بهبود رتبه وبسایت: بخش 3 – تبلیغات

الکسا، رتبه الکسا، طریقه بهبود رتبه الکسا، راه های افزایش رنکینگ الکسا، چرا رتبه الکسا کاهش می یابد؟ چرا رتبه الکسا به روز رسانی نمی شود؟ آیا می توان در کوتاه مدت رتبه الکسا را تقویت کرد؟ اینها همگی سئوالاتی است که به ذهن هر وبمستری می رسد و صاحبان سایت ها و بخصوص سایت های تبلیغ و فروشگاهی به شدت به آن علاقمند هستند. بنابراین تکنیک های مختلف بهبود عملکرد سایت می تواند به افزایش رتبه سایت و بازدید کنندگان سایت و بدینوسیله افزایش حاشیه رقابتی سایت کمک کنند. هفده تکنیک بهبود رنکینگ الکسا در اینجا بحث شده است. در این بخش تبلیغات رایگان سایت بحث می شود

1- در رسانه های اجتماعی برای سایت خود صفحه بسازید

شبکه های اجتماعی - رتبه الکسا

رسانه های اجتماعی مثل فیس بوک و گوگل پلاس به شما اجازه می دهند برای سایت خود صفحه ای بسازید و دو تا از موثرترین و مهم ترین شبکه های اجتماعی آنلاین هستند. هر بار که محتوای جدیدی منتشر می کنید، لینک آن را در هر دو منتشر کنید.

2- حساب کاربری تویتر بسازید

حساب کاربری تویتر

یا از حساب شخصی تویتر خود استفاده کنید یا یک حساب برای سایت خود سازید. لینک محتوای جدید خود را در تویتر منتشر کنید و از حساب تویتر خود برای تعامل با مخاطبان سایت و سایر ایجاد کننده های محتوا استفاده کنید. تویتر یک انجمن معروف است و بایستی در زمان صحبت در مورد سایت خود دقت کنید. اگر افراد از حساب تویتر شما بد ببرند ممکن است دیگر به سایت شما مراجعه نکنند و ارتباطات عمومی شما با مشکل مواجه شود.

3- خوراک اخبار سایت بسازید

خوراک اخبار

برای سایت خود خوراک اخبار (RSS feed) ایجاد کنید. به کاربران خود امکان اشتراک و تذکر فوری در مورد انتشار محتوای جدید را بدید. می توانید فید خود را به صورت دستی و یا با ابزارهای گوناگون موجود بسازید.

4- لیست تماس بسازید

لیست تماس

اگر دارای سیستم ثبت نام کاربران هستید، سعی کنید از همگی برای اضافه شدن به لیست تماس رضایت بگیرید. لیست ایمیل را می توان برای اطلاع رسانی در مورد اخبار جدید سایت استفاده کرد و مخاطبان را به سایت برگرداند، بخصوص مخاطبانی که مدتی است به سایت سر نزده اند.

5- به مخاطبان امکان اشتراک را بدهید

اشتراک گذاشتن مطلب

برای تمامی مقالات خود دکمه اشتراک را فعال کنید تا مخاطبان بتوانند مطالب سایت را برای دوستان خود بفرستند. اگر محتوای شما در سایت های اجتماعی اشتراک گذاشته شود، ترافیک چشمگیری به همراه خواهد داشت.
بخش های قبلی مقاله:

الکسا اینترنت

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا