هفده تکنیک افزایش رتبه الکسا – بهبود ترافیک سایت

بهبود ترافیک سایت- الکسا، رتبه الکسا، طریقه بهبود رتبه الکسا، راه های افزایش رنکینگ الکسا، چرا رتبه الکسا کاهش می یابد؟ چرا رتبه الکسا به روز رسانی نمی شود؟ آیا می توان در کوتاه مدت رتبه الکسا را تقویت کرد؟ اینها همگی سئوالاتی است که به ذهن هر وبمستری می رسد و صاحبان سایت ها و بخصوص سایت های تبلیغ و فروشگاهی به شدت به آن علاقمند هستند. هفده تکنیک بهبود رنکینگ الکسا در سه بخش در اینجا بحث شده است تکنیک های بهبود ترافیک سایت برای ارتقای رتبه الکسا در اینجا عرضه شده است.

1- رنکینگ الکسا چطور محاسبه می شود؟

تکنیک رتبه بندی الکسا

الکسا آمارهای خود را براساس عادات جستجوی وب کاربرانی ایجاد می کند که نوار ابزار یا افزونه الکسا را در مرورگر خود و بخصوص گوگل کروم نصب کرده باشند. این بدین معنی است که مجموعه ای که الکسا برای آمار گیری استفاده می کند خیلی کوچک است و همچنین تمایل به سمت کسانی دارد که نوار ابزار را در مرورگر خود نصب کرده باشند. الکسا یک مشت نمونه خروار از عملکرد سایت شماست و ربطی به رنکینگ شما در موتورهای جستجوگر ندارد.

اما یک مسئله کلی بر ترافیک سایت صادق است. هر چه محتوای کیفی بیشتری در سایت خود داشته باشید، بهینه سازی موثر از نظر موتورهای جستجوگر یا اصطلاحا سئو انجام داده باشید (SEOحاکمیت دامین شما بالا باشد، ترافیک بیشتری جذب کرده و رتبه الکسای شما بالا می رود. بیشترین صحت رتبه الکسا برای موقعی است که رنکینگ سایت زیر صدهزار باشد.

2- روی محتوای با کیفیت تمرکز کنید

تمرکز بر محتوای کیفی

تکنیک شماره یک افزایش ترافیک سایت انتشار محتوای با کیفیت، منحصر به فرد و جالب است. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که بستگی به حوزه و محتوای سایت شما دارد. اگر سعی دارید ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید، تلاش کنید که محتوای شما خوب نوشته شده و منحصر به فرد باشد. اگر سایت شما مربوط به عکاسی و عکس است، سعی کنید بهترین تصاویر ممکن اینترنت را منتشر کنید. در مجموع، مهم نیست که سایت شما چه محتوایی را عرضه می کند، مهم است که عاری از غلط و اشتباه باشد و بخوبی سازماندهی شده باشد. می توانید برای تهیه محتوای کیفی و حرفه ای از پلکسا کمک بگیرید و تهیه محتوا برای وبسایت یا پست وبلاگ خود را به پلکسا بسپارید (ثبت سفارش تهیه محتوا).

2- بطور منظم محتوا منتشر کنید

انتشار منظم مطلب

اگر برنامه به روزرسانی و انتشار مطلب شما منظم باشد، مخاطبان بطور منظم به سایت سر می زنند و به بازدید کننده دائمی سایت تبدیل می شوند. اینکار به موتورهای جستجوگر اعلان می کند که سایت شما یک سایت فعال است. اگر نمی توانید روزانه مطلب منتشر کنید، حداقل سعی کنید هفته ای یک مطلب منتشر کنید.

4- محتوای خود را قابل اشتراک کنید

قابل استراک کردن مطالب

در عصر رسانه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی، قابلیت اشتراک مطالب یکی از مهمترین جنبه های افزایش ترافیک و بازدید سایت است. این بدین معنی است که بایستی مطالبی با عنوان نظر جلب کن، جملات مطرح و مسحور کننده و تصاویر زیبا و جذب کننده منتشر شوند. این موجب می شود که محتوا مخاطب را جذب کند و مخاطب محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارد. آشنایی با بازاریابی محتوا می تواند کمک کننده باشد.

5- طراحی سایت به روز باشد

مدرن کردن قالب و ظاهر سایت

سبک ترجیحی و مرسوم وبسایت ها بطور مداوم در حال تغییر و توسعه است و اگر هنوز از قالبی استفاده می کنید که 5 سال پیش استفاده می کرده اید، خیلی از زمان عقب هستید. یک سایت تمیز و دقیق و به روز ترافیک بیشتری جذب می کند و به حفظ بازدید کنندگان کمک می کند. اگر توان فنی ندارید، از متخصصان امر کمک بگیرید و ظاهری جذاب و باطنی فنی برای سایت خود مهیا کنید.

6- در برنامه های تقویت رتبه الکسا عضو شوید

پیوستن به برنامه های تقویت رتبه

اگر می خواهید روی تقویت رنکینگ الکسای سایت خود تمرکز کنید، برنامه های زیادی در نت وجود دارد که عضویت در آنها و فعالیت در اینگونه سایت ها موجب تقویت رتبه الکسا خواهد شد. بسیاری از کاربران اینگونه سایت ها دارای نوار ابزار الکسا در مرورگر خود هستند و وقتی از سایت شما بازدید کنند، رتبه الکسای سایت شما بالا می رود. نوشتن کامنت یا دیدگاه در وبلاگ های مطرح نیز راهی برای تقویت رتبه الکسا است. این کار به ترافیک ارجاعی سایت کمک می کند. بیشتر بازدید کنندگان اینگونه وبلاگ ها دارای افزونه الکسا هستند که به راحتی رتبه الکسای شما را بالا خواهند برد. همچنین نوشتن پست مهمان برای وبسایت های حوزه محتوای خود را فراموش نکنید که علاوه بر معرفی شما به دیگران، بک لینک غنی به همراه خواهد داشت. همچنین در صورت مناسبت موضوعی، سعی کنید بازدید کنندگان زبان های دیگر را نیز به سایت خود بیافزایید و سایت خود را چند زبانه کنید. می توانید از خدمات ترجمه وبسایت پلکسا استفاده کنید.

بخش های بعدی مقاله:

الکسا اینترنت

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا