جوابیه الکسا به منتقدان – ما جانبداری نمی کنیم

جوابیه الکسا به منتقدان – ما جانبداری نمی کنیم

الکسا اینترنت چیست؟ آیا رتبه الکسا مهم است؟ آیا می توان الکسا را دور زد؟ راه های هک کردن الکسا چیست؟ آیا الکسا از سایت خاصی جانبداری می کند؟ آیا در محاسبات الکسا سوگیری وجود دارد؟ اینها سئوالاتی است که منتقدان از شرکت الکسا داشتند و به عملکرد الکسا در رابطه با وبسایت های خاصی از جمله وبسایت های رسانه های بزرگ آمریکا انتقاد کردند و در ادامه جوابیه الکسا آمده است.

پس از تقریبا سه روز سکوت، شرکت کالیفرنیایی رتبه بندی محبوبیت وبسایت های اینترنت به منتقدان پاسخ داد که وی را متهم کرده بودند که در مورد رتبه سایت های خبری – رسانه ای نگهبان با سوگیری برخورد می کند. در یک بیانیه رسمی الکسا در فیس بوک اعلان کرد که الکسا روش محاسبه رتبه الکسا را تغییر نداده است و می تواند از صحت کار خود دفاع کند.

دو گزارش WND از رتبه های اخیر الکسا در دوره ژولای تا سپتامبر موجب انتقاداتی از الکسا شد مبنی بر اینکه رتبه سایت هایی چون MSNBC یا NPR با لطف الکسا همراه است و رتبه این سایت ها بطور کاذب بالا نشان داده می شود.

رتبه بندی الکسا مهم است زیرا از آن به عنوان یکی از چند منبع ترافیک وبسایت یاد می شود و شرکت های تبلیغاتی و آگهی دهندگان در زمان انتخاب سایت برای تبلیغات روی رتبه الکسا حساب می کنند و بیشتر به دنبال وبسایت هایی هستند که دارای رتبه الکسای قوی هستند مثل سایت هایی که رتبه زیر 20 هزار دارند.

وبسایت الکسا در پاسخ به این انتقادها اعلان کرد: رتبه الکسا روزانه به روز رسانی می شود. رتبه الکسا روزانه محاسبه شده و اخیراً هیچ تغییری در روش محاسبه رتبه ها ایجاد نشده است. غالبا رتبه جهانی و کشوری سایت ها براساس داده های نوار ابزار و افزونه الکسا است که نمونه ای از کاربران وب آن را در جستجو گر خود نصب کرده اند، بخصوص رتبه جهانی براساس اندازه های جمع آوری شده یک ماه گذشته است. اگر سایت مشترک الکسا باشد، رتبه های آن براساس ترافیک سه ماه گذشته و یک ماه گذشته به ترتیب می باشد.

الکسا یک سرویس اندازه گیری بی طرف و بدون سوگیری است. داده های بطور خودکار از بیش از 20 میلیون وبسایت جمع آوری می شود و روش محاسبه رتبه سایت ثابت و بدون تغییر است. هنوز از ترکیب نمایش صفحه و بازدید کننده منحصر برای محاسبه رنک سایت ها استفاده می شود. هرچند با گذر زمان ترکیب و سایز پنل داده الکسا تغییر کرده است. امروزه الکسا علاوه بر مشترکین خود، داده های و رتبه سایت های ثبت نام نشده را نیز برآورد می کند.

الکسا اینترنت

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا