چگونه پست مهمان بنویسیم

نوشتن پست مهمان در پلکسا – وبسایت پرستار

این روزها نوشتن پست مهمان در دنیای وب جایی برای خود باز کرده است و بلاگرها و توسعه دهندگان وب با اهداف و مقاصد مختلف به نوشتن پست مهمان می پردازند. اما هدف شما از نوشتن پست مهمان چیست؟ هدف پلکسا از قبول پست مهمان چیست؟ چه نوع محتوایی برای پست مهمان مورد قبول است؟ چگونه پست مهمان بنویسیم؟

در این مقاله می خوانیم:

شرایط یک پست مهمان خوب

1- پست مهمان بایستی به یک نتیجه و برآیند برسد نه به صفحه خانه وبسایت شما

پلکسا قالب بندی پست مهمان را به نویسنده تفویض کرده است اما اکثر تازه کارها نمی دانند مخاطبانی که از پلکسا جذب می کنند را باید به کجا هدایت کنند و معمولا لینک صفحه خانه خود را قرار می دهند و جالبتر اینکه عده ای لینک مقاله ای که به عنوان پست مهمان از سایت خود کپی کرده اند را قرار می دهند. اما چرا؟ مخاطبی که از پلکسا به سایت خود هدایت می کنید بایستی نتیجه و برآیندی برای شما داشته باشد نه فقط یک بازدید!

2- پست مهمان باید شما را به عنوان متخصص حوزه معرفی کند

آیا فقط به خاطر یک بک لینک پست مهمان می نویسید؟ عمر بک لینک پست مهمان چقدر است؟ آیا مطلبی که به عنوان پست مهمان می نویسید در حوزه تخصص شما هست؟ آیا مخاطبان پلکسا برای آن مطلب به سایت مراجعه می کنند؟ بهتر است در زمان نوشتن پست مهمان به این مسئله دقت داشته باشیم که می توانیم از طریق نوشتن مطالب کیفی و مناسب، خود را به عنوان صاحبنظر حوزه محتوا معرفی کنیم و برای آینده بنیان های کسب و کاری قدرتمند را بسازیم.

3- پست مهمان نباید به صورت یک لینک صغیر باشد

محتوایی که به عنوان پست مهمان سابمیت می کنیم آیا باید یک مقاله منفرد و بدون لینک به موضوعات مشابه باشد؟ آیا نوشتن تنها یک پست و گرفتن یک بک لینک به سئو سایت و بلاگ ما کمک می کند؟ محتوایی که در سایت های میزبان منتشر می کنیم را باید از طریق لینک های داخلی و محتوای مشابه حمایت کنیم تا بتوانیم در حوزه موضوع جایی برای خود باز کنیم و شیره سئو مقاله پست مهمان را به سایت خود بکشیم. در غیر اینصورت فقط یک مقاله به سایت مقصد اضافه کرده ایم و تعدادی از مخاطبان کلمات کلیدی خود را به آن سایت هدایت کرده ایم.

4- پست مهمان باید نتیجه 10 ساله داشته باشد نه 10 ساعتی

نتیجه نوشتن پست مهمان به صورت تجمعی خود را نشان می دهد. وقتی در طی 10 سال در مورد یک موضوع در وبسایت ها و وبلاگ های مختلف مطلب بنویسیم، آن موضوع و محتوا به تریدمارک نویسنده تبدیل می شود و مخاطبان زیادی را به کانون و مرکز فعالیت نویسنده هدایت می کند و برآیند عالی به همراه خواهد داشت. بنابراین برنامه ریزی بلند مدت داشته باشید، خود را در پست مهمان معرفی کنید و لینک به صفحه معرفی خود را قرار دهید.

5- پست های مهمان بایستی بخشی از یک استراتژی محتوای لنگری باشد

متن لنگر همان متنی است که برای نوشتن لینک به پست خود استفاده می کنید. انتخاب متن لنگر لینک برای رتبه گرفتن در موتورهای جستجوگر بسیار مهم است. همه می دانیم یک بک لینک مرتبط می تواند به بالا رفتن رتبه کلمات کلیدی پست در سایت یا بلاگ ما کمک شایانی بکند. به شرط آنکه محتوای پست مهمان، متن لینک های برگشت به سایت ما و کلمات کلیدی پست مقصد هماهنگ و مرتبط باشند و با نوشتن پست های متعدد یک موضوع را کاملا پوشش دهیم.

چرا می خواهیم پست مهمان بنویسیم؟

کسانی که به نوشتن پست مهمان می پردازند دلایل مختلفی دارند. شما چرا؟ از علل رایج نوشتن پست مهمان می توان به موارد زیر اشاره کرد. بنابراین اگر شامل شما هم می شود، ویژگی های لازم پست مهمان را در نظر داشته باشید:

 1. معرفی خود به عنوان صاحبنظر یک حوزه محتوا
 2. بدست آوردن بازدید کننده و مشتری
 3. ساخت بک لینک برای وبسایت یا وبلاگ
 4. تبدیل شدن به یک نویسنده فری لنسر و کسب درآمد
 5. معرفی کالا یا خدمات خود برای فروش

بنابراین بایستی هدف خود از نوشتن پست مهمان را قبل از شروع نگارش بدانیم. اگر می خواهید در بازار تهیه محتوا و کانتنت مارکتینگ جایی برای خود باز کنید بهتر است بیوگرافی خود را در مطلب بگذارید. اگر به دنبال بک لینک هستید، متن لنگر و کلمات کلیدی خود را در پست استفاده کنید و به مقصد مناسبی در وبسایت خود هدایت کنید.

آیا می دانید نویسنده پست چگونه مشخصات سیستم خود را پیدا کنیم در حال حاضر از پلکسا ماهیانه 9 میلیون تومان دستمزد می گیرد و به عنوان یک نویسنده پاره وقت برای سایت های طرف قرارداد پلکسا محتوا تهیه می کند؟ اما هنوز همدیگر را از نزدیک ملاقات نکرده ایم!

چگونه پست مهمان بنویسیم

اگر می خواهید پست مهمان بنویسید بایستی شرایط زیر را داشته و لحاظ کنید.

انتشار پست مهمان در وبسایت پلکسا – چگونه پست مهمان خوب بنویسیم
 • ذهنیت خود را مشخص کنید: شما به دلیلی می خواهید پست مهمان بنویسید، پس دلیل خود را دقیقا مشخص کنید. سپس تمام تلاش خود را به سمت همان هدف هدایت و متمرکز کنید. نکته در اینجا نوشتن استراتژیک است.
 • سایت مناسب مطلب خود را مشخص کنید: بعد از نوشتن پست خود، سایت مقصد را به درستی پیدا کنید. آیا پلکسا یک وبلاگ اشتراک محتوای فنی در حوزه کامپیوتر و توسعه وب برای انتشار مطلب مربوط به فروش خوراک دام مناسب است؟
 • وضعیت جاری سایت مقصد و مشخصات و دستورالعمل نگارش پست مهمان را به دقت بخوانید. بدین ترتیب از انتشار مطلب خود اطمینان حاصل خواهید کرد.
 • موضوع مناسبی برای نوشتن انتخاب کنید. اگر قرار است برای پلکسا مطلب بنویسید، بهتر است در حوزه کامپیوتر، توسعه وب و برنامه نویسی باشد حتی اگر می خواهید بک لینک به سایت فروش خوراک دام داشته باشید. می توانید متن لنگر لینک خود را مثلا کمک تکنولوژی یا برنامه نویسی به تولید خوراک دام انتخاب کنید و مخاطبان را به سایت خود هدایت کنید
 • پست خود را پیگیری کنید: کپی کردن یک مطلب و سابمیت برای انتشار کافی نیست. بایستی پست خود را پیگیری کنید، محتوای مشابه سابمیت کنید و تعداد پست های خود را زیاد کنید و بین آنها لینک داخلی ایجاد کنید تا به نتیجه برسید
 • مشخصات مورد نیاز برای نوشتن پست مهمان را رعایت کنید. پستی بنویسید که مسئولین سایت مقصد بلافاصله دست به کار شده و آن را منتشر کنند و لینک داخلی به آن بدهند.

مشخصات یک پست خوب

چگونه پست مهمان بنویسیم. پست مهمان چه شرایطی دارد. چه کسی پست مهمان می تواند بنویسید

یک پست خوب و نتیجه بخش بایستی شرایط زیر را حداقل داشته باشد:

 • مخاطب خود را بشناسید. قبل از شروع به نوشتن پست مخاطب مطلب و محتوای خود را بخوبی بشناسید و مناسب آنها مطلب بنویسید
 • برای پست خود یک عنوان جذاب بنویسید. عنوان مقاله است که مخاطب را جذب می کند. اگر عنوان مقاله یا پست جذاب نباشد، احتمالا مخاطب زیادی جذب نخواهد کرد.
 • محتوای پست را تقسیم بندی کنید و تیترهای داخلی ایجاد کنید. کلمه کلیدی مورد نظر خود را در تیترهای اول و دوم محتوا استفاده کنید
 • از قدرت لیست ها و شماره گذاری و بالت استفاده کنید. محتوای خود را خلاصه کرده و به صورت لیست ارائه کنید
 • از تصاویر، ویدیو و مولتی مدیا در مقاله خود استفاده کنید
 • اصول سئو و بهینه سازی را در پایان رعایت کنید و مخاطب مورد نظر خود را جذب کنید.
پست مهمان باید چه شرایطی داشته باشد و چگونه پست مهمان بنویسیم

پست های مورد قبول پلکسا

اگر می خواهید برای پلکسا پست بنویسید و پست مهمان در پلکسا داشته باشید، موارد زیر را رعایت کنید:

 • پلکسا وبلاگ اشتراک محتوا در مورد کامپیوتر، توسعه وب و برنامه نویسی می باشد. پلکسا پست هایی را قبول می کند که در این رابطه باشد و از پذیرش پست های نامرتبط معذور است.
 • پست های ارسالی بایستی حداقل اصول سئو و بهینه سازی را رعایت کرده باشد. بنابراین پست شما بایستی حداقل 450 کلمه باشد، شامل عکس و ویدیو و مولتی مدیا باشد. اورجینال بوده و قبلا جایی منتشر نشده باشد.
 • پست های ارسالی بایستی اورجینال باشد و قبلا در وبسایت ها و وبلاگ های دیگر منتشر نشده باشد. اگر محتوای مورد نظر برای پوشش کلمات کلیدی خاص یا محصول خاصی است، بهتر است قبل از ارسال به پلکسا پارافریز شود و با متن بازی کرده و روند مطلب تغییر داده شود. بدین ترتیب گوگل پلکسا و وبسایت مرجع را پنالتی نخواهد داد.
 • علاوه بر تکمیل فرم پست مهمان، مطلب خود را به صورت یک فایل زیپ ارسال کنید. محتوای پست را به صورت فایل میکروسافت ورد تهیه کرده و همراه با مولتی مدیا در یک فایل زیپ ارسال کنید.
 • اگر مقاله خود را کد نویسی کرده و آماده کرده باشید زودتر منتشر خواهد شد.

توجه داشته باشید که پلکسا محتوای ارسالی را به دقت بررسی و سرچ می کند. از ارسال مطالب تکراری و کپی اجتناب کنید. اگر قصد دارید سایت یا محصول خود را از طریق پلکسا معرفی کنید یا به دنبال بک لینک برای محتوای غیر فنی خود هستید، مقاله ای در مورد تکنولوژی مورد استفاده در شاخه کاری خود بنویسید. مثلا اگر قرار است لباس بافتنی معرفی کنید مقاله ای در مورد تکنولوژی خودکار بافت لباس بنویسید و بک لینک سایت خود را در آن قرار دهید. مطلبی که در مورد بافتنی باشد در پلکسا منتشر نخواهد شد.

اگر تصور می کنید معرفی محصول شما در پلکسا به عملکرد سایت یا فروشگاه شما کمک خواهد کرد، بهتر است با مدیریت پلکسا تماس گرفته و درخواست تبلیغ در سایت بکنید. بدین ترتیب برآیند بهتری خواهید داشت.

اطمینان داشته باشید که گروه فنی پلکسا کلیه پست های مهمان ارسالی را مطالعه و بررسی می کند. اگر پست شما منتشر نشده یا پاسخی از طرف پلکسا دریافت نکرده اید به منزله غیرقابل قبول بودن مطلب ارسالی بدانید و سعی کنید مطلب جدیدی در رابطه با تکنولوژی کامپیوتر، ویندوز، اندروید، برنامه نویسی، توسعه وب و تهیه وبسایت ارسال نمایید.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.