آموزش جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت (JavaScript) زبان برنامه نویسی HTML و وب است. برنامه نویسی موجب می شود که کامپیوترها کاری را انجام دهند که از آنها می خواهیم. یادگیری جاوا اسکریپت آسان است. ماژول آموزشی پرستار به شما کمک می کند جاوا اسکریپت را از پایه تا پیشرفته یاد بگیرید. این ماژول ترجمه آخرین نسخه جاوا اسکریپت یعنی نسخه ECMAScript است که در ژوئن 2015 منتشر شده است. برای اجرای عملی مثال ها یا مطالعه متن انگلیسی آموزش، می توانید به وب سایت w3school.com مراجعه کنید.

تذکر مهم: پیش فرض ما در این آموزش این است که شما با پایه های html و CSS آشنایی دارید، حداقل در سطح مقدماتی.

مثال های فصل

هر فصل این ماژول دارای حداقل یک مثال است. برای اجرای مثال می توانید کد مثال را در یک برنامه ویرایشگر متن تایپ یا کپی کرده و سپس با پسوند html ذخیره کنید. سپس فایل را اجرا کنید. در اینجا یک نمونه از برنامه های جاوا اسکریپت آمده است که تاریخ و ساعت سیستم را اعلان می کند.

یادگیری با مثال خیلی بهتر از یادگیری حفظی است. بنابراین سعی کنید مثال ها را اجرا کنید و با توجه به زمینه ای که در html و CSS دارید، تغییراتی در برنامه مثال ایجاد کرده و با آن بازی کنید، تا مهارت تلفیق زبان های سه گانه و بنویسی را فراگرفته و تقویت کنید. برای مثال، در مثال قبلی متن نمایش ساعت را دو برابر کرده و به رنگ قرمز نمایش می دهیم.

بهرحال جاوا اسکریپت یکی از سه زبان وب نویسی است که هر برنامه نویس و سازنده سایت باید بداند. این سه زبان عبارتند از:

1- HTML که محتوای صفحات وب را تعیین می کند.

2- CSS که ظاهر و چیدمان صفحات وب را مشخص می کند.

3- JavaScript که به صفحات وب رفتار می بخشد و رفتار آنها را تعیین می کند.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا