هفت تکنیک زنده نگهداشتن محتوای خوب

وبسایت به سازگاری و تطبیق با تغییرات نیاز دارد. محتوای وبسایت را بایستی زنده نگهداشت. وبسایتی که سازگار نباشد، وبسایتی است که در حال مردن است. اینترنت خیلی سریع در حال تغییر است و لحظه ای که بهینه سازی وبسایت خود را متوقف کنید، مرگ تدریجی وبسایت شروع می شود و از رقابت عقب می مانید.

وبسایت به سازگاری و تطبیق با تغییرات نیاز دارد. محتوای وبسایت را بایستی زنده نگهداشت. وبسایتی که سازگار نباشد، وبسایتی است که در حال مردن است. اینترنت خیلی سریع در حال تغییر است و لحظه ای که بهینه سازی وبسایت خود را متوقف کنید، مرگ تدریجی وبسایت شروع می شود و از رقابت عقب می مانید.

اگر وبسایت بطور فعال با ماهیت تغییر سریع وب سازگار نشود، درجا خواهد زد و رشد نخواهد کرد و بله، حتی کسل کننده خواهد شد. محتوای وبسایت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

لازم نیست ذکر شود که محتوا بخش مهمی از موفقیت بازاریابی دیجیتال است. اما محتوا، زمانی که منتشر شد، سفر کهنه شدن را شروع می کند. یک محتوای کهنه یک محتوای مرده است، محتوای سبز کمتر دچار کهنگی و مرور زمان می شود. به این همه کتابی فکر کنید که در طی 100 سال گذشته منتشر شده است، اما تنها کسری از آنها امروزه خوانده می شود. وبسایت نیز تابع همین قاعده است.

در تصویر زیر لیستی از کتاب های برتر سال های گذشته آمده است، چند تا از این کتاب ها را خوانده اید یا نام آنها را شنیده اید؟

لازم نیست ذکر شود که محتوا بخش مهمی از موفقیت بازاریابی دیجیتال است. اما محتوا، زمانی که منتشر شد، سفر کهنه شدن را شروع می کند. یک محتوای کهنه یک محتوای مرده است. به این همه کتابی فکر کنید که در طی 100 سال گذشته منتشر شده است، اما تنها کسری از آنها امروزه خوانده می شود. وبسایت نیز تابع همین قاعده است.

همین قاعده در مورد فیلم ها مصداق دارد. تعدادی از فیلم ها به کلاسیک تبدیل شده و نسل به نسل گشته است. اما این تعداد خیلی معدود است و معمولا فیلم هایی با محتوای همیشه سبز هستند.

اینترنت هنوز در دوران طفولیت خود است و زوال محتواهای بی کیفیت خیلی سریع رخ می دهد. متاسفانه کاری در این مورد نمی توان کرد. هرچند اقداماتی وجود دارد که می توان توسط آنها از کهنگی و مرگ تدریجی مقالات و پست های منتشر شده پیشگیری کرد. در اینجا هفت تکنیک جلوگیری از کهنگی محتوا و زنده نگهداشتن محتوای سایت و ارزش آوری آن ارائه شده است.

محتوای خود را همیشه سبز کنید. محتوای خود را در قالب ها و شکل های مختلف تهیه کنید و مرتب به روزرسانی کنید<br/>محتوای خود را بهینه سازی کنید. از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید که شانس جستجوی بالاتری دارند.<br/>محتوای خود را لینک کنید. بهتر است در محتوای جدید به محتوای قدیمی تر خود لینک بزنید. بدین ترتیب شانس یافت شدن محتوای قدیمی را افزایش دهید.<br/>محتوای خود را ریدیرکت کنید. در صورت تغییر ساختار وبسایت و یا حین بهینه سازی مطلبی را حذف کردید، آن را ریدیرکت کنید.<br/>محتوای خود را تغییر قالب دهید. اگر محتوایی دارید که در محدوده زمانی خاصی ترافیک بالایی داشته است، قالب آن را عوض کرده و مجددا منتشر کنید.<br/>محتوای خود را به روز و ریفرش کنید. بعضی مطالب قدیمی تنها به ریفرش کردن نیاز دارند. بروزرسانی محتوا موجب افزایش عمر آن می شود.<br/>محتوای خود را جایگزین کنید. گاهی بروزرسانی کردن برای محتوای قدیمی کافی نیست. بنابراین آن را جایگزین کنید. با مدیای جدید تزیین کنید و مطالب تازه به آن اضافه کنید.

هفت تکنیک جلوگیری از کهنه شدن و مرگ نامحسوس محتوای وبسایت

  1. محتوای خود را همیشه سبز کنید. محتوای خود را در قالب ها و شکل های مختلف تهیه کنید و مرتب به روزرسانی کنید
  2. محتوای خود را بهینه سازی کنید. از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید که شانس جستجوی بالاتری دارند.
  3. محتوای خود را لینک کنید. بهتر است در محتوای جدید به محتوای قدیمی تر خود لینک بزنید. بدین ترتیب شانس یافت شدن محتوای قدیمی را افزایش دهید.
  4. محتوای خود را ریدیرکت کنید. در صورت تغییر ساختار وبسایت و یا حین بهینه سازی مطلبی را حذف کردید، آن را ریدیرکت کنید.
  5. محتوای خود را تغییر قالب دهید. اگر محتوایی دارید که در محدوده زمانی خاصی ترافیک بالایی داشته است، قالب آن را عوض کرده و مجددا منتشر کنید.
  6. محتوای خود را به روز و ریفرش کنید. بعضی مطالب قدیمی تنها به ریفرش کردن نیاز دارند. بروزرسانی محتوا موجب افزایش عمر آن می شود.
  7. محتوای خود را جایگزین کنید. گاهی بروزرسانی کردن برای محتوای قدیمی کافی نیست. بنابراین آن را جایگزین کنید. با مدیای جدید تزیین کنید و مطالب تازه به آن اضافه کنید.
حکایت کهنگی و قدیمی شدن مطالب حکایتی غمناک است. بخصوص وقتی به میلیون ها کلمه ای فکر می کنیم که نوشته شده و دیگر کسی آنها را نمی خواند. هرچند بهتر است بفکر مطالب خودمان باشیم و همانند یک ناشر که چاپ مجدد می زند و یا فیلمی که بازسازی می شود و هنرپیشه های جدید نقش های آن را ایفا می کنند، بهتر است محتوای سایت خود را چاپ مجدد کرده و بازسازی کنیم و فیلمی جدید بسازیم. بدین شکل از قاعده کهنگی و مرگ تدریجی محتوا مستثنی خواهیم شد

حکایت کهنگی و قدیمی شدن مطالب حکایتی غمناک است. بخصوص وقتی به میلیون ها کلمه ای فکر می کنیم که نوشته شده و دیگر کسی آنها را نمی خواند. هرچند بهتر است بفکر مطالب خودمان باشیم و همانند یک ناشر که چاپ مجدد می زند و یا فیلمی که بازسازی می شود و هنرپیشه های جدید نقش های آن را ایفا می کنند، بهتر است محتوای سایت خود را چاپ مجدد کرده و بازسازی کنیم و فیلمی جدید بسازیم. بدین شکل از قاعده کهنگی و مرگ تدریجی محتوا مستثنی خواهیم شد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.