بهبود رتبه وبسایت: بخش دو – بهینه سازی سایت

بهینه سازی وبسایت, الکسا، رتبه الکسا، طریقه بهبود رتبه الکسا، راه های افزایش رنکینگ الکسا، چرا رتبه الکسا کاهش می یابد؟ چرا رتبه الکسا به روز رسانی نمی شود؟ آیا می توان در کوتاه مدت رتبه الکسا را تقویت کرد؟ اینها همگی سئوالاتی است که به ذهن هر وبمستری می رسد و صاحبان سایت ها و بخصوص سایت های تبلیغ و فروشگاهی به شدت به آن علاقمند هستند. هفده تکنیک بهبود رنکینگ الکسا در سه بخش در اینجا بحث شده است در این بخش بهینه سازی وبسایت برای بهبود رتبه سایت ارائه شده است:

1- واژه های کلیدی سایت خود را بهینه کنید

بهینه سازی واژه های کلیدی

استفاده صحیح از واژه های کلیدی کمک می کند که محتوای سایت در موتورهای جستجوی اصلی ظاهر شود. استفاده افراطی از واژه های کلیدی زیاد برعکس عمل خواهد کرد، لازم است که جریان ظاهر شدن واژه های کلیدی با جریان ظاهر شدن آنها در محتوای مقالات هماهنگ باشد. می توانید از ابزار Google AdWords برای یافتن واژه کلیدی مناسب و مهم برای مطالب خود استفاده کنید. همچنین نرم افزار رایگان Ranktracker می تواند به شما در یافتن کلمات کلیدی مناسب و رقابتی کمک کند.

  • مقالات: این جایی است که بیشترین بهینه سازی کلمات کلیدی را نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی در محتوای مقاله تکرار شده باشد و ترتیب درج کلمات کلیدی به ترتیب ظاهر شدن آنها در محتوا باشد. مهمترین کلمات متن را به ترتیب در چند جمله تکرار کنید و به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید. واژه کلیدی که در محتوای مقاله وجود نداشته باشد توسط موتورهای جستجوگر بندرت استفاده می شود. بهتر است ابتدا کلمات کلیدی رقبا را مشخص کرده و کلمات کلیدی دارای جاشیه رقابتی خود را مشخص کنید. سپس کلمات کلیدی را فیلتر کرده و کلمات کلیدی اصلی را تعیین کنید. سپس نقشه کلمات کلیدی خود را رسم کنید و طبق آن محتوا تهیه کنید.
  • آدرس مقالات (URLs): می توانید واژه کلیدی اصلی مقاله را در لینک مقاله درج کنید، بخصوص واژه کلیدی که مد نظر شماست و در متن مقاله وجود ندارد. این جایی است که می توانید واژه های کلیدی که با محتوای مقاله تناسبی ندارد را استفاده کنید (داسویر پنج انگشت کلیدی سئو را بخوانید).

2- بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر

تصاویر ترافیک قابل توجهی از طرف موتورهای جستجوی تصویر از قبیل Google Images ایجاد می کنند. شرح تصویر بایستی حاوی چند کلمه کلیدی باشد و این کلمات کلیدی در متن جایگزین تصویر (Alt Text) گذاشته می شوند. همچنین اطمینان حاصل کنید که تصاویر وبسایت شما دارای کمترین سایز ممکن هستند، بدون اینکه کیفیت عکس قربانی شود، زیرا روی سرعت بارگذاری صفحه تاثیر زیادی دارد که روی رنکینگ صفحه تاثیر منفی می گذارد. همچنین نام تصویر بایستی شرحی بر موضوع تصویر باشد. از اسامی مثل تصویر 1 یا عدد گذاری نام تصاویر اجتناب کنید.

3- تبادل لینک و بک لینک را فراموش نکنید

ایجاد بک لینک و تبادل لینک

یکی از موثرترین راه های جلب ترافیک به سایت بک لینک است، بخصوص اگر به صورت پست مهمان ایجاد شده باشد. پست مهمان راهی برای ایجاد بک لینک در سایت های دیگر است، اما ممکن است به عنوان سیگنال اسپم توسط گوگل شناخته شود.

  • قابل اعتماد و مرتبط بودن سایتی که بک لینک شما را دارد خیلی مهم است و وزن بیشتری روی رنکینگ سایت خواهد داشت.
  • متن لینک یا متنی که بجای آدرس لینک نمایش می یابد نیز بایستی متناسب و متناظر با محتوای سایت باشد.

4- برای سایت خود نقشه سایت ایجاد کنید

سایت مپ وبسایت

سایت مپ به ربوت ها امکان بررسی آسان سایت شما را می دهد. سایت مپ خوب موجب می شود که تمامی صفحات شما در موتورهای جستجوگر اصلی ایندکس شود. می توانید سایت مپ را دستی خودتان ایجاد کنید یا از برنامه های تولید سایت مپ استفاده کنید. سایت مپ سایت را در دایرکتوری ریشه (روت) سایت خود قرار دهید. علاوه بر سایت مپ صفحات، می توانید سایت مپ تصاویر یا سایت مپ ویدیوهای خود را نیز تهیه و به موتورهای جستجوگر تحویل دهید تا عکس ها و ویدیوهای شما نیز ایندکس شوند و به بازدید کنندگان پیشنهاد شوند.

5- ساختار سایت خود را چک کنید

بررسی ساختار وبسایت

شما می خواهید موتور جستجو براحتی سایت شما را بررسی و ایندکس کند. این یعنی تمامی لینک های شما بایستی فعال باشد و سایت براحتی قابل جستجو و ناوبری باشد. سرویس های آنلاین زیادی در دسترس است که شبیه سازی crawler در سایت شما را انجام می دهند.

از معروفترین شبیه سازهای روبوت ها می توان GSiteCrawler ، Screaming Frog یا Xenu را نام برد. این بوت های شبیه ساز به شما در شناسایی مشکلات ساختاری سایت در رابطه با ناوبری و ساختار سایت کمک می کنند.

6- سایت مپ سایت خود را به موتورهای جستجو بزرگ سابمیت کنید

تحویل نقشه سایت

سه سایتی که حتما بایستی سایت مپ خود را تحویل دهید شامل گوگل، بینگ و یاهو است. تحویل سایت مپ به این موتورهای جستجوگر به سایت شما کمک می کند سریعتر و راحتتر ایندکس شود. اگر مایل هستید راهنمای تحویل سایت مپ وب سایت به موتور جستجوگر را بخوانید.

سایر بخش های مقاله:

الکسا اینترنت

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا