آموزش باز گذاشتن ساید بار جوملا حتی زمانی که ماژولی در آن باز نیست

در قالب پروتو استار جوملا، پیکربندی به شکلی است که ستون محتوای اصلی سایت با توجه به وجود ماژول در پوزیشن های کناری (چپ و راست) بزرگ یا کوچک می شود. این بدین معنی است که اگر هیچ ماژولی به ستون سمت چپ (position-8) یا ستون سمت راست (position-7) قالب تخصیص نیافته باشد، ستون میانی یا ستون محتوای اصلی عریض شده و کل صفحه را می پوشاند اما اگر به هر یک از ستون های کناری ماژولی اختصاص یافته باشد، ستون وسط کوچکتر شده و فضای کافی برای ستون کناری باز می کند.

در مواقعی ممکن است لازم باشد که فضای ستون کناری باز بماند، حتی اگر هیچ ماژولی به آن اختصاص نیافته باشد. اینکار ممکن است بخاطر زیبایی صفحه باشد زیرا تغییر فضای محتوا از یک صفحه به صفحه دیگر موجب افت زیبایی وبسایت می شود.

برای اینکار می توانید یک ماژول از نوع Custom HTML ساخته اما محتوایی برایش تعریف نکنید. سپس نمایش تیتر ماژول را غیر فعال کرده و در پوزیشن -8 یا پوزیشن-7 بگذارید تا ستون چپ یا راست باز بماند. انتخاب پوزیشن 7 یا پوزیشن 8 بستگی به این دارد که می خواهید ستون خالی در سمت راست یا سمت چپ محتوای اصلی باشد.

در قالب پروتو استار جوملا معمولا برای ماژول های پوزیشن-7 رنگ پس زمینه و شعاع حاشیه ست می شود. می توان برای این ماژول خالی تعریف شده یک نام کلاس در کادر Module Class Suffix تعریف کرد و سپس در فایل استایل شیت سفارشی خود کد زیر را قرار داد:

.emptypos7mod {
  background-color: transparent;
  border: none;
  border-radius: 0px;
  box-shadow: none;
  min-height: 0px;
  padding: 0;
  margin: 0;
}

این استیل موجب می شود که رنگ پس زمینه، حاشیه، شعاع گوشه های ماژول، ارتفاع و پدینگ خاص تعریف شده برای ماژول های قالب پروتواستار جوملا اعمال نشود و تنها فضای خالی در پوزیشن نمایش یابد.

سفارشی کردن قالب پروتواستار

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.