× به انجمن پلکسا خوش آمدید!
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. سئوالات عمومی و فنی خود را بپرسید. در بحث ها مشارکت کنید و در اداره این انجمن به پلکسا کمک کنید.
تازه وارد عزیز خیر مقدم ما را بپذیرید و امیدواریم دوباره شما را ببینیم
پایدار باشید - پلکسا

نقش افزونه الکسا در ارتقای رتبه الکسا

بیشتر
2 سال 7 ماه قبل #10 توسط maral
سلام وقت همگی بخیر
آیا واقعا نصب افزونه الکسا در مرورگر روی رتبه الکسا تاثیر دارد؟ در حال حاضر نصب افزونه الکسا روی کدام مرورگر بهتر است و بیشترین تاثیر را بر رتبه الکسا دارد. :huh:

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
2 سال 7 ماه قبل #11 توسط easy
سلام مارال عزیز
نقش افزونه الکسا در رتبه وبسایت مورد مناقشه زیادی است و الکسا مدعی است که اطلاعات ترافیک وب سایت ها را تنها از طریق افزونه جمع آوری نمی کند. اینکه وجود افزونه الکسا در رتبه الکسا نقش داشته باشد بطور قاطع تایید نشده است. اما طبق تجربه وبمسترها و صاحبان سایت ها این مسئله واضح است. عکس زیر مربوط به عملکرد همین وب سایت است. ترافیک دامنه اصلی حدود سه برابر ترافیک ساب دامنه حاضر است، اما گزارش الکسا به صورت زیر است: در مورد مرورگر مرجح، الکسا تنها برای گوگل کروم افزونه اختصاصی دارد و برای مرورگرهای دیگر افزونه به صورت شخص ثالث است. بنابراین در حال حاضر بنظرم بهترین گزینه گوگل کروم است.
پيوست:

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
2 سال 7 ماه قبل #12 توسط maral
من متوجه نشدم. مگر رتبه الکسا چطور تعیین می شه؟ نقش افزونه مرورگر الکسا بر ترافیک وبسایت چیه؟ چطوریه که ساب دامنه با ترافیک کمتر تو محاسبات الکسا درصد بیشتری دارد؟ لطفا توضیح بدید رتبه الکسا چطور تعیین می شود.
متشکرم

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
2 سال 7 ماه قبل #13 توسط easy
علت بالا بودن درصد در تصویر فوق این است که مطالب این ساب دامنه بیشتر با رتبه الکسا و توسعه وب ارتباط دارد. مخاطبان این مطالب معمولا کسانی هستند که رتبه الکسا وب سایت خود را پیگیری می کنند. یعنی بیشتر مخاطبان افزونه الکسا را نصب کرده اند. بنابراین مطلبی که مورد استفاده کسانی باشد که در امر توسعه وب و سئو هستند، به احتمال بیشتری افزونه الکسا را نصب کرده اند. بنابراین به بهبود رتبه الکسا کمک می کند.
در مورد طریقه تعیین رتبه الکسا، مطلب زیر نقل قول از وب سایت الکسا می باشد و ترجمه آن اینجا ارائه می شود:

تخمین ترافیک و رتبه الکسا براساس رفتار جستجوی وب افراد در پنل داده جهانی الکسا است که یک نمونه از تمامی کاربران اینرتنت است. رتبه ترافیک الکسا براساس داده های ترافیکی است که در طی سه ماهه گذشته در پنل داده الکسا ثبت شده است. رتبه ترافیک الکسا برای دامنه سطح اول (دامنه اصلی) محاسبه می شود و برای صفحات یک دامنه یا ساب دامنه های آن رتبه محاسبه نمی شود مگر اینکه صفحه اصلی آن به عنوان خانه یک سایت شخصی تشخیص داده شود، همانند وبلاگ ها یا وبسایت هایی که در بلاگ اسپات یا سایر سرویس های وبلاگ وجود دارد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد طریقه محاسبه رتبه الکسا لینک زیر را مطالعه کنید:
easy.parastar.info/index.php/alexa/6-how-does-alexarank-work

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.156 ثانیه

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.