مروری بر راهکارهای موفقیت در زندگی

راهکارهای موفقیت در زندگی

نویسنده: علیرضا اسلامی. موسس و مدیر موسسه اسرار معماری کیهان با شماره ثبت 220 مستقر در شیراز

سلام دوستان

تا حالا شده با خودتون فکر کنید که چرا خیلی از آدمها توی فقر زندگی می کنن؟ چرا خیلی از آدمها سلامت نیسن از نظر روانی دائم با خودشون در گیر هستن. چرا برعکس  این خیلیها آدمهای کمی هم  هستن که خیلی زیاد خوشبختن ، پول زیاد ، خانه های خوب ، ماشین های خوب  و عای ، در امد پایدار ، سلامتی زندگی راحت و خیلی چیزای دیگه رو دارن؟

شاید جالب باشه که اگر شما جزء این دسته افراد نباشین ممکنه در مورد این افرادقضاوتهای جالبی بکنید. آقا اینها که از راه درست ثروتمند نشدن. آقا اینا کلاه بردارن،

راز بزرگ زندگی( کاخ فرصتها)

اینها همشون خون آدمایی مثل ما رو تو شیشه کردن تا به اینجا رسیدن. اینها احتمالا قضاوتهاییه که ممکنه افراد کم درامد بکننن. نمیخوام بگم همه افراد پول دار سالم هستن. این یه وقعیته که بعضی از افراد هم از راه نامشروع به ثروت رسیدن که خوب البته این هم مشکلات خودش رو داره. کسی که کلاه برداری میکنه همیشه باید استرس رو شدن دستش رو داشته باشه که نکنه بگیرنش و به زندان بیفته. کسی که از راه رانت و دزدی به اموالی میرسه خیلی زود هم اون رو از دست میده تازه اگه هم نده بدون تردید یه زندگی شاد و خوب رو تجربه نمیکنه.

اما شاید براتون جالب باشه اونی که همه چیز توی زندگی داره و زندگی سالم و راحتی رو پشت سر می گذاره چجوری تونسته به ثروت برسه. بیاین یه مثال ساده بزنیم. اقای بیل گیتس رو که احتمالا همه شما می شناسین برای اونایی که نمیشناسن میگم . ایشون موسس شرکت مایکروسافته که بزرگترین شرکت تولید نرم افزارهای سیستم عامل مثل ویندوز و همینطور نرم افزار های جانبیه. سرمایه ایشون به قدری زیاده که اگر شما بابالاترین در امد دولتی که مثلا فرض بگیریم حدود 30 میلیون در ماه باشه و در شرایطی که اصلا از این پول برای مخارج استفاده نکنید یعنی بگیرید و پس انداز کنید 400 هزار سال طول میکشه که به سرمایه بیل گیتس برسید. خیلی جالبه نه؟ جالبتر هم میشه و قتی بدونید که همه این سرمایه فقط و  فقط از طریق خدمت رسانی انجام شده و با یه تحول بزرگی که در صنعت کامپیوتر ایجاد کرد تونست به این سرمایه دست پیدا کنه. هنوز قسمت جالب ماجرا مونده بیل گیتس پسر یه کشاورزه که اصلا و ابدا آدم پول داری نبوده و در یه روستای کوچیک هم زندگی میکرده.

سوال اینجاست: چطور امکان داره؟ شاید بگید خوب اون توی امریکاست و اونجا جای پیشرفت هست و اینجا محدودیت داره اما واقعا یه کم فکر کنید. آیا توی آمریکا آدمهای دیگه زندگی نمیکنن؟ آیا این فرصت فقط برای یه نفر ایجاد شده؟ آیا همه تونستن به این سرمایه برسن؟ وقتی میگیم اونجا محدودیت نداره معناش اینه که همه یا حداقل بیشتر مردم بتونن به این سرمایه و یا حداقل به نصفش برسن. اما اینطور نیست. اونجا هم مثل هم مملکت خودمون آدمهای خیلی زیادی از فقر رنج میبرن. بزرگترین انجمنهای کمک به خود که به اسم ua معروفه توی کشور امریکا برگزار میشه و این نشون میده که اونجا هم آدمهای فقیر کم نیستن.

باز هم سوال: آیا توی مملکت ما آدم پول دار نیست؟ منظورم آدم ثروتمندیه که از راه درست هم کسب درامد میکنه. مثل آقای فتاحی عزیز مدیر عامل شرکت امرسان که از یه ایده یخچال فریزر با حداقل امکانات کارش رو شروع کرد و بعد از کلی مسائل و مشکلات به هدفش رسیده یا آقای برزگر صاحب هتل سنتی بوانات که از اتاق خونه خودش برای جذب توریست استفاده کرد. آیا اینها آدمهای موفق نیستن؟ ایا آقای هاکوپیان و شرکتش یه شرکت موفق نیست؟ آیا آقای ابراهیمیان صاحب شرکت غزال ( دایتی ) یه آدم موفق به حساب نمیاد؟  آیا خیلی دیگه از فتاحی ها و برزگر ها و ابراهیمان ها موفق نیستن؟ وقتی میگی اینجا محدودیته یعنی باید برای همه باشه. پس چرا بعضی از افراد میتونن و ثروتمند میشن و به اهدافشون میرسن ولی خیلی ها نه.عرض می کنم خدمتتون.اولین مسئله اینه که اونها میدونن دقیقا چی میخوان.

یه موضوع رو باید بگم که در پست قبل فراموش شده. عنوان کاخ فرصتها برگرفته از کتاب موفقیت اقای گری کریکه که بنیان گذار تکنیک قدرتمند "ای اف تی "هست و ما در اینده در مورد این تکنیک هم صحبت هایی می کنیم

و اما ادامه: در بحث قبل گفتیم که فرصتها برای همه برابر و یکسانه و فرقی نمی کنه شما در ایران زندگی می کنید یا در یه کشور دیگه و حتی فرقی نمیکنه که شما توی یه روستا هستید یا شهر بزرگ در هر صورت شما یه فرصت برابر دارید برای اینکه بتونید رشد کنید...

 

دوم این که در جمله آخر گفتیم که افراد موفق میدونن چی میخوان. این موضوع مربوط به بحث هدف گذای می شه که در آینده مطلب کامل اون رو در همین وب لاک منتشر می کنیم.

اما واقعا دونستن اینکه ما چی میخوایم چقدر کمک میکنه به اینکه ما بتونیم به موفقیت برسیم؟ اجازه بدید یه مثال بزنم: وقتی وارد یه سوپر مارکت میشید یه موضوع قطعا قبل از ورود مشخص شده. اینکه شما برای خرید به سوپر مارکت میرید و میدونید برای خرید چه چیزی میرید. مثلا شما میخواین یه شوینده یا خوراکی بخرید یا شاید چندتا کالای متفاوت در هر صورت از قبل متوجه این هستید که باید سفارشتون رو اماده کنید. ممکنه وقتی وارد سوپر مارکت میشید توی انتخاب برند کالا مردد باشید و نیاز به تصمیم داشته باشید و یا راهنمایی بگیرید ولی میدونید که مثلا شوینده میخواین. اگر بدون در نظر گرفتن سفارش وارد یه سوپرمارکت بشید هاج و واج و سردر گم هستید و اگه فروشنده بپرسه که چه چیزی می خواین شما با جمله نمیدونم چی میخوام اون بنده خدا رو هم گیج میکنید.

این موضوع در مورد کائنات هم به همین شکل اتفاق می افته یعنی شما از قبل باید سغارشتون رو اماده کنید و بدونید دقیقا چه چیزی میخواین. معمولا وقتی میرید و وارد یه سوپر مارکت میشید کاری که انجام میدین اینه که در مورد کالایی که میخواین سفارش بدین اطلاعات گیر میارید یا اینکه اطلاعات رو از قبل اماده کردید. مثلا میدونید که شامپوی فلان برند رو به علت فلان مزایا باید سفارش بدید چون میدونید این دقیقا چیزیه که میخواین. اگر ندونید که کدوم برند این مزایا رو داره توی همون سوپر مارکت از فروشنده اطلاعات می گیرید یا به کاتولوگ برند مراجعه می کنید. این موضوع خیلی ساده نشون میده که شما برای سفارش ساده حتما اطلاعات جمع می کنید که دقیقا به خواسته خودتون برسید. اگه شما به داروخانه برید و یه نسخه همره داشته باشید ممکنه مسئول داروخانه یکی از دارو ها رو نداشته باشه و بگه مشابه این دارو دارم اونوقت ممکنه شما مشابه رو نخرید یا اگر بخرید احتمالا رضایت شما رو جلب نمیکنه . چرا؟ چون دقیقا خواسته شما نیست.

اینهمه توضیح برای این بود که بگیم وقتی خواسته شما مشخص باشه شما 80 درصد مسیر رو رفتین. فقط باید سفارش بدین

تفاوتی وجود داره برای دریافت سفارش از سوپر مارکت و جهان هستی . تفاوت در پرداخت هزینه اس. درست متوجه شدید به دست آوردن هر چیزی قطعا هزینه داره چه در سوپر مارکت و چه در کائنات. اما نوع هزینه متفاوته. شاید دلتون بخواد یه کم به من بخندین من این حق رو بهتون میدم چون چیزی که میخوام بگم برای کسانی که با قانون کائنات آشنا نیستن احتمالا خنده داره. پس بخندین ولی لطفا بعد از خنده حتما فکر کنید. هزینه دریافت سفارش ما از کائنات احساس خوبه. جالبه نه؟

  • خیلی از افراد میگن وقتی به این پول رسیدم خوشحال می شم
  • وقتی این خونه رو به دست آوردم به اسایش می رسم
  • وقتی به این رابطه رسیدم حالم خوب میشه
  • وقتی این بیماری خوب شد من میتونم بخندم

اما نکته اینجاست که تا زمانی که نتونی حس خود رو خوب کنی احساس خوب سراغ شما نمیاد. داشتن همه این چیزایی که گفتم و همه چیزایی که موجبات خوشحالی شما رو فرهم می کنه برای ایجاد حس بهتره. قانون کائنات قانون یکی بده صد تا بگیره.  یه احساس خوب رو به کائنات بفرست و صدتا احساس خوب تحویل بگیر

میدونم و قبول دارم که تو شرایط سخت خیلی سخته که آدم بتونه حس خوب داشته باشه. حالا به من میگید من چک دارم طلبکار پشت در خونه رو ول نمیکنه چطور حس خوب داشته باشم؟

ما در مورد این موضوع بیشتر صحبت میکنیم. حالا شما نظرات خودتون رو ارسال کنید. هر سوالی داشته باشید میتونید بپرسید و یا اگه تجربه ای توی مورد دارید برای ما عنوان کنید.

تا قسمت بعد .....................برای مطالعه ادامه بحث لطفا به وب سایت اسرار معماری کیهان مراجعه فرمایید.

نویسنده: آرش (علیرضا اسلامی)

توجه: مالکیت این مقاله در اختیار موسسه اسرار معماری کیهان می باشد. این مقاله توسط آقای علیرضا اسلامی از وبسایت اسرار معماری کیهان نگارش شده است و پلکسا هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت و سقم آن ندارد.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.