طریقه تخصیص ماژول به یک صفحه در لیست یا بلاگ دسته

بطور کلی، در جوملا می توان ماژول را به صفحاتی تخصیص داد که دارای آیتم منو هستند. اگر بخواهید ماژول فقط در یک وب پیج از مقالات دسته ای که منوی لیست دسته (Category List Menu) یا بلاگ دسته (Category Blog Menu) برای آن ساخته اید، ظاهر شود؛ منوی منفرد خاصی برای آن صفحه در مدیر منوی جوملا پیدا نمی کنید که ماژول را در برگه Menu Assignment به آن تخصیص دهید.

اگر در برگه اختصاص ماژول به منو، ماژول را به منویی از نوع لیست دسته یا بلاگ دسته تخصیص دهید، ماژول در تمامی مقالات آن دسته ظاهر خواهد شد. اما این ممکن است چیزی نباشد که مد نظر شماست.

اگر بخواهید ماژول تنها در یک صفحه از سایت نمایش یابد، دو راه برای انجام اینکار وجود دارد. رویکرد اول استفاده از { loadposition custommodule } است. رویکرد دیگر ایجاد یک منو برای آن صفحه خاص است. اما هنوز می توانید مقاله را به یک دسته اختصاص داده و مقاله را در منوی لیست دسته یا منوی بلاگ دسته ببینید؛ در عین حال در برگه تخصیص منوی مدیر ماژول ظاهر می شود و می توانید آن را برای نمایش ماژول تیک بزنید.

اگر بخواهید ماژول تنها در یک صفحه از سایت نمایش یابد، دو راه برای انجام اینکار وجود دارد. رویکرد اول استفاده از  است. رویکرد دیگر ایجاد یک منو برای آن صفحه خاص است. اما هنوز می توانید مقاله را به یک دسته اختصاص داده و مقاله را در منوی لیست دسته یا منوی بلاگ دسته ببینید؛ در عین حال در برگه تخصیص منوی مدیر ماژول ظاهر می شود و می توانید آن را برای نمایش ماژول تیک

روش اول: استفاده از نمایش ماژول در درون مقاله

برای استفاده از این روش بایستی ابتدا اطمینان حاصل کنید که پلاگین Content - Load Modules در مدیر پلاگین به آدرس Extensions -> Plugin Manager فعال است. اگر پلاگین غیرفعال است، آن را فعال کنید.

زمانی که در جوملا ماژول می سازید، در ستون سمت چپ مدیر ماژول گزینه ای برای انتخاب پوزیشن نمایش ماژول وجود دارد که بصورت لیست کشویی بوده و از ماژول های قالب انتخاب می کنید. راه دیگر تایپ کردن یک نام منحصر به فرد در تکست باکس انتخاب پوزیشن است. نام پوزیشن بایستی کاملا منحصر باشد و با پوزیشن های تعریف شده قبلی تداخل نداشته باشد.

بعد از ساخت ماژول و تعریف یک پوزیشن منحصر برای آن، مقاله را باز کرده و در محلی که می خواهیم ماژول نمایش یابد، کد زیر را وارد می کنیم:

{ loadposition customposition }

این کد در جایی از مقاله تایپ می شود که قرار است ماژول نمایش یابد. بایستی customposition را با نام منحصری که برای پوزیشن ماژول تعریف کرده اید، عوض شود. اگر می خواهید شیوه نمایش ماژول را ویرایش و سبک دهی کنید، در مدیر ماژول در برگه Advanced تکست باکس Module Class Suffix یک کلاس به ماژول تخصیص داده و سپس در استیل شیت سبک مورد نظر را برای کلاس تعریف می کنیم.

زمانی که مقاله در مرورگر بارگذاری می شود (front-end)، کروشه و کد فوق نمایش نمی یابد، بلکه محتوای ماژول مربوطه نمایش می یابد.

از آنجایی که این یک نام دلخواه و منحصر است، ماژول در جای دیگری ظاهر نخواهد شد، بلکه فقط در مقاله ای ظاهر می شود که این خط کد در آن درج شده است.

این گزینه برای زمانی مناسب است که بخواهیم ماژول را در جایی داخل مقاله درج کنیم، اما برای زمانی که بخواهیم ماژول در پوزیشن های استاندارد از قبل تعریف شده ظاهر شود، مناسب نیست.

روش دوم: استفاده از منوی جدید برای مقاله ای با ماژول خاص

اگر بخواهیم می توانیم یک منوی جدید ایجاد کنیم که جزء گروه منوی اصلی (Main menu) نبوده، بنابراین در منوی اصلی سایت ظاهر نمی شود. سپس یک آیتم منو به صورت single article برای مقاله مورد نظر در این منو می سازیم. در این صورت منوی مورد نظر در برگه انتخاب منوی مدیر ماژول ظاهر می شود و همانند هر آیتم منوی دیگری می توان ماژول را به آن اختصاص داد.

در این حالت مقاله در منوی بلاگ دسته یا لیست دسته ظاهر می شود و همزمان ماژول اختصاصی خود را نمایش می دهد. یعنی چه مقاله از طریق منوی بلاگ باز شود و یا از منوی اصلی خودش، ماژول تنها در این مقاله ظاهر خواهدشد.

سفارشی کردن قالب پروتواستار

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.