می کنید، منو به طور خودکار فعال شده و بایستی پس از نصب منوی سایت خود را در مرورگر مشاهده کنید.
 2. برگه تنظیمات منو در قالب رویای سبز دارای ورودی های زیادی برای تنظیم منو می باشد و می توان از متن و تصویر و آیکون برای منوی خود استفاده کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد تنظیمات منو، توصیه می کنیم که دستنامه راهنمای گانتری را به آدرس زیر مطالعه کنید.
  راهنمای استفاده از فریم ورک گانتری
 3. برای تغییر منوی پیش فرض بالای وبسایت به اقلام منوی گرد و دایره ای، برگه menu را در تنظیمات قالب باز کرده و گزینه Simple Menu را فعال کنید.
وقتی قالب را نصب می کنید، منو به طور خودکار فعال شده و بایستی پس از نصب منوی سایت خود را در مرورگر مشاهده کنید. برگه تنظیمات منو در قالب رویای سبز دارای ورودی های زیادی برای تنظیم منو می باشد و می توان از متن و تصویر و آیکون برای منوی خود استفاده کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد تنظیمات منو، توصیه می کنیم که دستنامه راهنمای گانتری را به آدرس زیر مطالعه کنید. برای تغییر منوی پیش فرض بالای وبسایت به اقلام منوی گرد و دایره ای، برگه menu را در تنظیمات قالب باز کرده و گزینه Simple Menu را فعال کنید

سایر مشخصات قالب

در مدیر قالب جوملا، قالب رویای سبز را باز کنید. حال برگه Features را باز کنید:

 • می توانید هدر صفحه را فیکس کنید و گزینه Fixed Header On Page Scrolling را فعال کنید. بدین ترتیب در زمان بالا و پایین کرده صفحات سایت خود، منو در بالای صفحه ثابت می ماند (sticky menu) و یا می توانید این گزینه را غیر فعال کنید تا منو همراه با صفحه اسکرول شود و در بالای صفحه ثابت نماند.
 • می توانید دکمه برو به بالا (To Top) را فعال یا غیر فعال کنید. اگر فعال باشد، یک دکمه کوچک در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش می یابد که با کلیک کاربر، وب پیج به بالای صفحه برگردانده می شود.
 • سایر مشخصات قالب که در این برگه وجود دارد، از نامشان پیداست و می توانید تنظیم مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر گزینه ای برایتان مفهوم نبود، راهنمای گانتری را بخوانید.
در مدیر قالب جوملا، قالب رویای سبز را باز کنید. حال برگه Features را باز کنید: می توانید هدر صفحه را فیکس کنید و گزینه Fixed Header On Page Scrolling را فعال کنید. بدین ترتیب در زمان بالا و پایین کرده صفحات سایت خود، منو در بالای صفحه ثابت می ماند (sticky menu) و یا می توانید این گزینه را غیر فعال کنید تا منو همراه با صفحه اسکرول شود و در بالای صفحه ثابت نماند. می توانید دکمه برو به بالا (To Top) را فعال یا غیر فعال کنید. اگر فعال باشد، یک دکمه کوچک در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش می یابد که با کلیک کاربر، وب پیج به بالای صفحه برگردانده می شود. سایر مشخصات قالب که در این برگه وجود دارد، از نامشان پیداست و می توانید تنظیم مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر گزینه ای برایتان مفهوم نبود، راهنمای گانتری را بخوانید

پوزیشن ماژول ها

پوزیش ماژول های قالب های ارائه شده در پلکسا براساس پوژیشن های تعیین شده در فریم ورک گانتری است. برای آشنایی بیشتر با پوزیشن های قالب و طریقه ویرایش آنها، توصیه می شود راهنمای فریم ورک گانتری را مطالعه کنید.

هر یک از پوزیشن ها دارای هدف و طرح رنگ مخصوص خود است، هرچند می توانید روی بدنه اصلی وب پیج (کامپوننت محتوا) متمرکز شده و فقط برای صفحات مورد نیاز، پوزیشن ماژول اضافه کنید.

پوزیش ماژول های قالب های ارائه شده در پلکسا براساس پوژیشن های تعیین شده در فریم ورک گانتری است. برای آشنایی بیشتر با پوزیشن های قالب و طریقه ویرایش آنها، توصیه می شود راهنمای فریم ورک گانتری به آدرس را مطالعه کنید. هر یک از پوزیشن ها دارای هدف و طرح رنگ مخصوص خود است، هرچند می توانید روی بدنه اصلی وب پیج (کامپوننت محتوا) متمرکز شده و فقط برای صفحات مورد نیاز، پوزیشن ماژول اضافه کنید. این قالب بطور اکید از دستورالعمل پوزیشن ماژول گانتری تبعیت می کند و می توانید محل قرارگیری هر یک از ماژول های قالب رویای سبز را در آدرس زیر پیدا کنید

این قالب بطور اکید از دستورالعمل پوزیشن ماژول گانتری تبعیت می کند و می توانید محل قرارگیری هر یک از ماژول های قالب رویای سبز را در آدرس زیر پیدا کنید:

سبک و فونت بندی

قالب های ارائه شده در پلکسا از بوت استرپ تویتر پشتیبانی می کنند و می توانید برای سبک بندی و فونت (typography) به بوت استرپ متکی باشید. راهنمای تایپوگرافی هر قالب در منوی typography دمو آمده است، می توانید آن را در آدرس زیر مطالعه کنید:

http://parastar.info/demos/green/index.php/features/typography-styles

قالب های ارائه شده در پلکسا از بوت استرپ تویتر پشتیبانی می کنند و می توانید برای سبک بندی و فونت (typography) به بوت استرپ متکی باشید. راهنمای تایپوگرافی هر قالب در منوی typography دمو آمده است، می توانید آن را در آدرس زیر مطالعه کنید

نصب داده های آزمایشی (نسخه پرو)

می توانید این قالب را همراه با داده های آزمایشی (Sample Data) خریداری نمایید. قالب همراه با داده های آزمایشی که در پلکسا کیک استارتر (Kickstarter) نامیده می شود، یک وبسایت کامل از قبل آماده شده است که کلیه بخش های قالب تنظیم و آماده شده است. داده های آزمایشی شامل انواع منوها، فرم تماس (تهیه شده با فرم ساز بریزینگ فرم) و سایر ماژول ها است.

برای نصب کیک استارتر قالب رویای سبز به صورت زیر عمل کنید:

 • پکیج کیک استارتر رویای سبز را خریداری کنید
 • پکیج را در فضای هاستینگ خود کپی کرده و از حالت زیپ خارج کنید
 • بانک اطلاعاتی با نام دلخواه خود بسازید
 • بعد از آماده سازی بانک اطلاعاتی و کاربر بانک اطلاعاتی، شما آماده نصب وبسایت خود هستید
 • آدرس دامنه خود را در آدرس بار مرورگر تایپ کنید و سپس جلوی آن php را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید
 • آموزش روی صفحه را دنبال کنید و وبسایت خود را نصب کنید
 • بخاطر داشته باشید که به طور پیش فرض نام کاربری admin و رمز عبور test برای این قالب در نظر گرفته شده است، اگر با نام و رمز عبور پیش فرض نصب می کنید، بلافاصله در اولین اجرای ادمین سایت خود، رمز عبور را عوض کنید.
 • اگر کار را با موفقیت تمام کنید، وبسایتی دقیقا شبیه به دموی قالب سبز خواهید داشت.
می توانید این قالب را همراه با داده های آزمایشی (Sample Data) خریداری نمایید. قالب همراه با داده های آزمایشی که در پلکسا کیک استارتر (Kickstarter) نامیده می شود، یک وبسایت کامل از قبل آماده شده است که کلیه بخش های قالب تنظیم و آماده شده است. داده های آزمایشی شامل انواع منوها، فرم تماس (تهیه شده با فرم ساز بریزینگ فرم) و سایر ماژول ها است. برای نصب کیک استارتر قالب رویای سبز به صورت زیر عمل کنید:1 -پکیج کیک استارتر رویای سبز را خریداری کنید2- پکیج را در فضای هاستینگ خود کپی کرده و از حالت زیپ خارج کنید3- بانک اطلاعاتی با نام دلخواه خود بسازید4- بعد از آماده سازی بانک اطلاعاتی و کاربر بانک اطلاعاتی، شما آماده نصب وبسایت خود هستید5- آدرس دامنه خود را در آدرس بار مرورگر تایپ کنید و سپس جلوی آن kickstart . php را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید6- آموزش روی صفحه را دنبال کنید و وبسایت خود را نصب کنید7- بخاطر داشته باشید که به طور پیش فرض نام کاربری admin و رمز عبور test برای این قالب در نظر گرفته شده است، اگر با نام و رمز عبور پیش فرض نصب می کنید، بلافاصله در اولین اجرای ادمین سایت خود، رمز عبور را عوض کنید.8- اگر کار را با موفقیت تمام کنید، وبسایتی دقیقا شبیه به دموی قالب سبز خواهید داشت

نکات کلی

 • تمامی قالب های عرضه شده در پلکسا توسط سازمان کراس تک تهیه شده است و علت تغییر نام قالب ها این است که اسامی اورجینال قالب ها برای فارسی زبان ها بسختی حفظ می شود. زمانی که قالب را در وبسایت خود نصب می کنید، با نام اورجینال نصب می شود و به روزرسانی آن از سرور اصلی کراس تک صورت می گیرد.
 • قبل از تهیه و نصب قالب، بهتر است سایت نمایشی آن را به آدرس زیر مرور کنید و مشخصات قالب را بخوبی ببینید و سپس نسبت به انتخاب و نصب قالب اقدام کنید.

http://parastar.info/demos/green/

 • پشتیبانی قالب توسط پلکسا و همزمان کراس تک صورت می گیرد. سئوالات و پیشنهادات احتمالی خود در مورد قالب رویای سبز را در انجمن پلکسا مطرح نمایید. پلکسا بلافاصله پاسخ خواهد داد و اگر سئوال فنی و خارج از دسترسی پلکسا باشد، پاسخ شما را از کراس تک گرفته و در انجمن پلکسا منتشر می کند.

برای مطالعه آفلاین این راهنما می توانید فایل راهنمای نصب قالب جوملا: رویای سبز را دانلود کنید

لینک مستقیم دانلود قالب رایگان جوملا: تمپلیت رویای سبز

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.