آموزش حذف جزئیات مولف و تاریخ انتشار از بالای مقالات جوملا

زمانی که برای وبسایت جوملا مقاله ای می نویسم یا برای بلاگ جوملا پستی منتشر می کنیم، به طور پیش فرض بخش جزئیات در بالای مقاله ظاهر می شود. این بخش جزئیات شامل نام نویسنده مقاله، دسته، تاریخ انتشار و تعداد بازدید است.

جوملا, قالب جوملا, ساید بار جوملا, پوزیشن جوملا, ماژول جوملا, کامپوننت جوملا, نصب جوملا, ویرایش قالب جوملا, قالب ریسپانسیو, ایجاد پوزیشن ماژول جدید,

انتخاب نمایش یا عدم نمایش این جزئیات به انتخاب مدیر سایت بستگی دارد. ممکن است به سادگی غیر فعال شوند اگر نویسنده یک نفر باشد یا در وبلاگ ها که نویسنده متعددی دارند ممکن است این اطلاعات حفظ شود. ممکن است بخواهید یکی از این جزئیات را غیر فعال کنید مثلا بازدید را احتیاج نداشته باشید یا تاریخ ایجاد، تاریخ ویرایش را بجای تاریخ انتشار درج کنید. اگر مقاله ای امروز نوشته شود و ده روز بعد منتشر شود، تاریخ ایجاد و انتشار متفاوت خواهد بود. اگر بعد از انتشار مقاله ای متوجه غلط املایی یا گرامری شویم و آن را تصحیح کنیم، تاریخ ویرایش تغییر می کند و ممکن است این مطلوب نباشد.

از جاهای مختلفی می توان این تنظیمات را تعدیل کرد و آنچه که مد نظر است در بخش جزئیات مقاله منتشر کرد.

غیرفعال کردن بخش مشخصات مقاله در تنظیمات عمومی جوملا

این عمل در آدرس زیر انجام می شود:

Global Configuration -> Articles (in the Components column) -> Article tab (scroll down) 

می توان از تنظیمات بخش Global Configuration جوملا استفاده کرده و پیکربندی پیش فرض تمامی مقالات موجود و مقالات بعدی را اصلاح کرد. بخاطر داشته باشید که تنظیمات انجام شده در برگه Options مقاله و یا آیتم منو بر این تنظیمات اولویت داشته و تنظیمات این بخش را لغو و رونویسی می کنند.

جوملا, قالب جوملا, ساید بار جوملا, پوزیشن جوملا, ماژول جوملا, کامپوننت جوملا, نصب جوملا, ویرایش قالب جوملا, قالب ریسپانسیو, ایجاد پوزیشن ماژول جدید,

گزینه های این صفحه به قرار زیر است:

Position of Article Info:
انتخاب محل نمایش جزئیات مقاله – می توان جزئیات مقاله را در بالای مقاله، نیمی در بالا و نیمی در پایین و یا در انتهای مقاله نمایش داد.
Show Category:
در اینجا مشخص می کنیم که آیا دسته مقاله در بخش جزئیات مقاله نمایش یابد یا خیر.
Link Category:
با فعال کردن این گزینه، نام دسته مقاله به لینک به آن دسته تبدیل می شود و با کلیک نام دسته مقاله کل مقالات موجود در آن دسته نمایش می یابد.
Show Parent:
اگر دسته مقاله دارای دسته والد باشد، می توان از طریق این گزینه نمایش دسته والد را فعال یا غیر فعال کرد.
Link Parent:
این گزینه نام دسته والد را لینک کرده و در بالای دسته درج می کند که بتوان لیست مقالات موجود در دسته والد را دید.
Show Author:
اگر بخواهیم نام نویسنده مقاله نمایش یابد، این گزینه را فعال کرده و نام کاربری که لاگین کرده و مقاله را ایجاد کرده است، نمایش می یابد.
Link Author:
می توان این گزینه را فعال کرد تا مخاطبان سایت بتوانند روی نام نویسنده کلیک کرده و به صفحه تماس نویسنده مقاله بروند. اگر قرار باشد از این گزینه استفاده کنید، ابتدا بایستی در کامپوننت Contact برای نویسنده یک صفحه تماس ایجاد کنید.
Show Create Date:
این گزینه برای نمایش تاریخ ایجاد مطلب است. اگر فعال شود، تاریخ ایجاد نمایش داده می شود حتی اگر در آن تاریخ منتشر نشده باشد.
Show Modify Date:
فعال کردن این گزینه موجب نمایش تاریخ آخرین ویرایش مقاله و تغییرات آن می شود.
Show Publish Date:
این گزینه برای نمایش تاریخ انتشار مطلب استفاده می شود. تاریخ روزی است که مطلب منتشر شده است.

اگر هیچیک از این گزینه ها فعال نشود، بخش جزئیات از بالای مقاله ناپدید می شود و هیچ جزئیاتی نمایش نمی یابد.

غیر فعال کردن جزئیات انتشار مقاله در سطح آیتم منو

برای اینکار باید از مدیریت منوی جوملا، به آیتم منو رفته و آن را باز کنیم. در برگه option می توان این تنظیمات را پیکربندی کرد. آیتم منو می تواند از نوع مقاله منفرد یا بلاگ دسته یا لیست دسته باشد. به برگه Options رفته و گزینه های نمایش یافته در زیر را تنظیم کنید:

می توان این تنظیمات را در حالت Use Global رها کرد و تنظیمات مورد نظر را در بخش تنظیمات مقاله Global Settings برای همه مقالات و پست ها انجام داد یا به طور انفرادی برای هر یک از مقالات و منوها تنظیم کرد.

تنظیمات انجام شده در این قسمت بر تنظیمات موجود در Global Settings جوملا اولویت دارد و آنها را لغو می کند.

غیرفعال کردن انتشار جزئیات مقاله در سطح مقاله

زمان ایجاد مقاله و در مدیر مقاله جوملا می توان این تنظیمات را به طور فردی انجام داد. برای اینکار به برگه Options رفته و جزئیات نمایش یافته مقاله را تنظیم کنید. این تنظیمات بر تنظیمات انجام شده در سطح منو و درسطح تنظیمات عمومی جوملا اولویت دارد.

سیاست تنظیم انتشار جزئیات مقالات در سطح سایت

بخاطر داشته باشید که بهترین راه برای کنترل این تنظیمات در سطح وب سایت پیکربندی عمومی (Global Configurations) جوملا است. تنظیماتی که در سطح پیکربندی عمومی جوملا انجام می شود توسط تنظیمات انجام شده در سطح منو یا مقاله لغو و رونویسی می شود. اگر بخواهیم با انتشار هر مقاله تمامی این تنظیمات را تکرار کنیم هم زمانبر است و هم مستعد اشتباه.

مدیریت تنظیمات مقاله به صورت انفرادی کاری چالش انگیز است، پس بهتر است تنظیمات را در سطح سایت و در پیکربندی عمومی جوملا انجام دهیم.

سفارشی کردن قالب پروتواستار

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.