طریقه کپی گرفتن و نامگذاری تمپلیت پروتواستار

جوملا یک سیستم مدیریت محتوا است. زمانی که جوملا را نصب می کنیم، به طور پیش فرض تمپلیت پروتواستار با چند قالب دیگر نیز نصب می شود. اغلب توصیه می شود که اگر می خواهید از تمپلیت پروتواستار استفاده کنید و آن را به دلخواه خود ویرایش و سفارشی کنید، بهتر است که تمپلیت را ابتدا کپی کرده و تغییر نام دهید، سپس به عنوان قالب پیش فرض جوملا تعیین کنید.

توجه: اگر در مدیریت قالب جوملا دکمه Duplicate را بزنید، اینکار موجب کپی و تغییر نام فایل های تمپلیت نمی شود. بلکه فقط یک استیل جدید در بانک اطلاعاتی ایجاد می شود.

فایده کپی کردن قالب پروتواستار جوملا و تغییر نام آن چیست؟

به دلایل متعددی کپی کردن و تغییر نام قالبی که برای وبسایت جوملا استفاده می شود، جزء عملکرد برتر در توسعه وب است:

  • اگر از فایل های اورجینال قالب پروتواستار که با جوملا نصب می شود استفاده کنیم، در زمان آپدیت جوملا رونویسی شده و تغییرات از بین می رود (به جز فایل های css جدید یا رونویسی های قالب)
  • زمانی که از کپی قالب پروتواستار استفاده می شود، زمان به روز رسانی نسخه جوملا، ویرایش های دلخواه انجام شده از بین نمی رود
  • می توان به قالب نام جدیدی داد که با نام سایت یا حرفه و کسب و کار مربوطه متناظر باشد

مراحل کپی کردن قالب جوملا 3

روی دکمه Copy Template کلیک کنید تا پنجره پاپ آپ مربوطه باز شود. نام جدیدی برای قالب انتخاب کنید (نباید خالی رها شود) و در جعبه متن مربوطه تایپ کنید سپس دکمه Copy Template را بزنید.

مرحله اول

از طریق مدیر قالب جوملا (Extensions -> Template Manager: Style) صفحه استیل را باز کرده و روی نام قالبی که می خواهید کپی کنید، کلیک کنید. کلیک روی نام قالب باعث باز شدن صفحه سفارشی کردن قالب جوملا می شود

مرحله دوم

روی دکمه Copy Template کلیک کنید تا پنجره پاپ آپ مربوطه باز شود. نام جدیدی برای قالب انتخاب کنید (نباید خالی رها شود) و در جعبه متن مربوطه تایپ کنید سپس دکمه Copy Template را بزنید.

اگر با یک برنامه کلاینت FTP مثل CuteFTP یا فایل منیجر کنترل پنل هاستینگ خود به ساختار دایرکتوری جوملا نگاه کنید، حالا یک پوشه جدید با نام قالب جدید اضافه شده است. این یک کپی از تمامی فایل ها و فلدرهایی است که در قالب اورجینال وجود دارد.

با استفاده از این روش کپی قالب، فایل templateDetails.xml قالب جدید شما به طور خودکار ادیت شده و نام قالب جدید را منعکس می کند.

برای اینکه ویرایش های شما در اجرای سایت دیده شوند، بایستی کپی جدید قالب را به عنوان قالب پیش فرض سایت انتخاب کنید.

مرحله سوم

تمامی ویرایش های دلخواه و سفارشی جدید از قبیل ویرایش چیدمان فایل index.php، ایجاد پوزیشن سفارشی جدید، ویرایش یا ایجاد فایل استایل شیت و تنظیم رنگ بندی پس زمینه و متن قالب همگی در قالب جدید انجام می شوند.

مواردی که باید در زمان کپی کردن قالب جوملا بخاطر داشت

چندین نکته وجود دارد که بایستی در زمان کپی و پیاده سازی قالب جدید جوملا به خاطر داشت:

  1. همیشه بهتر است در شروع ویرایش قالب جوملا اینکار را انجام داد و یک نسخه کامل جدید از قالب اورجینال ایجاد کرد
  2. زمان اجرای قالب جدید ممکن است با خطاهایی مواجه شوید که می تواند به علت مسیر فایل هایی باشد که اضافه کرده اید و هنوز به قالب اورجینال اشاره دارند
  3. وقتی جوملا را به روز رسانی می کنید، این قالب جدید آپگرید نخواهد شد. این هم خوب و هم بد است. سفارشی سازی ها از بین نخواهد رفت، اما مزیت رفع خطا و تغییرات امنیتی که در قالب اورجینال ایجاد می شود، در کپی قالب اعمال نمی شود

سفارشی کردن قالب پروتواستار

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.