آموزش تصویری و گام به گام جوملا

آموزش ساخت صفحه خطای سفارشی در جوملا

آموزش ساخت صفحه خطای سفارشی در جوملا

چگونه یک صفحه خطای سفارشی (Custom error pages) برای وبسایت جوملا بسازیم – آموزش گام به گام ساختن صفحه خطای سفارشی برای وبسایت جوملا, آموزش ساخت صفحه خطای (Custom error pages) سفارشی برای قالب جوملا

آیا می دانید صفحه خطا (error page) یک وبسایت چیست؟ زمانی که در وبسایت یک خطا رخ می دهد، این صفحه به نمایش در می آید. در جوملا از فایل templates/system/error.php برای رسیدگی به خطاهای مختلف وضعیت HTTP از جمله خطاهای "403 Forbidden"، "404 Not Found" و خطای "500 Internal Server" استفاده می شود. در این مقاله طریقه ساخت یک صفحه خطای 404 سفارشی با هدر و فوتر و امکان درج ماژول آموزش داده می شود.

ادامه مطلب: آموزش ساخت صفحه خطای سفارشی در جوملا

نمایش پیام های خطا و تذکرها در جوملا

طریقه نمایش پیام های خطا و تذکرها در جوملا

این امکان به صورت پیش فرض در جوملا تعبیه شده است و می توان خطاهای جوملا را دیداری کرد اما اگر بخواهیم خطای مربوط به هر بخش را در آن بخش مشاهده کنیم، بایستی کدهای مربوطه را اندکی ویرایش کنیم. به هر حال خطاها، اخطارها، تذکرها را می توان از هر کامپوننت، ماژول، پلاگین یا تمپلیت جوملا با استفاده از روش زیر نمایش داد

آیا می خواهید وبسایت خود را بهینه کنید؟ می خواهید خطاهای جوملا را ببینید و رفع کنید؟ این امکان به صورت پیش فرض در جوملا تعبیه شده است و می توان خطاهای جوملا را دیداری کرد اما اگر بخواهیم خطای مربوط به هر بخش را در آن بخش مشاهده کنیم، بایستی کدهای مربوطه را اندکی ویرایش کنیم. به هر حال خطاها، اخطارها، تذکرها را می توان از هر کامپوننت، ماژول، پلاگین یا تمپلیت جوملا با استفاده از روش زیر نمایش داد.

ادامه مطلب: نمایش پیام های خطا و تذکرها در جوملا

طریقه استفاده از custom fields جوملا

آموزش استفاده از فیلد سفارشی جوملا برای اضافه کردن URLهای هم کانون

راهنمای استفاده از فیلد سفارشی (Custom Fields) در جوملا – اضافه کردن URL کانونیکال - در طی انجام این رویه اگر URL صفحه خود را تغییر دهید، لازم است که فیلد هم کانون اضافه شده را به روزرسانی کنید تا با URL مقاله یکسان باشد. در غیر اینصورت صفحه 404 (404 page) یا سایر صفحات مختلف محتوا نمایش می یابد، بنابراین این عمل آسیب بیشتری به عملکرد سایت می زند تا نبود لینک های هم کانون

در این مقاله به صفحه ویرایشگر مقاله جوملا یک فیلد جدید اضافه کرده و از محتوای فیلد به عنوان خروجی یک لینک کانونی (canonical link) در هد صفحه در نمای مقاله استفاده می کنیم.

گاهی اوقات لینک های هم کانون که جوملا به صورت خودکار اضافه می کند، بخاطر بد عمل کردن حذف می شوند، بنابراین در این مقاله راه حل بدیلی برای این مشکل معرفی می شود که لینک ها را هم کانون می کند.

ادامه مطلب: طریقه استفاده از custom fields جوملا

ریدیرکت URL ها به حروف کوچک

طریقه ریدیرکت دائمی تمامی URL های وبسایت به حروف کوچک

بطور ایده آل بهتر است که تمامی وب آدرس ها یا URLهای یک وبسایت به حروف کوچک باشند، اما موارد پیش می آید که ممکن است سایت شما با ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک ایندکس شود که به نوبه خود موجب مشکلاتی در موتورهای جستجوگر (search engines) می شود

آیا می دانید URL چیست؟ آیا لینک نوشتن با حروف بزرگ با لینک نوشتن با حروف کوچک تفاوت دارد؟ URL حروف بزرگ بهتر است یا حروف کوچک؟ بطور ایده آل بهتر است که تمامی وب آدرس ها یا URLهای یک وبسایت به حروف کوچک باشند، اما موارد پیش می آید که ممکن است سایت شما با ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک ایندکس شود که به نوبه خود موجب مشکلاتی در موتورهای جستجوگر (search engines) می شود.

ادامه مطلب: ریدیرکت URL ها به حروف کوچک

طریقه صحیح رفع خطاهای وب سایت

طریقه صحیح رفع خطاهای وب سایت

وبسایت جملا با مسائلی از قبیل صفحه خالی، فرم های به هم ریخته، خطاهای PHP و غیره مواجه میشود

آیا یک وبمستر یا مدیر سایت هستید؟ گاهی با خطاهایی در لودینگ وبسایت خود مواجه می شوید؟ آیا با صفحه سفید مرگ (White Screen of Death) روبرو شده ایدآیا با صفحه سفید مرگ (White Screen of Death) روبرو شده اید؟ خطاهای PHP یا JavaScript PHP یا JavaScript در صفحه وبسایت خود مشاهده می کنید؟ زمان بارگذاری jQuery با مشکل مواجه هستید؟ درست است، همه وبمسترها و مدیر سایت ها گاهی با خطاهایی مواجه می شوند که مجبور به اشکال زدایی و رفع خطا هستند.

ادامه مطلب: طریقه صحیح رفع خطاهای وب سایت

عضویت در خبرنامه پلکسا

در صورت تمایل ایمیل خود را وارد کنید و تازه های پلکسا را از طریق ایمیل دریافت کنید. خبرنامه الکسا هفته نامه بوده و حاوی جدیدترین مطالب و نشریات پلکسا است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.