آموزش انتقال برچسب های صفحه به پایین صفحه قالب پروتواستار جوملا

زمانی که برای مقالات یا دسته های وبسایت جوملا برچسب تعریف می کنیم، جوملا به طور پیش فرض این برچسب ها (تگ ها) را به صورت افقی در بالای مقاله و زیر عنوان صفحه می چیند. اگر برای مقالات خود برچسب تعریف کرده اید اما در صفحات وب ظاهر نمی شوند، بایستی در تنظیمات مقاله بخش تنظیمات عمومی جوملا (Global Configuration) نمایش برچسب را فعال کنید.

جوملا, قالب جوملا, ساید بار جوملا, پوزیشن جوملا, ماژول جوملا, کامپوننت جوملا, نصب جوملا, ویرایش قالب جوملا, قالب ریسپانسیو, ایجاد پوزیشن ماژول جدید,

اگر بخواهیم این برچسب ها در پایین مقاله نمایش داده شود، بایستی یک رونویسی تمپلیت (Template Override) برای فایل Articles ایجاد کرده و فراخوان PHP برچسب ها را به پایین صفحه ببریم.

در نسخه های جوملای زیر 3.2 بایستی رونویسی تمپلیت به صورت دستی انجام شود. اما در نسخه های بالاتر می توان رونویسی و اورراید را در مدیر قالب جوملا انجام دهید.

طریقه انتقال برچسب ها به انتهای پست در وبسایت جوملا

1- ابتدا به مدیر قالب جوملا (Extensions -> Template Manager) رفته و قالب پروتواستار جوملا را باز کنید.

2- برگه Create Overrides را باز کنید. روی com_content -> article کلیک کنید. این عمل یک فایل رونویسی ایجاد کرده و در پوشه html دایرکتوری تمپلیت جوملا می گذارد. یک کادر سبز در بالای صفحه مرورگر ظاهر شده و موفقیت رونویسی را اعلان می کند.

3- حال به برگه Editor برگشته و فایل html -> com_content -> article -> default.php را کلیک کنید. فایل default.php برای ویرایش باز خواهد شد.

4- کد زیر را در حدود اواسط این فایل پیدا کنید:

<?php if ($params->get('show_tags', 1) && !empty($this->item->tags)) : ?>
    <?php $this->item->tagLayout = new JLayoutFile('joomla.content.tags'); ?>
    <?php echo $this->item->tagLayout->render($this->item->tags->itemTags); ?>
<?php endif; ?>

5- این کدها را یا برش دهید (ctrl+X) و یا کپی کرده (ctrl+C) و متن اصلی را با استفاده از /* پس از هر <?php و */ قبل از هر ?> به کامنت تبدیل کنید.

6- حال به پایین فایل رفته و خطوط کد کپی یا کات شده را قبل از خط کد زیر درج کنید:

<?php echo $this->item->event->afterDisplayContent; ?> </div>

7- فایل را با زدن دکمه Save یا Save & Close در بالای صفحه ذخیره کنید و ببندید.

اگر این مراحل را بطور صحیح انجام داده باشید، حالا برچسب ها (tags) بایستی در پایین مقاله ظاهر شوند.

سفارشی کردن قالب پروتواستار

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.