× به انجمن پلکسا خوش آمدید!
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. سئوالات عمومی و فنی خود را بپرسید. در بحث ها مشارکت کنید و در اداره این انجمن به پلکسا کمک کنید.
تازه وارد عزیز خیر مقدم ما را بپذیرید و امیدواریم دوباره شما را ببینیم
پایدار باشید - پلکسا

غیرفعال کردن کورتانا (Cortana)

بیشتر
2 سال 2 ماه قبل #33 توسط aman
سلام
چگونه اپلیکیشن Cortana را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم؟ چرا کورتانا رم و CPU زیادی مصرف می کند؟
سپاس

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
2 سال 2 ماه قبل #34 توسط easy
aman عزیز
اپلیکیشن کورتانا یکی از برنامه های ویندوز 10 است. این اپلیکیشن برای جستجوی لوکال و وب استفاده می شود. می توان کورتانا (Cortana) را مخفی کرده یا غیر فعال کرد.
مخفی کردن کورتانا (Cortana)
برای مخفی کردن کورتانا کافی است روی کادر جستجوی کورتانا در نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10 راست کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Hide را انتخاب کنید. این عمل باعث می شود که جعبه جستجوی نوار ابزار ویندوز 10 مخفی شود.
غیرفعال کردن کورتانا (Cortana)
برای غیرفعال کردن کامل کورتانا، ابتدا مدیر وظیفه (Windows Task manager) ویندوز 10 را باز کنید. سپس روی پروسه کورتانا در ستون نام کلیک راست کرده و گزینه Open file location را بزنید. این عمل شما را به پوشه کورتانا می برد، اما خود فایل کورتانا را نشان نمی دهد. پوشه را باز کرده و فایل SearchUI.exe را پیدا کنید. حال روی این فایل کلیک راست کرده و گزینه Properties را بزنید.
در دیالوگ مشخصات فایل که باز می شود، به برگه Security بروید. در پایین این دیالوگ دکمه Advanced را کلیک کنید. در دیالوگ جدیدی که باز می شود، د رخط دوم متن این دیالوگ روبروی Owner لینک آبی رنگ Change را بزنید. در دیالوگی که باز می شود، در بخش Enter the object name to select نام کامیپوتر خود را وارد کنید. نام کامپیوتر همان نامی است که در زمان لاگین به ویندوز 10 نمایش می دهد. سپس دکمه Check Names در سمت راست همان کادر را بزنید. اگر نام را درست وارد کرده باشید، نام در تکست باکس ظاهر می شود. حال دکمه Ok را زده و دیالوگ را ببندید. کلیه دیالوگ های باز را ببندید.
حال مجددا از فایل SearchUI.exe کلیک راست و گزینه Properties را بزنید. سپس در برگه Security دکمه Advanced را زده و وارد پنجره جدید ظاهر شده بشوید. در بخش Permissions کلیه ورودی ها غیر از Administrator را با زدن دکمه Remove حذف کنید.
سپس به مدیر وظیفه (Windows Task manager) ویندوز 10 برگشته و کورتانا (Cortana) را غیر فعال (End task) کنید. ممکن است یکبار مجددا ظاهر شود. دوباره End task را بزنید. بدینطریق کورتانا (Cortana) ویندوز 10 غیرفعال شده و دفعه بعدی که سیستم خود را روشن کنید، بالا نخواهد آمد.
مقاله ای با شرح مفصل و تصاویر نمایانگر مراحل این راهنما بزودی در وبلاگ پلکسا منتشر خواهد شد و لینک آن در همین پست معرفی خواهد شد.
راهنما را اجرا کرده و نتیجه را نیز به ما اطلاع دهید.
كاربر(ان) زير تشكر كردند: aman

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
2 سال 2 ماه قبل #35 توسط aman
توضیحات عالی بود. یه کم تو اجرا کردنش سخت بود. کاش تصویر هم بذارید. در هر صورت ممنون از مطلب خوبتون
موفق باشید

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
2 سال 2 ماه قبل #36 توسط easy
aman عزیز
خوشحالیم که رضایت شما جلب شده است. برای مطالعه بیشتر و راهنمای تصویری غیرفعال کردن کورتانا (Cortana) در ویندوز 10 می توانید مقاله های زیر را مطالعه کنید:

کورتانا چیست؟

غیرفعال کردن کورتانا (Cortana)

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.112 ثانیه

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.